Preskúmanie

Sony KD-43XF7000 - Jasný LCD televízor pre každého

Nová televízia Ultra HD 4K od spoločnosti Sony sľubuje najkrajšie obrázky v nadčasovom kryte. Na prvý pohľad je dizajn vcelku vydarený, ale aký dobrý je tento 4K LCD TV? Môžete si ho prečítať v našej recenzii na Sony KD-43XF7000.

Sony KD-43XF7000

cena

699 eur

Typ obrazovky

LCD

Uhlopriečka obrazovky

43 palcov, 109,22 cm

Rozhodnutie

3 840 x 2 160 pixelov (4K Ultra HD)

Frekvencia obrazu

50 Hz

HDR

Štandardy HDR10, HLG

Pripojiteľnosť

3 x HDMI, 3 x USB, kompozitný, vstup pre slúchadlá, optický, WiFi, Ethernet LAN

Smart TV

Vewd OS

Webová stránka

www.sony.nl 8 Skóre 80

  • Pros
  • Veľmi jasný
  • Dobrý kontrast napriek IPS panelu
  • Vynikajúce podanie farieb
  • Nízky vstupný zdvih
  • Negatíva
  • Možnosti inteligentnej televízie sú obmedzené
  • Pozorovací uhol obmedzený žiarením IPS

Televízor Sony má solídny a dosť tenký dizajn, ale používa samostatné napájanie. Pre tento veľký blok musíte uvoľniť nejaké miesto navyše.

Pripojenia

Zariadenie má typický výber pripojení pre túto kategóriu, má tri HDMI a tri USB vstupy a jeden TV tuner, ktorý bohužiaľ nie je vhodný pre satelit. Jedno pripojenie HDMI a pripojenie slúchadiel sú umiestnené vzadu a smerujú k stene. To je náročné na montáž na stenu, najmä pre konektor pre slúchadlá. Pripojenia antény nájdete na bočnej strane a sú celkom blízko okraja, čo umožňuje úhľadne upraviť tuhý kábel antény.

Kvalita obrazu

V tomto modeli žiadny špičkový obrazový procesor, ale vynikajúce výsledky. Redukcia šumu je dobrá a s programom Reality Creation dodáte obrazu trochu extra ostrosti bez negatívnych vedľajších účinkov. Podľa očakávania je pohybová ostrosť obmedzená, ale vďaka pohybovej interpolácii sa môžete pri rýchlych pohyboch fotoaparátu zbaviť koktania.

Fotoaparát Sony je vybavený obrazovkou IPS s primeraným kontrastom, ktorá je ešte vylepšená vďaka nastaveniu „Advanced Contrast Enhancement“. Šedá škála má sotva viditeľný zelený tón, ale inak je kalibrácia slušná, s vynikajúcou reprodukciou farieb. Obrazovka je v najlepšom prípade s jasným obsahom, ale dokáže podať aj pekné filmové výkony.

Pozorovací uhol obrazovky je do istej miery obmedzený, pretože trpí „IPS žiarou“, keď sa na obraz objaví svetelná žiara z uhla, ktorý je určite viditeľný v tmavom prostredí. Tento model si preto prichádza na svoje v dobre osvetlených situáciách.

HDR

Model XF7000 podporuje štandardy HDR10 a HLG a môžete sa spoľahnúť na veľkú jasnosť, čo je tesne pod našou požiadavkou 500 nitov. Farebná škála je bohužiaľ príliš obmedzená. Zdá sa, že aj pri scénach bohatých na vysoký kontrast IPS panel napriek slušnému kontrastnému výkonu zaostáva. Priemerný neexistujúci výkon HDR nie je v tejto kategórii výnimkou, ale s jasným HDR obrazom už môžete získať opatrný dojem o tom, čo HDR ponúka na tomto Sony. Pozor, kto nepoužíva „automatickú“ scénu, musí HDR displej aktivovať manuálne.

Smart TV

Toto Sony nie je vybavené televíziou Android od spoločnosti Google, ale využíva jednoduchšie prostredie inteligentnej televízie založené na systéme Linux s názvom Vewd OS. Systém je veľmi citlivý a jednoduchý, ale výber aplikácií je trochu obmedzený. Prítomné sú tri hlavné služby streamovania videa (Netflix, Amazon, YouTube) a Plex sme našli aj prostredníctvom obchodu s aplikáciami „Vewd“. Prehrávač médií je tiež celkom kompletný s podporou hlavných video a zvukových formátov. Kupodivu, neprehráva iba zvuk mp4 (kodek aac a prípona .m4a).

Diaľkové

Dodaný diaľkový ovládač je v poriadku a má šikovné rozloženie, ktoré je o niečo jednoduchšie ako v prípade modelov vyššej triedy. To nie je prekvapujúce, pretože sa líši v prostredí inteligentnej televízie. Klávesy sa tlačia príliš voľne, čo spôsobuje, že diaľkový ovládač je trochu lacný, hoci to neobmedzuje jeho funkčnosť. Kvôli jednoduchšiemu rozloženiu je v spodnej časti diaľkového ovládača miesto pre väčšie klávesy, čo má výhodu pri ovládaní.

Kvalita zvuku

V tomto cenovom segmente neočakávajte ohromujúcu kvalitu zvuku. Sony má dobré výsledky v bežných televíznych podmienkach, inými slovami: čistá reprodukcia dialógov a, pokiaľ nevyžadujete príliš veľkú hlasitosť, primeraný zvuk. Pre skutočné filmové zážitky alebo hudbu je lepšie hľadať externé riešenie.

Záver

Tento LCD televízor od spoločnosti Sony poskytuje veľmi jasný obraz s krásnou reprodukciou farieb. Kontrast je dobrý, najlepšie je však pozerať sa do bežne osvetleného prostredia, aby ste sa vyhli obmedzeniam. Televízor je skvelou voľbou pre rodinu a hráči majú veľmi malé oneskorenie vstupu.

KD-43XF7000 využíva IPS panel s primeraným kontrastom, ktorý však pomocou spracovania obrazu ešte výrazne vylepšuje. Vynikajúce farby a vysoký jas zaručujú vynikajúci obraz. Iba pre HDR je reprodukcia a kontrast farieb príliš obmedzená. Systém inteligentnej televízie ponúka najdôležitejšie streamovacie služby a funguje hladko, ale inak je obmedzený v možnostiach.