Preskúmanie

BlueStacks - Android na vašom PC

Na spustenie konkrétnej aplikácie alebo hry pre Android nevyhnutne nepotrebujete zariadenie Android. S BlueStacks si nainštalujete virtuálny stroj s Androidom na svoj PC alebo Mac.

BlueStacks

cena

Zadarmo s reklamou; 2 doláre mesačne

Jazyk

Holandsky

OS

Windows Vista / 7/8; OS X

Webová stránka

www.bluestacks.com

8 Skóre 80
  • Pros
  • Ľahká inštalácia
  • Podporuje väčšinu aplikácií pre Android
  • Konfigurujte kombinácie klávesov
  • Negatíva
  • Rušivá reklama s bezplatnou verziou
  • Štandardná úvodná obrazovka preplnená

Existuje niekoľko možností, ako spustiť Android na vašom PC, ale BlueStacks je zďaleka najjednoduchší. Program môžete používať zadarmo, potom ste však povinní si každých pár dní nainštalovať aplikáciu. Ak chcete pracovať s BlueStacks bez týchto reklám, prepnite na verziu Premium za 2 doláre mesačne. Prečítajte si tiež: 11 tipov pre Android na vašom PC s BlueStacks.

Inštalácia

Po inštalácii budete musieť zadať informácie o svojom účte Google, aby ste mohli používať Obchod Google Play. BlueStacks má svoje vlastné prostredie Androidu a zdá sa, že už je nainštalovaných veľa aplikácií, ale v skutočnosti ide o návrhy aplikácií. Ak si chcete nainštalovať aplikáciu alebo hru, môžete to urobiť pomocou vyhľadávacej funkcie na úvodnej obrazovke.

Nie všetky aplikácie fungujú v rámci BlueStacks, ale samotná spoločnosť uvádza, že podporuje 96 percent aplikácií a 86 percent hier v obchode Google Play. To je dosť a väčšina aplikácií preto bude bežať iba pod programom BlueStacks. V hornej a ľavej časti obrazovky nájdete niekoľko tlačidiel na obsluhu alebo konfiguráciu BlueStacks. V hrách je obzvlášť užitočné kliknúť na tlačidlo WASD. Takto môžete prepojiť kombinácie klávesov s typickými pohybmi smartfónu alebo tabletu.

Ponuky

Vľavo nájdete všeobecné menu. Tu môžete napríklad ľahko importovať súbor z počítača do BlueStacks, urobiť snímku obrazovky alebo otočiť obrazovku. Ak si chcete nainštalovať aplikáciu, ktorá sa nenachádza v Obchode Google Play, môžete tiež načítať súbor apk pomocou tlačidla APK. Ak chcete zmeniť predvolenú domovskú obrazovku, nainštalujte si aplikáciu ako Nova Launcher. Po nainštalovaní môžete tento spúšťač aplikácií nastaviť ako predvolený a program BlueStacks sa skôr podobá tradičnému systému Android.

Záver

Je BlueStacks dokonalým emulátorom systému Android pre váš počítač? Skoro by som to povedal. Väčšina aplikácií a hier beží hladko a vy máte k dispozícii pomerne úplnú sadu funkcií, vďaka ktorým budete môcť aplikácie využívať naplno. Skutočnosť, že BlueStacks podporuje väčšinu obsahu v obchode Google Play, je samozrejme veľkým plusom. Nevýhodou je rušivá reklama, ak nie ste ochotní platiť za predplatné Premium 2 doláre mesačne. Predvolená domovská obrazovka je trochu neprehľadná, ale inštalácia programu BlueStacks je jednoduchá a ponúka takmer dokonalý Android pre PC alebo Mac.