Ako

Odstráňte duplicitné kontakty na iCloude

Prepojenie viacerých služieb na vašom iPhone alebo iPade môže niekedy viesť k zoznamu duplicitných kontaktov (napríklad po importe z Facebooku). To nie je také ľahké opraviť na samotnom zariadení, ale našťastie existuje iná cesta.

iCloud.com

Mnohým ľuďom dlho nebolo jasné, že iCloud je okrem užitočnej služby aj web, na ktorom môžete všetko spravovať. Dôvod, ktorý nie je známy, je ten, že tento web sa vám pri prehliadaní služby iCloud na mobilnom zariadení nezobrazí. Iba pri návšteve stránky iCloud.com na počítači alebo notebooku môžete vidieť a prihlásiť sa na celú stránku, čo je presne to, čo je potrebné na vyriešenie tohto problému.

iCloud obsahuje viac možností, ako si myslíte.

Odstráňte duplicitné kontakty

Ak chcete odstrániť duplicitné kontakty (alebo nechcené kontakty), prejdite na www.icloud.com a prihláste sa pomocou Apple ID priradeného k zariadeniu, z ktorého chcete kontakty odstrániť.

Potom kliknite na Kontakty. Teraz uvidíte veľkú verziu adresára, ktorá je totožná s adresárom vo vašom iDevice. Vymazanie sa opäť nejaví veľmi efektívne, pretože najskôr musíte kliknúť na kontaktnú osobu, otvoriť ju a potom ju vymazať. Našťastie sa to tu dá urobiť aj rýchlejšie.

Ponechajte Kláves Ctrl a kliknite na kontakty, ktoré chcete odstrániť. Potom sa v ľavom dolnom rohu zobrazí ikona s ozubeným kolieskom. Kliknite na túto ikonu a potom na príslušnú možnosť Odstrániť. Stále sa zobrazí výzva na potvrdenie, ale potom sa zbavíte duplicitných kontaktov. To vám ľahko ušetrí hodinu alebo dve v porovnaní s tým, čo by ste robili na iPhone.

Prostredníctvom webu môžete ľahko deduplikovať svoje kontakty.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found