Blog

„Marie Kondo“ na vašom smartfóne: všetko upratané

Vďaka Netflixu všetci spoznali japonskú upratovaciu guru Marie Kondo. Vo filme Upratovanie s Marie Kondo pomáha beznádejným darebákom priviesť poriadok späť domov na základe jej vlastnej Konmariho metódy. Ukázalo sa, že táto metóda je dobrá nielen na upratovanie domu, ale aj na získanie metly cez smartphone a účty sociálnych sietí.

Metóda Konmari pozostáva z dvoch krokov, a to vyhodenia alebo uloženia vecí. Otázka, ktorú si kladiete, znie: Vyvoláva to radosť? Inými slovami: cítite sa tým šťastní? Ak je to tak, môžete si ho nechať, ak nie, mali by ste ho vyhodiť.

To, čo sa bohužiaľ v Tidying Up nediskutuje, je to, ako udržiavať vo svojom smartfóne poriadok. Mnoho používateľov smartfónov sa s tým stretne, najmä tí, ktorí majú k dispozícii málo úložného priestoru. Zmeškaná príležitosť, pretože metóda Konmari sa najlepšie používa na vyčistenie telefónu, ale aj vašich účtov na sociálnych sieťach.

Tento japonský konzultant to berie veľmi doslovne, ale ak sa pozriete do širšieho obrazu, existuje niekoľko užitočných nápadov, ako veci upratať. Uvádzame niekoľko rád.

Vyčistite aplikácie

Otvorené dvere, ale všetko sa začína upratovaním vašich aplikácií. Nepochybne sa nájdu aplikácie, ktoré ste si stiahli pred rokmi a ktoré už vlastne nepoužívate. Tieto aplikácie môžete umiestniť do cloudu alebo ich úplne vyhodiť. Použite metódu Konmari: Robí vás táto aplikácia šťastnou? Odpoveď určuje, či by ste mali aplikáciu vymazať alebo ponechať.

To isté platí pre vaše účty na sociálnych sieťach. Nemusíte nasledovať všetkých. Existuje napríklad niekoľko spôsobov, ako sledovať priateľov na Facebooku, takže to tiež využite. To môže poskytnúť veľa odpočinku. Prestaňte sledovať toho neurčitého známeho, ktorému ste poslali žiadosť o priateľstvo pred desiatimi rokmi, ale celé tie roky ste ho nevideli ani nehovorili. Dobrá otázka, ktorú si musíte podľa Kondo položiť, znie: prečo vlastne sledujem týchto ľudí?

Vyčistite všetko naraz

Ak chcete upratať všetky svoje účty na sociálnych sieťach naraz, vyplatí sa najskôr ísť na stránku www.deseat.me. Na tejto webovej stránke vidíte, ktoré účty sú všetky spojené s vašou e-mailovou adresou. Keď Deseat.me naskenuje vaše e-maily, zobrazí zoznam služieb, ktoré ste si zaregistrovali pomocou tohto poštového účtu. Môžete sa ľahko rozhodnúť, čo chcete pre jednotlivé služby robiť: ponechať alebo odhlásiť?

Pevné miesto

Metóda Konmari tiež znamená dať všetkému trvalé miesto. Pre váš telefón to znamená, že musíte aplikácie triediť a organizovať. Vývojári venujú veľa času vývoju rozpoznateľného a jasného loga svojej aplikácie. Nemôže byť preto zlý nápad triediť svoje aplikácie podľa farieb. V tomto článku sme už diskutovali o ďalších spôsoboch, ako dať aplikáciám miesto, aby ste už nikdy nemuseli dlho hľadať konkrétnu aplikáciu.

Takže si pozrite, ktoré aplikácie si chcete ponechať, a opýtajte sa sami seba, či vás stále bavia, a vyčistite si tak svoj vlastný zoznam priateľov. Potom sa uistite, že máte svoje aplikácie na pevnom mieste a na oplátku máte upravenejšiu domovskú obrazovku. Vďaka metóde Konmari.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found