Preskúmanie

Polk Audio Signa S1 - nie je skvelý, ale cenovo dostupný

Polk Audio Signa S1 je cenovo dostupný soundbar americkej značky. Je to jeden z mála soundbarov v cenovom segmente do 250 eur so samostatným bezdrôtovým subwooferom. Stáva sa zvuk pre vaše domáce kino konečne cenovo dostupný, alebo je v tom nejaký háčik? Mali sme možnosť to zistiť.

Polk Audio Signa S1

cena € 250,-

Rozsah frekvencie 45 Hz - 20 kHz

Pripojenia Optický digitálny vstup, analógový vstup pre slúchadlá, bluetooth

Rozmery soundbaru 5,46 cm x 89,99 cm x 8,18 cm (V x Š x H)

Rozmery subwoofera 34,06 cm x 17,07 cm x 21,22 cm (V x Š x H)

Skladovanie 32 GB (rozšíriteľný o pamäťovú kartu)

Vodiči 2 x 1,25 "stredný rozsah, 2 x 1" výškový reproduktor, 1 x 5,25 "subwoofer

Webová stránka www.polkaudio.com 6 Skóre 60

  • Pros
  • Prémiový dizajn
  • Vylepšenie reči
  • cena
  • Negatíva
  • Všetky basové tóny cez subwoofer
  • Diaľkové ovládanie nie je možné pripojiť k televízoru

inštalovať

Soundbar aj subwoofer modelu Signa S1 majú za cenu nápadne elegantný povrch. Od strieborného loga Polk Audio na prednej strane zvukového panela po lesklý povrch subwoofera. Soundbar je tiež pozoruhodne nízky a kompaktný; je takmer presne taký široký ako 40-palcový televízor, ku ktorému sme pripojili Signa S1. Soundbar je mimoriadne ľahký - uľahčuje jeho inštaláciu - a dostatočne plochý, aby neblokoval infračervený signál z vašej televízie.

Na hornej strane soundbaru nájdeme päť tlačidiel, tlačidlo zapnutia / vypnutia, tlačidlo bluetooth, tlačidlo na prepínanie medzi pripojeniami a dve tlačidlá hlasitosti.

Pripojenie zvukového panelu je jednoduché. Pomocou optického alebo analógového 3,5 mm vstupu môžete pripojiť Signa S1 k televízoru a perifériám. Bezdrôtový subwoofer stačí napájať; automaticky sa pripojí k soundbaru. Pomocou dodávaného diaľkového ovládača môžete ovládať hlasitosť Signa S1, ako aj množstvo basov a rôzne zvukové profily.

Nočný mód

Polk Audio Signa S1 má tri rôzne zvukové profily od hudby, filmu a nočného režimu. Hudobný režim poskytuje vyváženú reprodukciu zvuku, zatiaľ čo filmový režim podporuje nízky a stredný rozsah. Napríklad špeciálne efekty, ktoré sa spoliehajú hlavne na nízku oblasť, ako napríklad výbuchy, majú väčší efekt. Zatiaľ čo hlas v strednom rozsahu zostáva pekný a jasný. Nočný režim stlmí veľa nízkych a hlasných tónov, takže subwoofer prakticky stratí efekt a zvuk ako celok sa stane oveľa slabší. Hudobný režim znel najlepšie pri sledovaní bežných televíznych programov - je to jediný režim, v ktorom nie je pozoruhodné množstvo drotovania s rôznymi frekvenciami.

Vylepšenie reči

Signa S1 má tri polohy na zosilnenie reči. Štandardne je soundbar na prvej pozícii, stlačením druhého a tretieho tlačidla môžete zvoliť stupeň zosilnenia reči. Pri výbere druhej pozície boli diskusné programy a programy, ako napríklad správy, zjavne oveľa zrozumiteľnejšie ako predtým. Na úrovni tri sa efekt stal ešte extrémnejším, došlo však k zjavnému skresleniu a znelo to neprirodzene.

Použitie a zvuk

Soundbar od Polk Audio má režim úspory energie, takže sa soundbar sám vypne, ak ho nejaký čas nepoužívate. Soundbar teda musíte zapnúť zakaždým, keď ho chcete použiť. To nemusí byť problém, nebyť toho, že sa Signa S1 naštartuje pomerne dlho. Ak zapnete soundbar súčasne s televízorom, je pravdepodobné, že sa na niekoľko sekúnd budete musieť zaobísť bez zvuku. Nie je možné pripojiť soundbar k diaľkovému ovládaču, ktorý používate pre svoj televízor.

Soundbar už bol veľmi ľahký a to sa zreteľne odráža na zvuku. Samotný soundbar neznie oveľa lepšie ako zvuk bežnej televízie alebo notebooku; je to nanajvýš trochu hlasnejšie. Aby sme zvuku dodali hĺbku, ktorú radi počúvame v domácom kine, je soundbar od spoločnosti Polk Audio úplne závislý od dodávaného bezdrôtového subwoofera. Môžete to upraviť pomocou diaľkového ovládača, ale na samotnom zvukovom paneli nie je nič naznačujúce množstvo basov alebo hlasitosť súpravy ako celku. Po nastavení hlasitosti a množstva basov podľa vkusu vôbec netušíte, na akom nastavení sú tieto premenné zapnuté.

Rozlíšenie

Pretože samotný zvukový panel sám o sebe ťažko produkuje nízke tóny, je medzi zvukom zjavne dichotómia. Pri počúvaní rozhovoru medzi mužom a ženou vychádza ženský hlas zo zvukového panelu, zatiaľ čo mužský hlas vychádza zo zvukového panela a polovičný zo subwoofera. Nižšie hlasy dokonca vychádzajú z veľkej časti zo subwoofera. Ak subwoofer neumiestnite priamo k soundbaru, ale napríklad do trochu iného uhla, zreteľne budete počuť, že zvukový obraz vychádza z dvoch uhlov. Boli by sme radšej, keby bol samotný soundbar o niečo schopnejší, takže bod prepnutia by bol o niečo nižší a subwoofer by bol potrebný iba pre ten kúsok extra basov.

Aj keď je subwoofer skutočne nevyhnutný na vylepšenie zvuku, výkon subwoofera nie je pre jeho veľkosť nijaký veľký. Videli sme veľa menších subwooferov, ktoré oveľa lepšie plnili miestnosť basmi. Signa S1 je však v poriadku v prehrávaní tichších programov a mnohých hudobných žánrov. Nadšenci akčných filmov však budú sklamaní, pretože súprava nedokáže preniesť energiu akčných scén.

Rozdelený

Polk Audio Signa S1 má za svoje peniaze veľmi elegantný povrch. Diaľkové ovládanie sa tiež cíti robustné a funkcie, ako je zosilnenie reči, rôzne zvukové profily a úprava basov, sú vlastnosti, s ktorými sa bežne stretávate v oveľa nákladnejších segmentoch. Aj keď je soundbar príjemne ľahký a kompaktný, subwoofer je pomerne veľký; hlavne kvôli sile, ktorú za to dostanete. Celkovo vzaté, Polk Audio Signa S1 vám určite prinesie peniaze, ak sledujete väčšinou tichšie programy pri priemernej úrovni šumu a chcete občas počúvať hudbu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found