Ako

Týmto spôsobom môžete zrušiť Netflix

Netflix sa odvtedy rozrástol na streamovaciu službu, ktorú využívajú milióny ľudí v Holandsku. Pre niektorých je to dokonca dôvod na zrušenie predplatného káblovej televízie. Avšak teraz, keď pribúda čoraz viac streamovacích služieb, možno budete chcieť Netflix zrušiť. Takto postupujete.

Zrušenie služby Netflix nemusí nutne znamenať, že službu už nikdy nevyužijete, ale môže sa stať, že ste už videli veľa filmov a seriálov a čakáte na obnovenie svojej obľúbenej série. Môže sa stať, že si nekúpite Netflix na štvrtinu a potom sa na ďalších šesť mesiacov stanete predplatiteľom. Našťastie je v tomto ohľade možné veľa, pretože Netflix nie je ako predplatné telefónu. Na začiatku predplatného s ním nesúhlasíte na konkrétne časové obdobie. Predplatné Netflix je možné zrušiť každý mesiac.

Postupné zrušenie služby Netflix

  • Kedy presne končí vaše predplatné Netflix, závisí od toho, kedy ste sa predplatili. Ale samozrejme chcete vedieť, ako to zastaviť. Robíte to nasledovne.
  • Otvorte aplikáciu Netflix a vyberte tvoj profil.
  • Kliknite na tri pomlčky v pravom dolnom rohu.
  • Otvorí sa ponuka, v ktorej môžete spravovať profily, zadarmo dať Netflix svojim priateľom a menšiu ponuku obsahujúcu nastavenia aplikácie, váš účet, pomocníka a odhlásenie.
  • Neklikajte na odhlásenie, pretože to znamená iba to, že sa odhlásite z aplikácie na danom zariadení. Ísť do Účet.
  • Netflix potom v aplikácii otvorí v prehliadači stránku Netflix, kde si môžete prečítať všetko o svojom účte, napríklad členstvo a fakturáciu.
  • Kliknite na veľké sivé tlačidlo v dolnej časti stránky Zrušiť členstvo.
  • Netflix vás žiada, aby ste si boli istí, či to skutočne chcete zrušiť. Bolo by samozrejme nepríjemné, keby ste pri rolovaní náhodou na toto tlačidlo príliš nadšene klepli a platnosť vášho predplatného vypršala. Presne vám oznámi, kedy vaše zrušenie nadobudne účinnosť (na konci aktuálneho fakturačného obdobia). Ak ste si kúpili Netflix s darčekovou kartou, môžete ju sledovať, kým darčeková karta nebude úplne vyčerpaná.
  • kliknite na Úplné zrušenie Ak ste si istí, že Netflix na chvíľu nepotrebujete, prípadne odpovedzte na otázku, ktorú má Netflix a vaše zrušenie bolo vykonané.

Zmeniť predplatné

Je tiež možné zmeniť iba vaše predplatné. Kedykoľvek môžete upraviť, aký typ predplatného použijete. Niekedy možno budete chcieť sledovať film v rozlíšení Ultra HD, zatiaľ čo inak sa dá ľahko vychádzať s najlacnejším predplatným. Toto je vždy možné zmeniť v ponuke „váš účet“, ako je opísané v prvých krokoch vyššie. Poznámka: Výška poplatku za predplatné tiež závisí od toho, koľko obrazoviek dokáže sledovať Netflix súčasne. Ak zdieľate svoje predplatné s ostatnými, je dobré ich informovať. Ak už sleduje príliš veľa ľudí, zobrazí sa chybová správa.

Profil úplne nezmizol

Je užitočné vedieť, že so zrušením nemusíte nevyhnutne vymazať všetky svoje údaje. Netflix vám v procese odhlásenia dokonca pripomína, že ak sa do 10 mesiacov znova prihlásite na odber pomocou tohto prihlásenia, uchováte si všetky svoje profily a obľúbené položky. To je samozrejme veľmi užitočné, najmä ak ste niekým, kto občas používa Netflixt mesiac alebo dva a potom znova dva mesiace.

Zostane dokonca aj vaša sledovacia aktivita, takže môžete so svojimi seriálmi pokračovať v sledovaní presne tam, kde ste skončili. Jedinou záťažou je, že ak to naozaj necháte medzi týmto zrušovacím obdobím a začiatočným obdobím, pravdepodobne budete musieť začať epizódu (alebo dve) na začiatku, aby ste si spomenuli, čo ste pozerali, hlavne kvôli pamäti.