Ako

Tlačte zo svojho smartphonu

Tlač z notebooku alebo stolného počítača na zdieľanú tlačiareň USB alebo sieťovú tlačiareň je vedľajším produktom. Je to trochu iné, ak to chcete urobiť zo svojho smartphonu alebo tabletu, alebo ak ste na cestách, ale chcete niečo poslať do domácej tlačiarne. Našťastie je možné tlačiť bezdrôtovo a mobilne, ukážeme vám, ako to zvládnete aj vy.

1 Tlačová služba

Tesne predtým: predpokladáme, že chcete mať možnosť tlačiť dokument pomocou zariadenia so systémom Android vo svojej vlastnej sieti. Môžete na to využiť štandardnú tlačovú službu. Nájdete ho (v systéme Android 8.x) prostredníctvom Nastavenia / Pripojené zariadenia / Tlač. Normálne tiež nájdete tu Cloudová tlačiareň (pozri tiež krok 6). Uistite sa, že Štandardná tlačová služba je zapnutá a je k dispozícii tlačiareň, ku ktorej je prístup cez WiFi. Túto možnosť majú rôzne aplikácie Tlač potom vyberte svoju tlačiareň a nastavte požadované možnosti tlače. Dokument potom môžete jednoducho vytlačiť pomocou ikony tlačiarne.

2 doplnky a aplikácie

Dá sa to však urobiť aj inak: väčšina výrobcov tlačiarní poskytuje bezplatný doplnok prostredníctvom Obchodu Play. Po nainštalovaní kompatibilného doplnku ho povoľte prostredníctvom Nastavenia / Pripojené zariadenia / tlač. Z hľadiska spotreby batérie by ste mali aktivovať iba tie tlačové služby, ktoré skutočne používate. Ďalšou možnosťou je inštalácia skutočnej tlačovej aplikácie, ako je Brother iPrint & Scan alebo Epson iPrint, pomocou ktorej môžete tlačiť dokumenty, fotografie, webové stránky a e-maily v rámci vašej siete.

Wifi tlačiareň

Väčšina moderných tlačiarní má na palube aj WiFi. Nie je od vás vyžadované oveľa viac, než len stlačenie tlačidla WiFi a výber bezdrôtovej siete. Ak ste však zabezpečili svoju sieť (samozrejme!), Musíte najskôr zadať heslo. Často je jednoduchšie pripojiť tlačiareň k počítaču pomocou ethernetového kábla a zosúladiť prehľadávač s adresou IP vašej tlačiarne pre konfiguráciu tlačiarne. Ak nepoznáte adresu IP, použite nástroj ako Andry IP Scanner.

3 AirPrint

Na iOS so zabudovanou technológiou tlače AirPrint. Spravidla stačí stlačiť tlačidlo Zdieľať, vybrať tlačiareň v sieti a Tlač klikanie. Nielen aplikácie, ale aj vaša tlačiareň musia byť schopné používať AirPrint. Tu nájdete prehľad tlačiarní kompatibilných s AirPrint. Čo však v prípade, že vaša tlačiareň nepodporuje? Pokyny pre systém macOS nájdete tu.

V systéme iOS môžete tlačiareň pripojiť k počítaču pomocou rozhrania USB a pomocou O'Print (Windows) alebo HandyPrint (macOS) presvedčiť svoje zariadenie iOS, aby verilo, že zdieľaná tlačiareň je kompatibilná s AirPrint. Alebo hľadáte útočisko v patentovaných tlačových aplikáciách.

Nas

Ak máte NAS, môžete týmto spôsobom pridať aj podporu AirPrint. Zoberme si ako príklad zariadenie Synology NAS v kombinácii so sieťovou tlačiarňou. Otvor to Ovládací panel zo svojho nas a vyber si Externé zariadenia / tlačiareň. kliknite na Pridajte sieťovú tlačiareň a zadajte adresu IP vašej tlačiarne. Pomenujte ho, vyberte si LPR ako protokol a tiež pomenujte poradie. Stlačte Ďalší, začiarknite políčko vedľa Povoliť Apple Wireless Printing - všimnite si, že ste tu tiež Povoľte službu Google Cloud Print (pozri krok 4 a nasledujúce) - a identifikujte správnu značku a model tlačiarne. Potvrďte pomocou Uplatňovať.

4 Registrácia

Ako však tlačíte, keď ste na cestách? Užitočnou službou je Google Cloud Print. Tu sa dozviete, „ako kompatibilná“ je vaša tlačiareň. Ak tu vaša tlačiareň nie je uvedená, spustite Chrome a napíšte chrome: // zariadenia. Kliknite na Klasické tlačiarne na Pridajte tlačiarne, vyberte tlačiareň a potvrďte pomocou Pridať tlačiarne. Je vaša tlačiareň uvedená v zozname, ale bez zmienky (v2), potom postupujte podľa pokynov od výrobcu tlačiarne, zvyčajne prostredníctvom webového rozhrania. Hovorí (v2) na tlačiarni, potom spustite Chrome a klepnite na chrome: // zariadenia v. Vašu tlačiareň nájdete na Nové zariadeniakde si Spravovať a ďalej Registrovať kliknutia.

5 Test

Tu, o Tlačiarne, zistíte, či je registrácia úspešná. Teraz vyvstáva otázka: ako tlačíte na taký Google Cloud Print? Vyskúšajte to na svojom počítači. Spustite Chrome, posuňte sa na ľubovoľnú webovú stránku a stlačte kombináciu klávesov Ctrl + P. Na paneli Tlač kliknite na ikonu Upraviť a vyberte požadovanú tlačiareň (ak je to potrebné, najskôr stlačte Zobraziť všetky). Potvrďte pomocou Tlač. Uspeli ste? Potom to teraz môžete urobiť z ľubovoľného počítača na internete, z aplikácií ako Chrome a rôznych mobilných aplikácií Chrome. Jedinou podmienkou je, že ste prihlásení pomocou rovnakého ID Google.

6 Cloudová tlačiareň: Android

Pomocou vhodnej aplikácie môžete tlačiť aj z mobilného zariadenia na službu Google Cloud Print. Pre Android tu nájdete (skromný) zoznam. Okrem aplikácií PrinterShare Mobile Print a Fiabee tu nájdete aj Google Cloud Print - mimochodom, odvtedy sa stala systémovou aplikáciou pre Android. Ako je popísané v krokoch 1 a 2, musíte túto tlačovú službu aktivovať aj prostredníctvom Nastavenia / Pripojené zariadenia / Tlač. Tu môžete použiť tlačidlo s tromi bodkami a možnosťami Spravovať nastavenia / tlačiarne Skontrolujte tiež, prostredníctvom ktorých tlačiarní by ste mohli tlačiť viac.

7 Cloud Print: iOS

Pre iOS nie je k dispozícii žiadna oficiálna aplikácia Google Cloud print. Táto funkcia je však zabudovaná do niektorých aplikácií Google (pozri tiež krok 5). V prípade ďalších aplikácií môžete prejsť na PrintCentral (Pro) (iPhone a iPad) v App Store. Je to možné aj zadarmo pomocou služby CloudPrint (ameu8). Najskôr sa prihláste do služby Google a potom spustite aplikáciu. Klepnutím na tlačidlo plus pridáte tlačovú úlohu a vytiahnete Vyberte súbor súbor alebo pripojiť k Tlač obsahu schránky obsah schránky. Po označení svojej služby Google Cloud Print môžete tlačiť. Nie vždy však táto aplikácia funguje bezchybne.

8 Modul riadenia

Ak chcete spravovať svoje tlačové úlohy v službe Google Cloud Print, prejdite sem. Kliknite na ňu Tlačiarne a vyberte tlačiareň. Teraz môžete Vyžiadajte si podrobnosti, Zobraziť tlačové úlohy, tlačiareň znova odstrániť, a tak ďalej. Prostredníctvom možnosti zdieľam môžete tiež nechať ostatných, aby niečo na vašej tlačiarni vytlačili. Skrz Upraviť potom ti sadnú Súkromne dovnútra Každý, kto má odkaz, môže pristupovať k tlačiarni. Potom môžete tiež nastaviť, koľko strán sa dá denne vytlačiť. Ak to chcete obmedziť na určitých používateľov, zadajte mená alebo e-mailové adresy Pozvať ľudí, po ktorej prejdete Práva na tlač udeľuje administratívne povolenia.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found