Preskúmanie

Xinorbis - Čo je kde na vašom disku?

Zanáša sa váš 2TB pevný disk a pýtate sa, kam sa podelo všetko voľné miesto na disku? Alebo chcete vedieť, ktorý používateľ si vyžiadal toľko miesta alebo na ktoré typy súborov sa tento priestor dostal? Na to teda potrebujete nástroj na analýzu disku, ako je Xinorbis.

Xinorbis

cena

zadarmo

Jazyk

Holandsky

OS

Windows XP / Vista / 7/8/10

Webová stránka

www.xinorbis.com

6 Skóre 60
  • Pros
  • Dôkladná analýza súborov
  • Rôzne pohľady
  • Negatíva
  • Mierne ohromujúce rozhranie
  • Chudák Holanďan

Xinorbis je veľmi komplexný nástroj, ktorý analyzuje obsah vášho disku. Dokáže oveľa viac, ako napríklad vloženie všetkých súborov do zoznamu s najväčšími v hornej časti. Prečítajte si tiež: Ako klonovať pevný disk.

Analýza zaokrúhlená

Ako prvý krok vyberiete jednu alebo viac jednotiek alebo (zdieľaných sieťových) priečinkov, ktoré musí Xinorbis preskúmať. Vyhľadávanie môže trvať dlho, v závislosti od množstva uložených údajov. Potom uvidíte výsledok vo forme koláčových grafov vrátane relatívneho podielu systémových, filmových, zvukových, kancelárskych a obrazových súborov.

Kliknutím myši môžete tiež požiadať o údaje rôznymi inými spôsobmi. Napríklad môžete vidieť, ktoré typy súborov zaberajú najviac miesta na disku alebo koľko miesta na disku zaberajú jednotlivé priečinky alebo používatelia alebo aká je priemerná veľkosť súboru. Zahrnutá je samozrejme aj stovka najlepších najmenších a najväčších súborov. Je tiež možné požiadať o distribúciu rôznych veľkostí súborov, pričom sa tvorca nevyhýba niektorým vedecky znejúcim pojmom, napríklad Benfordovmu zákonu logaritmov. Nie všetky funkcie sú pre bežného spotrebiteľa rovnako zaujímavé.

Program bol preložený do holandčiny, ale stále vidíme, že sa niekoľko výrazov v angličtine vracia.

Podávanie správ

K dispozícii je funkcia, ktorá umožňuje vyhľadávať duplicitné súbory, a to na základe názvu a veľkosti súboru. Je tiež možné generovať správy v rôznych formátoch vrátane csv, html, txt a xml. Po ich vytvorení musíte tieto súbory nájsť na svojom disku sami. Tieto správy sú veľmi podrobné, ale aj tu je chudobná Holanďanka znepokojujúca. Trvalo nejaký čas, kým sme si uvedomili, že „jednotka“ znamená „disk“.

Záver

Xinorbis je užitočný nástroj pre tých, ktorí chcú získať dobrú predstavu o tom, kde presne sú ktoré súbory na ich disku uložené. Nemôžete si predstaviť zastúpenie alebo správy, inak ich ponúka spoločnosť Xinorbis. Veci sú však niekedy prezentované trochu nejasne, najmä keď sa rozhodnete pre rozhranie v holandčine.