Preskúmanie

10 užitočných aplikácií pre vaše inteligentné hodinky Android Wear

Prepojili ste svoje inteligentné hodinky Android Wear so svojím smartfónom? Potom si všimnete, že mnoho aplikácií Google zrazu zobrazuje svoje informácie na obrazovke hodiniek. Do smartphonu však môžete nainštalovať viac aplikácií, ktoré fungujú s hodinkami.

Na rozdiel od iných inteligentných zariadení neinštalujete aplikácie pre svoje inteligentné hodinky Android Wear priamo do hodiniek, ale do spárovaného smartphonu s Androidom. Aplikácia potom zabezpečí, aby boli funkcie dostupné na vašich hodinkách. Zozbierali sme pre vás 10 užitočných aplikácií, ktoré vašim inteligentným hodinkám dodajú viac funkcií! Prečítajte si tiež: LG G Watch R - najkrajšie inteligentné hodinky súčasnosti

Android Wear

Možno ste si už vo svojom systéme Android nainštalovali aplikáciu Android Wear. Táto aplikácia je nevyhnutná na pripojenie inteligentných hodiniek k telefónu. Je to šikovná aplikácia, ktorú treba mať neustále po ruke. Môžete ho použiť na kontrolu stavu spojenia medzi oboma zariadeniami, ale môžete tiež spravovať, ktoré aplikácie vo vašom smartfóne môžu chatovať s vašimi hodinkami.

Android Wear je aplikácia, ktorá umožňuje vášmu smartphonu chatovať s hodinkami Android Wear.

1Počasie

Jednou z najpríjemnejších aplikácií na predpoveď počasia pre Android je 1Weather. Ak používate aj inteligentné hodinky, všimnete si, že 1Weather zobrazuje predpoveď počasia aj na vašich hodinkách. Za normálnych okolností to robí Google sám, ale predpoveď 1Weather je oveľa rozsiahlejšia. Samozrejme uvidíte aktuálnu vonkajšiu teplotu a pravdepodobnosť zrážok, ale ak požadujete viac informácií, uvidíte tiež podrobnú predpoveď počasia na nasledujúcich 24 hodín a predpoveď na ďalšie dni.

Netflix

Aby ste mohli na svojich inteligentných hodinkách využívať Netflix, potrebujete okrem inteligentných hodiniek a zariadenia s Androidom aj Chromecast. Pri streamovaní filmu alebo seriálu z Netflixu do vášho Chromecastu sa hodiny na hodinkách náhle zmenia. Uvidíte obrázok sledovaného videa, ale aj tlačidlo na pozastavenie a opätovné spustenie služby Netflix. Užitočné!

Google Fit

Pokiaľ ide o funkčnosť, Google Fit nedokáže zaviazať topánky aplikácií ako Runkeeper alebo Moves. Google Fit sleduje, koľko sa hýbete a ako často bicyklujete, beháte a chodíte. Aplikácia to pozná. Aplikácia Google Fit zobrazuje váš denný pokrok na hodinkách. Niektoré inteligentné hodinky majú tiež zabudovaný monitor srdcového tepu, ktorý môžete ovládať aj cez Google Fit.

IFTTT

S IFTTT (ak je to tak) môžete spojiť všetky svoje pripojené zariadenia a internetové služby. Ako to presne funguje, si môžete prečítať na našom webe. Ale s aplikáciou IFTTT na vašom smartfóne máte ďalší kanál: vaše inteligentné hodinky. Môžete napríklad dostávať upozornenia na udalosti (napr. Keď je predpoveď dažďa, keď vás niekto označí na Facebooku alebo keď je v predaji hra Steam). Všetko spojíte dokopy a automatizujete pomocou receptov. Spôsob, ako urobiť svoje inteligentné hodinky skutočne inteligentnými.

WhatsApp

Keď dostanete správu WhatsApp na svoj smartphone, uvidíte ju na svojich inteligentných hodinkách. Je tiež možné prečítať si späť časť rozhovoru. To je užitočné, ale nie veľmi vzrušujúce. Zábavnejšia je skutočnosť, že na správy WhatsApp môžete odpovedať aj priamo z hodiniek. Nerobíte to pomocou klávesnice, ale pomocou rozpoznávania reči. Hodinky prevádzajú zaznamenanú správu na text, ktorý odosiela do aplikácie WhatsApp v telefóne. Takto nebudete musieť vyberať telefón z vrecka, keď dostanete aplikáciu.

Tinder

Tinder na hodinkách. Jediná odpoveď na otázku prečo? je pravdepodobne preto, že môžete. Je to pre vás málo užitočné, ale môžete prostredníctvom aplikácie pokračovať v kontrole mäsa na svojich inteligentných hodinkách. Presuňte fotografie, ktoré sa zobrazia na obrazovke hodiniek, doľava alebo doprava, aby ste ich schválili alebo zamietli, a keď budete mať zápas, pokračujte v zdobení pomocou chatu na smartfóne.

Kontrola mäsa na hodinkách s Tinderom.

Časovač opotrebenia

Ak pravidelne trénujete na intervaly, kde dáte stanovený čas stopercentne, dajte to pokoj a potom pokračujte v plnej rýchlosti, neustále sa motáte okolo stopiek, telefónu alebo staromódnych hodiniek. Inteligentné hodinky a aplikácia Wear Interval Timer to všetko oveľa uľahčujú. Najskôr v aplikácii na svojom smartfóne určite, ako má prebiehať váš intervalový tréning. Potom spustíte časovač na svojom smartfóne. Nielenže sa vám pohodlne zobrazuje váš pokrok, môžete tiež pozastaviť a pokračovať v tréningu klepnutím na obrazovku. Keď sa má váš interval začať (alebo zastaviť), budete o tom informovaní krátkymi vibráciami z hodiniek.

Vzdialená kamera ASUS

Táto aplikácia pre fotoaparát umožňuje ovládať fotoaparát vášho telefónu pomocou hodiniek. Obrázok, ktorý fotoaparát nasníma, sa zobrazí na vašich hodinkách, stačí klepnúť na displej a váš smartphone urobí fotografiu. Pohodlnejšie ako samospúšť pre fotoaparát vášho telefónu. Ale užitočné napríklad aj vtedy, ak sa chcete pozrieť za skriňu, ak ste tam niečo odhodili. Na hodinkách uvidíte všetko, čo vaša kamera!

Hodinky v hodinkách v hodinkách v hodinkách ...

Noste Mini Launcher

Keď nainštalujete ďalšie aplikácie pre svoje inteligentné hodinky Android Wear, bude čoraz nepríjemnejšie prejsť do ponuky a spustiť aplikáciu na hodinkách. S Wear Mini Launcher získate praktický prehľad (trochu podobný zásuvke aplikácií pre Android), z ktorej môžete rýchlo spustiť všetky aplikácie. Tento prehľad zasuniete zľava.