Ako

YouTube v aplikácii PowerPoint 2003

Prajete si prezentáciu v PowerPointe a použitie fragmentu YouTube? Video si môžete stiahnuť a previesť, ale to je veľa práce. Ak máte internetové pripojenie na mieste, kde chcete prezentáciu prezentovať, môžete ju tiež vložiť do svojej prezentácie v PowerPointe. Vysvetľujeme, ako pracovať v aplikácii PowerPoint 2003.

1. Ovládacie prvky

Otvorte program Microsoft PowerPoint 2003 cez Štart / Programy / Microsoft Office / Microsoft Office PowerPoint 2003. Predvolene sa vám zobrazí prázdna snímka. Ak nechcete vytvoriť novú prezentáciu, ale chcete pokračovať v predtým vytvorenom projekte, musíte tento súbor najskôr otvoriť. Vyberte Súbor / Otvoriť alebo použite kombináciu klávesov Ctrl + O a prejdite na presné umiestnenie súboru. Kliknite na Otvoriť a potom prejdite na snímku, na ktorú chcete pridať klip z YouTube. V aplikácii PowerPoint 2003 bohužiaľ neexistuje žiadne špeciálne tlačidlo, pomocou ktorého by ste mohli okamžite importovať film. Preto musíte najskôr vyvolať funkčnú sadu ovládacích prvkov. Postup: Prejdite do ponuky Zobraziť / Panely s nástrojmi a začiarknite políčko vedľa položky Ovládacie prvky Panela s nástrojmi. Vidíte nový panel s nástrojmi? Kliknite na úplne poslednú ikonu na paneli nástrojov, tlačidlo s kladivom a kľúč. Teraz sa zobrazí rozbaľovacia ponuka, v ktorej sú viditeľné všetky dostupné ovládacie prvky. Posuňte sa nadol a kliknite na položku Shockwave Flash Object.

Najskôr je potrebné otvoriť Control Toolbox.

2. Objekt Shockwave Flash

Vidíte, že sa váš kurzor zmenil na krížik? Na svoju stránku nakreslite rám. Váš film sa čoskoro zobrazí v tomto bielom ráme s krížikom. Nenakreslili ste správne rozmery? Žiaden problém. Polohu a veľkosť môžete kedykoľvek upraviť. Uchopením za roh rámu a jeho pretiahnutím pri súčasnom podržaní tlačidla myši môžete zmeniť veľkosť rámu videa. Rámček môžete presunúť umiestnením kurzora do rámčeka objektov a podržaním ľavého tlačidla myši.

Teraz minimalizujte program Microsoft PowerPoint 2003 a otvorte prehliadač. Prejdite na www.youtube.com a kliknite na klip, ktorý chcete použiť v prezentácii. Pod každým klipom YouTube nájdete ďalšie informácie, napríklad meno tvorcu a počet zhliadnutí videa. Vidíte tiež tlačidlo Zdieľať? Jedným kliknutím zobrazíte jedinečnú webovú adresu. Skopírujte adresu URL vedľa ikony reťaze do schránky pomocou kombinácie klávesov Ctrl + C.

Skopírujte jedinečnú adresu URL klipu z YouTube do schránky.

3. Vložte kód

Vráťte sa do aplikácie Microsoft Powerpoint 2003 a kliknite pravým tlačidlom myši na políčko s krížikom, v ktorom sa čoskoro zobrazí váš videoklip. Vyberte Vlastnosti. Teraz uvidíte políčko so všetkými druhmi kódov. Vyzerá to komplikovanejšie, ako to v skutočnosti je. Kliknite na políčko hneď vedľa položky Film a vložte sem adresu URL, ktorú ste skopírovali do schránky v predchádzajúcom kroku. Prilepte kód pomocou kombinácie klávesov Ctrl + V. Je však potrebné trochu upraviť kód. Odstráňte text sledovať? a vymeňte ho =podpísať (rovná sa) pomocou a / (lomítko). V prípade potreby môžete upraviť aj ďalšie parametre. Ak chcete, aby sa video počas prezentácie spúšťalo automaticky, musíte vedľa nastavenia Prehrávanie zvoliť nastavenie True. Ak chcete klip spustiť manuálne, vyberte možnosť False. Nechcete, aby sa klip opakoval? Potom nahraďte True vedľa Loop za False. Zatvorte okno tlačidlom s červeným krížikom v pravom hornom rohu a stlačením klávesu F5 spustite prezentáciu.

Odstrániť hodinky? a znamienko = nahraďte znakom /.

Poznámka: V balíkoch Microsoft Office 2007 a 2010 to funguje inak.