Ako

5 tipov na odstránenie údajov vo Windows 7 a 8

Pri mazaní údajov je dôležité, aby ste to robili dôkladne. Ak to neurobíte, zostanú v počítači časti programu. Našťastie existuje softvér, ktorý vám s tým môže pomôcť, a uľahčuje tak odstránenie histórie prehľadávača alebo aplikácií a programov.

01 Vymazať históriu

Prehliadač si pamätá veľa údajov a informácií pri surfovaní na internete, napríklad ktoré webové stránky ste navštívili (a kedy), heslá a vyplnené formuláre. Túto „internetovú medzipamäť“ môžete ľahko vyprázdniť. V prehliadačoch Chrome, Internet Explorer a Firefox si môžete zavolať čistiaci prostriedok pomocou kombinácie klávesov Ctrl + Shift + Del. Zobrazí sa obrazovka s výberom, na ktorej môžete určiť, ktoré údaje chcete vymazať. Napríklad označte, že chcete vymazať históriu, ale že si chcete uchovať svoje heslá. V niektorých prehľadávačoch môžete selektívne používať čistiaci prostriedok na konkrétny čas, a tak vyčistiť iba údaje z poslednej hodiny (alebo dňa).

Stlačením Ctrl + Shift + Del vymažete históriu prehliadania (a ďalšie!).

02 Rozšírenie pre CCleaner

CCleaner je neprekonateľný nástroj na odstránenie nepotrebných súborov. Uvoľní sa miesto na disku a vyčistia sa informácie citlivé na súkromie, napríklad súbory vyrovnávacej pamäte z prehliadača. CCleaner podporuje mnoho programov, ale vždy je čo zlepšovať. CCEnhancer tvrdí, že podporuje viac ako tisíc (!) Programov. CCEnhancer stiahne ďalší zoznam nastavení programu jedným kliknutím a pridá ho do CCleaner. Vďaka tomu je vaša čistiaca činnosť s CCleaner ešte efektívnejšia.

CCEnhancer zaisťuje, že čistiaci program CCleaner podporuje (dokonca) viac programov.

03 Odstráňte aplikácie rýchlo

Aplikácie systému Windows 8.1 môžete ľahko odinštalovať alebo odstrániť z úvodnej obrazovky. Kliknite pravým tlačidlom myši na dlaždicu a vyberte možnosť Voľný od začiatku odstrániť z prehľadu resp odstrániť odinštalovať aplikáciu. Ak máte veľa aplikácií, môžete najskôr vykonať výber. Stlačte a podržte kláves Ctrl. Postupne kliknite na všetky aplikácie, ktoré chcete odinštalovať. Aplikácie sú vybraté. Teraz kliknite pravým tlačidlom myši na výber a odstráňte aplikácie z počítača. Ak sa chcete zbaviť predvolených aplikácií systému Windows 8.1, môžete použiť program Win 8 App Remover.

Spustite program prostredníctvom desktopového prostredia ako správca (použite na to pravé tlačidlo myši). V ľavom hornom rohu obrazovky vyberte verziu systému Windows 8. kliknite na Zoznam aplikácií. Program Win 8 App Remover vyhľadá štandardné aplikácie, ktoré sú (stále) nainštalované vo vašom počítači, ako napríklad skenovanie, záznam zvuku, hry XBOX a ďalšie. Začiarknite aplikácie, ktoré chcete odstrániť, a potvrďte pomocou Odstráňte aplikácie.

Win 8 App Remover predvolene odstráni predvolené aplikácie, ktoré sú už v počítači so systémom Windows 8.1 nainštalované.

04 Zničte údaje

Ak súbory odstránite prostredníctvom koša, môžu byť stále obnoviteľné. Ak chcete súbory natrvalo odstrániť, môžete použiť skartovač súborov, napríklad WipeFile. Miesto na disku, kde bol súbor uložený, sa niekoľkokrát prepíše. V prípade potreby vyberte z ponuky holandský jazyk Extra / jazyk. Presuňte súbory alebo priečinky, ktoré chcete zničiť, do okna WipeFile. Vyberte „silu“ drviča súborov v časti Metóda a potvrďte pomocou Vyčistiť. Poznámka: WipeFile používajte opatrne, pretože preč je skutočne preč!

WipeFile ničí súbory opakovaným prepísaním.

05 Dôkladná odinštalácia

Ak chcete odstrániť viac programov Windows, musíte byť veľmi trpezliví. Predvolená metóda prostredníctvom ovládacieho panela vám neumožňuje spustiť viac ako jeden postup odinštalovania súčasne. IObit Uninstaller ponúka pre toto inteligentné riešenie. Program zobrazí zoznam nainštalovaného softvéru. Zoznam môžete ľahko zoradiť kliknutím na stĺpec, napríklad Dátum nainštalovania alebo Veľkosť. Túto poslednú voľbu môžete využiť napríklad v prípade, že je váš disk (SSD) skutočne takmer plný a chcete rýchlo zistiť, čo sú najväčší požierači priestoru.

Aktivujte túto možnosť Odinštalujte dávku. Teraz môžete skontrolovať odstránenie viacerých programov. stlač tlačidlo Odinštalovať nechať programy odinštalovať postupne. Po odinštalovaní posledného programu z poradia spustí program IObit Uninstaller detekciu. Zobrazia sa všetky zostávajúce zvyšky súborov, ktoré potom môžete odstrániť.

IObit Uninstaller dokáže odinštalovať niekoľko programov za sebou a potom vykoná dôkladnú kontrolu zvyškov súborov.