Ako

Prečítajte si potvrdenie v službe Gmail s Mailtrack

V aplikácii WhatsApp môžete vidieť (ak to obe strany nevypli), či ľudia čítali vašu správu. Nebolo by užitočné, keby mal Gmail aj také začiarknutia? Tvorcovia Mailtracku si to mysleli a v Gmaile vytvorili špeciálne rozšírenie o potvrdenie o prečítaní.

Nainštalujte si Mailtrack

Ak chcete nainštalovať Mailtrack, vyhľadajte v Internetovom obchode Chrome Mailtrack a kliknite Pridať. do prehliadača Chrome a potom ďalej Pridať rozšírenie v zobrazenom vyskakovacom okne. Teraz ste už s väčšinou rozšírení hotoví, ale Mailtrack vyžaduje ďalší krok: prihlásenie do účtu Gmail. Je to nevyhnutné, pretože rozšírenie niečo upraví podľa e-mailov, ktoré odteraz budete posielať (viac si prečítajte v kroku 2). Prihláste sa do svojho účtu Gmail a kliknite na ikonu Dovoliť a ďalej Zaregistrujte sa zadarmo. K dispozícii je aj platená verzia (od zhruba 5 eur mesačne), bezplatná verzia obsahuje reklamy.

Sledujte e-maily

Aby ste mohli používať Mailtrack, nemusíte robiť nič sami. Kliknete na zostaviť na vytvorenie nového e-mailu a Mailtrack pridá do vášho e-mailu pixel (a reklama: Odoslané s Mailtrack). Môžete jednotlivo kliknúť na túto reklamu e-mailom, ale je pekné ju opustiť, pretože príjemca bude vedieť aspoň to, že e-mail je sledovaný. Hneď ako dotyčný príjemca otvorí poštu, pixel sa automaticky vyžiada a Mailtrack vie, že správa bola prečítaná, o čom dostanete upozornenie. Malá nevýhoda: Mailtrack nefunguje, ak príjemca blokuje externý obsah alebo číta e-maily v textovom formáte namiesto html.

Nastavenia poštovej schránky

Po otvorení vášho odoslaného e-mailu sa zobrazia dve začiarknutia a budete dostávať všetky druhy upozornení a tiež denné správy. To môže byť trochu prehnané, najmä ak posielate veľa e-mailov. Našťastie to môžete upraviť. V pravom hornom rohu služby Gmail kliknite na ikonu Mailtrack (zelená obálka so slovom) Základné) a môžete presne upraviť, z čoho chcete dostávať upozornenia a či chcete alebo nechcete (a kedy) dostávať hlásenie. Týmto spôsobom tiež udržujete systém pre seba trochu príjemným.