Preskúmanie

McAfee LiveSafe 2016 - Chráni takmer všetko

Tvorcovia anti-malwaru bojujú. Spotrebitelia používajú čoraz menej zariadení, o ktorých si sami myslia, že si vyžadujú ďalšie zabezpečenie. V bezpečnostných spoločnostiach je potrebných viac tvorivosti ako šírenie hororových príbehov o hackeroch, aby mohli zostať v podnikaní.

McAfee LiveSafe 2016

cena

89,95 € ročne

Jazyk

Angličtina

OS

Windows 7/8 (.1) / 10; OS X 10.8 a vyšší; iOS 8 a novší; Android 4.0 a vyšší

Webová stránka

www.mcafee.com

9 Skóre 90
  • Pros
  • Chráni všetkých členov rodiny
  • Inovačné
  • Podporuje Windows, OS X, iOS a Android
  • Správca hesiel so skutočným kľúčom
  • Negatíva
  • Funkčnosť sa líši podľa platformy

Pretože je súčasťou Intelu, McAfee bol na vrchole obrovskej hromady peňazí a veľmi blízko k mnohým inováciám. Takže ak má jedna spoločnosť ukázať, akým smerom bude chrániť náš digitálny život, je to Intel Security. Prečítajte si tiež: Aký je najlepší bezplatný antivírus?

Užívatelsky prívetivý

LiveSafe je bezpečnostný balík založený na princípe „neobmedzeného množstva potravín“ pre celú rodinu. Všetci členovia rodiny ju môžu použiť na ochranu všetkých svojich zariadení. Podporuje Windows, OS X, iOS a Android, ale nie Windows Phone. Funkčnosť sa líši podľa zariadenia, aj keď je to tak aj preto, že nie všetky zariadenia vyžadujú alebo dokonca umožňujú rovnakú ochranu. Najmä Apple je veľmi prísny.

Základom boja proti malvéru je samozrejme dobre známy program McAfee Internet Security, teraz však pod menom McAfee LiveSafe. K dispozícii je antivírus, antispam, antispyware, vlastná brána firewall a WebAdvisor, ktorý blokuje nebezpečné stránky, monitoruje sťahovanie a zisťuje slabé heslá. Používanie silných hesiel je teraz jednoduchšie, pretože po roku testovania je tu True Key, skutočne nová časť, ktorá spravuje vaše heslá a automaticky vás prihlási do všetkých známych webových služieb. Na autentifikáciu True Key používa skenovanie vašej tváre, ale tiež odtlačok prsta alebo napríklad druhého zariadenia. Okrem hesiel môžete bezpečne ukladať aj poznámky do True Key, ako aj dôležité informácie, ako sú adresy, údaje o kreditnej karte a vodičskom preukaze. True Key to bude synchronizovať na všetkých vašich zariadeniach bez ohľadu na to, či ide o Windows, OS X, Android alebo iOS. Používanie True Key je obmedzené na päť osôb.

Marketing

LiveSafe je určite inovatívny, ale zdá sa, že Intel Security si myslí, že je potrebné vložiť aj veľa marketingového rozpočtu. Produkty McAfee sa nachádzajú vo veľkých maloobchodných predajniach a skúšobný softvér McAfee sa nachádza takmer na každom zariadení. Konkurencia žiari absenciou a zjavne sa nedokáže vyrovnať s takýmto bojom.

Záver

Okrem ochrany pred malvérom sa LiveSafe oveľa viac zameriava na ochranu vašej identity a súkromia. Môže to urobiť iba tak, že bude prítomný na každom zariadení, ktoré používate, a bude mať úspech.