Preskúmanie

Gadwin PrintScreen 4.5

Ak chcete vytvoriť výtlačok z toho, čo je na vašej obrazovke, môžete stlačiť kláves PrintScreen. Takto vložený obrázok do schránky potom prilepíte do programu na úpravu obrázkov a potom ho môžete ďalej upravovať. Táto metóda má však svoje obmedzenia. Existuje niekoľko programov, ktoré vám poskytujú viac možností pre snímky obrazovky. Gadwin PrintScreen je jedným z nich.

Pokiaľ ide o snímanie snímok obrazovky, známych tiež ako snímky obrazovky, Gadwin PrintScreen zostáva mojím obľúbeným bezplatným programom. Tento nástroj ponúka obrovské množstvo možností. Môžete si napríklad zvoliť oblasť, ktorá sa má zachytiť, z celej obrazovky, okna programu, aktívneho okna alebo vlastnej oblasti. Gadwin štandardne používa kláves PrintScreen, ale môžete si vybrať až zo šesťdesiatich ďalších klávesov (kombinácií). Pri vytváraní snímky obrazovky je možné na želanie skryť ikonu Gadwin PrintScreen, ktorá je viditeľná na systémovej lište. Nasnímané snímky obrazovky je možné zapísať do schránky, tlačiarne, e-mailového programu alebo do súboru. Možnosti, aby sme mohli priamo tlačiť a posielať screenshoty e-mailom, sa nám zdajú trochu nadbytočné. Máte na to veľa ďalších možností.

Gadwin PrintScreen ponúka veľa možností.

Po uložení snímok obrazovky do súboru si môžete vybrať z piatich formátov súborov. Požadovanú kompresiu je možné nastaviť pre súbory jpgs. Rozmery vytvorených obrázkov je možné upraviť aj priamo, čím naznačíte, že by sa mali zachovať pomery strán. Screenshoty je možné navyše v prípade potreby uložiť v odtieňoch sivej a môžete dokonca priamo pridať tieňové orámovanie a dátumovú a časovú pečiatku. Po uložení sú obrázky prehľadne očíslované.

Samozrejme máte možnosť zahrnúť kurzor na snímku obrazovky, ale PrintScreen 4.5 je tiež jedným z mála programov tohto druhu, ktorý tiež zobrazuje ohraničujúce polia v programoch na úpravu obrázkov. Toto je nepostrádateľná funkcia pri vytváraní príručiek o takýchto programoch.

Nakoniec môžete nástroj spustiť v systéme Windows. Aj keď urobíte niekoľko snímok obrazovky, proti tomu nemožno namietať. Nespomaluje to spustenie a program takmer nepoužíva žiadne systémové prostriedky.

Gadwin PrintScreen 4.5

Jazyk Holandsky

Stiahnuť ▼ 2,8 MB

OS Windows 9x / Me / NT4 / 2000/2003/2008 / XP / Vista / 7

Požiadavky na systém 5 MB miesta na pevnom disku

Tvorca Gadwin

Rozsudok 9/10

Pros

Veľa možností

Negatíva

Niektoré možnosti sa zdajú trochu nadbytočné

Bezpečnosť

Žiadny z približne 40 antivírusových programov nevidel v inštalačnom súbore nič podozrivé. Pokiaľ v čase zverejnenia môžeme zistiť, je bezpečné stiahnuť inštalačný súbor. Ďalšie informácie nájdete v úplnej správe o detekcii na webe VirusTotal.com. Ak je teraz k dispozícii nová verzia softvéru, môžete súbor kedykoľvek znova prehľadať prostredníctvom servera VirusTotal.com.