Preskúmanie

15 najlepších aplikácií pre mozgové telocvične

Ako je na tom vaša šedá hmota? Rovnako ako vaše svaly, aj vy môžete trénovať mozog. V tomto článku nájdete pätnásť aplikácií, ktoré vám pomôžu udržať váš mozog v špičkovej forme: od logických hier cez cvičenia, ktoré vám zvýšia reakčný čas, alebo testy, ktoré vám pomôžu lepšie sa sústrediť. Všetko, čo potrebujete pre tieto hlavolamy? Smartfón alebo tablet!

  • Najlepšie aplikácie na odpočítavanie pre váš smartphone 9. októbra 2020 09:10
  • 15 aplikácií vhodných pre váš smartphone 5. októbra 2020 16:10
  • 15 bezplatných aplikácií pre váš Mac 18. septembra 2020 6:09

Tip 01: Hry mysle

iOS: zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Android: zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Hľadáte jednoduchú aplikáciu so všetkými druhmi hier, ktorá udrží váš mozog v najlepšej kondícii? Mind Games je preplnená cvičením vo všetkých druhoch kategórií, od pamäťových hier až po matematické hádanky. Väčšinu cvikov by ste sa mali pokúsiť vykonať čo najskôr. Zakaždým získate 120 sekúnd. Vaše skóre sa udrží za každé cvičenie. Plusom je, že tiež uvidíte, ako skórujete v porovnaní so všetkými ostatnými hráčmi vášho veku. Dáte si napríklad lepšie skóre ako 73% ľudí vo vašej vekovej kategórii. Po niekoľkých dňoch môžete tiež pomocou všetkých druhov štatistík odvodiť, či robíte pokrok alebo nie. Hry sú zábavné a niekedy celkom originálne. Holandská verzia nie je k dispozícii, ale pokyny sú jednoduché.

Tip 02: Povýšiť

iOS: zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Android: zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Veľmi populárny hlavolam? Povzniesť. Táto aplikácia nevyzerá veľmi pekne, ale je tiež plná hier, ktoré vás naučia lepšie počúvať, počítať, sústrediť sa a pamätať si. Všetko sa začína testom, ktorý trvá asi dve až štyri minúty. Aplikácia potom pripraví tréningový plán a potom vás vyzve, aby ste každý deň vykonali tri cviky. Pri každom teste môžete vidieť, čo presne trénujete: rýchlosť čítania, pamäť, presnosť atď. Váš pokrok je samozrejme prehľadne sledovaný a zahrnutý do všetkých druhov štatistík. Základná verzia je zadarmo. Existuje aj Pro účet, ale to je dosť drahé: 12 dolárov (cca 11 eur) mesačne alebo 45 dolárov (cca 42 eur) za rok. Táto aplikácia je tiež iba v angličtine. To môže spôsobiť problémy s cvičením slovnej zásoby.

Po niekoľkých dňoch môžete pomocou všetkých druhov štatistík odvodiť, či robíte pokrok alebo nie

Tip 03: Skillz

Android: zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Priamo. A miestami dosť pikantné. Ktorá linka je najdlhšia? V akej krabičke je šiška? Koľko krížikov vidíte na obrazovke? Pokúste sa získať čo najviac hviezd v každej úrovni, pretože ich budete potrebovať na odomknutie ďalšej úrovne. Na rozdiel od mnohých iných hier s mozgom neexistuje žiadny tréningový plán, ktorý by bolo treba dodržiavať. Vy rozhodujete, koľko úrovní hráte za deň alebo týždeň. Cviky sú veľmi rozmanité a ideálne na precvičenie vašej reakčnej rýchlosti, pamäte alebo farebnej koordinácie. Nemáte chuť hrať sami? K dispozícii je tiež režim pre viacerých hráčov pre dve, tri alebo štyri osoby. Zábava pre malých aj veľkých.

Tip 04: Matematický majster

Android: zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Ste odborník na matematiku? Dokážte to pomocou tejto aplikácie. Matematický majster je zbierka dvanástich kníh o digitálnej matematike so všetkými druhmi cvičení. Od sčítania a delenia po mocniny, štatistiku, rovnice a priemer, medián a rozsah. Každá kniha má desať kapitol so zvyšujúcou sa úrovňou náročnosti. Deti si môžu poradiť so základnými výpočtami, pre dospelých existuje veľa ďalších úrovní. Aplikácia je farebná, užívateľsky príjemná a kompletne v holandčine. Dokážete vyriešiť všetky cvičenia na kapitolu? Vždy máte jednu otázku, ktorú môžete zmeniť. Odomknite čo najviac odznakov a kapitol a uvidíte, ako dobre skórujete v globálnom hodnotení. Ste konečným majstrom matematiky?

Tip 05: Svietivosť

iOS: zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Android: zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Na rozdiel od mnohých iných hlavolamov, hru Lumosity nevytvorili vývojári aplikácií, ale vedci. Ponuka obsahuje viac ako 25 rôznych hier, ktoré vás vyzývajú na rýchle premýšľanie a reakciu. Každé cvičenie začína rozsiahlym návodom, aby ste presne vedeli, čo sa očakáva. Ovládate multitasking? Máte rýchlu reakčnú rýchlosť? Dozviete sa to okamžite. Cviky vyzerajú skvele a sú veľmi zábavné. Potom uvidíte, ako je vaše skóre na celom svete v porovnaní s ľuďmi z rovnakej vekovej kategórie. Nevýhodou je, že aplikácia nie je k dispozícii v holandčine a že prémiový účet s ročným predplatným osemdesiat eur je príliš drahý.

Si konkurencieschopny? Potom sa odporúčajú Brain Wars!

Tip 06: Brain Wars

iOS: zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Android: zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Do tohto zoznamu sme zaradili Brain Wars pre jeho atypický charakter. Tu neustále hráte všetky druhy hier mozgovej gymnastiky proti ľuďom z celého sveta. Nepripadá to však ako tréning, ale ako súťaž. Prevažuje konkurenčné cítenie, ktoré vás núti robiť to najlepšie ešte lepšie. Cviky sú rozmanité a nádherne navrhnuté. Chcete hrať proti skutočným priateľom? Potom môžete prepojiť Brain Wars so svojím účtom na Facebooku. Čím viac hráte, tým vyššia je vaša úroveň Brain Wars. Ste pripravení na ďalšiu výzvu? Na domovskej stránke uvidíte, kde sú vaše silné stránky: rýchlosť, pamäť, matematika, pozorovanie a podobne.

Tip 07: IQ test

Android: zadarmo

Vždy ste chceli vedieť, aké je vaše iq presne? Aj na to existuje niekoľko aplikácií. Aplikácia IQ Test pre Android pozostáva zo série 39 otázok, ktoré musíte vyriešiť do 45 minút. Iq test začína niekoľkými jednoduchými otázkami, ale úroveň obtiažnosti sa rýchlo zvyšuje. Zložité otázky majú navyše väčší vplyv na vaše konečné skóre. Sadnite si niekde do ticha, vezmite si smartphone alebo tablet a riešte otázku po otázke. Snažte sa byť úprimní, a preto nepoužívajte zvyškový papier. Riešenia samozrejme nehľadáte ani online! Ak nie ste s výsledkom spokojní, je potrebné urobiť iba jednu vec: neustále trénujte s aplikáciami na týchto stránkach.

Tip 08: Vrchol

iOS: zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Android: zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

S Peak môžete každý deň príjemne pracovať na fit mozgu. Aplikácia bola niekoľkokrát ocenená za pokročilé tréningové plány a užívateľskú prívetivosť. Peak Coach vám pomôže pracovať na vašej pamäti, mentálnej pohyblivosti, jazyku, koordinácii, kreativite a kontrole emócií. Tvorcovia tvrdia, že aplikácia dokonca povzbudzuje ľudí, aby sa naučili myslieť spôsobom riešenia problémov. Všetky hry sú originálne a všetky boli vyvinuté v spolupráci s neurovedcami. Na začiatku si môžete naznačiť, aký je váš tréningový cieľ. Pri každom cvičení môžete vidieť, na čom pracujete, aké sú výzvy a aké skóre ste už dosiahli. Používateľské rozhranie a pokyny sú v holandčine, od ktorej sa môžu ostatní vývojári učiť.

Copyright projectwriteasmile.com 2021