Ako

Zastavte sledovanie svojej polohy v systéme Windows 10

Windows 10 pravidelne zisťuje vašu polohu a používa ju na najrôznejšie veci. Aplikácie však môžu tiež získať prístup k údajom o polohe, čo nie je vždy potrebné. Pamätajte tiež, že údaje o polohe sa ukladajú ...

Samozrejme: použitie údajov o polohe môže byť niekedy potrebné, a to aj v systéme Windows 10. Zvážte napríklad navigačný program, ktorý je spustený na tablete so systémom Windows. Alebo na doručenie lokalizovaného obsahu v programe a podobne. Často však kontrola a používanie tohto umiestnenia nie je vôbec nevyhnutná. Určite nie aplikáciami z obchodu, ktoré s nimi na prvý pohľad nič nerobia. O to nepríjemnejšie to bude, keď si uvedomíte, že sú zaznamenané všetky údaje týkajúce sa polohy vášho zariadenia. Týmto sa vytvorí pekná stopa, kde ste boli s týmto tabletom alebo prenosným počítačom. Príjemné pre zlodeja, ktorý okamžite vidí, či je napríklad niečo inde. A pri permanentne nainštalovanom počítači je otázkou, či by mala mať ktorákoľvek aplikácia prístup k aktuálnemu umiestneniu. Skrátka, pozrime sa, či môžeme obmedziť používanie polohovania.

Collecting Fury

Kliknite na ponuku Štart na prevodovom stupni nastavenia a potom v okne, ktoré sa otvorí Ochrana osobných údajov. Potom kliknite do stĺpca vľavo Poloha. Najskôr by ste mohli zvážiť jednoduché vypnutie všetkého, čo súvisí s polohou. To je možné vykonať stlačením tlačidla Upraviť kliknutie a otočenie prepínača, ktorý sa potom zobrazuje, do vypnutej polohy; aj prepínač dole Služba určovania polohy musí potom ísť von. Potom kliknite pod Vymazať históriu na tomto zariadení tlačidlo Vyčistiť. Všetky uložené údaje o polohe sa potom odstránia. Nepríjemné na uložených veciach je, že sa - zjavne - uchovávajú v spoločnosti Microsoft. Aj keď táto spoločnosť naznačuje, že tieto informácie nie sú spojené s osobným účtom, odosielajú sa napríklad MAC adresa a ďalšie položky smerovača. Aspoň to sa dá prečítať na stránke, ktorá sa otvorí po kliknutí na odkaz Spravovať informácie o mojej polohe uložené v cloude. Kliknite na Pokročilé nastavenia, potom sa panel pokročilých nastavení nezobrazí podľa očakávania. Namiesto toho sa vám zobrazí webová stránka s ešte podrobnejším vysvetlením zhromažďovaných údajov. A to je dosť veľa.

Zaostrené

Samotné vykreslenie polohy nemusí byť tiež pohodlné. Vášniví používatelia Cortany by mali byť opatrní, aby si neobjednali pizzu v Chicagu, ak sami žijú v Breukelene, len aby uviedli veľmi extrémny príklad. V prvom rade je preto praktickejšie pozrieť sa na to, ako vlajka visí, pokiaľ ide o prístup k údajom o polohe na nainštalovanú aplikáciu. Môžete to urobiť miernym posunutím nadol v paneli pred vami. V zásade môžete prepínač zapnúť za ľubovoľnou aplikáciou od dať. Ak na navigáciu v tablete so systémom Windows používate aplikáciu Mapy, mali by ste tam samozrejme nechať prístup. Ste nadšeným používateľom aplikácie pre počasie a ste pravidelne na cestách so svojím tabletom alebo notebookom: nechajte ho zapnuté.

Predvolené umiestnenie

Môžete tiež nastaviť predvolené umiestnenie. Hodí sa pre notebooky a počítače PC, ktoré nemajú prijímač GPS. Bráni tiež všetkým možným lokalizovaným veciam, keď ste na dovolenke so svojím notebookom. Ak chcete nastaviť predvolené umiestnenie, kliknite na tlačidlo - opäť o niečo vyššie na paneli - Nastaviť predvolené umiestnenie. Aplikácia Mapy sa otvorí s malým oknom Predvolené umiestnenie v hornej časti. Kliknite na tlačidlo v ňom Nastaviť predvolené umiestnenie a zadajte názov mesta. Takto si Windows vždy „myslí“, že je na tomto konkrétnom mieste.