Ako

15 tipov na tvorbu online albumov a skutočných fotokníh

Od príchodu digitálnej fotografie a smartfónov robíme šialené množstvo fotografií. Bohužiaľ s tým potom nerobíme dosť, zatiaľ čo je také ľahké vyrobiť album online alebo objednať fotoknihy. Týmto spôsobom môžete naďalej milovať tie najkrajšie chvíle.

Zväzok 1: Album online

Tip 01: Facebook

Mnoho ľudí zdieľa svoje fotografie prostredníctvom sociálnych sietí. Cez Facebook je hračkou zdieľať celé album so svojimi priateľmi naraz. Nechcete, aby celý svet videl fotky tej jednej narodeninovej oslavy? Potom radšej upravte nastavenia súkromia. Prejdite na svoju stránku na Facebooku a vyberte ikonu navrchu Aktualizovať stav pred Pridajte fotografie / video. Potom vyberte Vytvorte fotoalbum a prejdite do umiestnenia súborov vašich fotografií. Podržte stlačené tlačidlo Shift, aby ste vybrali viac fotografií súčasne, a pokračujte v používaní tlačidla Otvorené. Potom môžete album pomenovať, zadať krátky popis a prípadne pridať umiestnenie a dátum.

Môžete veľmi ľahko zmeniť umiestnenie fotografií, zadať popis alebo označiť priateľov na Facebooku. Môžete tiež oznámiť dátum a miesto pre každú fotografiu. Použite tlačidlo Pridajte ďalšie fotografie Ak chcete do albumu vložiť ďalšie obrázky, začiarknite políčko Vysoká kvalita ak chcete nahrať obrázky vo vysokom rozlíšení. Najdôležitejší je predposledný krok: uveďte, kto môže vidieť vaše fotografie. Nenechávajte toto nastavenie zapnuté Každý ak nechcete, aby si vašu dovolenku užil celý svet. Vyberte si Priatelia alebo - ešte lepšie - použite vlastný zoznam priateľov. Ak chcete album zverejniť na svojej stránke na Facebooku, použite tlačidlo Uverejňujte fotografie.

Tip 01 Nezabudnite si nastaviť súkromie svojho albumu.

Tip 02: Mijnalbum.nl

Album na Facebooku je vynikajúci na zdieľanie série fotografií s veľkou skupinou ľudí. Ľudia, s ktorými chcete zdieľať album, musia mať všetci účet na Facebooku. Okrem Facebooku existuje veľa ďalších - a lepších - nástrojov, ktoré môžete použiť na vytvorenie albumu online. Prostredníctvom týchto služieb môžete navyše veľmi konkrétne určiť, s ktorými ľuďmi chcete zdieľať fotografie. Populárnym nástrojom je MijnAlbum.nl. Po krátkej registrácii môžete sem úplne zadarmo nahrať album. Služba je užívateľsky príjemná a prvé 2 GB úložného priestoru využijete úplne zadarmo. Jedinou nevýhodou je, že uvidíte reklamy.

Po nahraní obrázkov môžete dať albumu názov. Pohodlne môžete stále otáčať ľubovoľné obrázky, pokiaľ ste tak ešte neurobili na počítači. kliknite na Zobraziť album pre náhľad a použite tlačidlo zdieľam poslať url fotoalbumu priateľom alebo príbuzným. Zobrazí sa štandardná správa, ale môžete ju ľahko zmeniť. Priatelia môžu uverejňovať komentáre alebo kliknúť na tlačidlo Pekný obrázok! kliknite. Ako správca albumov môžete tiež vidieť, ako často sa jednotlivé fotografie zobrazovali.

Tip 02 Priatelia, členovia rodiny a kolegovia môžu zanechávať komentáre alebo naznačovať, že sa im fotografia páči.

Tip 03: Webové albumy programu Picasa

Google má vlastnú službu na vytváranie fotoalbumov online: Webové albumy Picasa. Prejdite na tento web a prihláste sa pomocou účtu Google. Potom klepnite na nahrať, pomenujte album a presuňte svoje fotografie do veľkého okna na nahrávanie. Ak umiestnite kurzor myši na konkrétnu fotografiu, zobrazí sa Pridať titulok. Kliknutím na túto fotografiu dáte popis fotografie. Pomocou troch malých ikon, ktoré sa nachádzajú na fotografii, môžete obrázok otočiť doľava alebo doprava alebo natrvalo odstrániť z albumu. Ak kliknete na hornú časť panela Moje obrázky získate prehľad o svojich albumoch.

Nový album je predvolene nastavený ako súkromný. V pravom stĺpci môžete určiť, kto môže vidieť album, vedľa položky vedľa Len ty na upraviť kliknúť. V ďalšom okne zvoľte na Viditeľnosť pred Obmedzené, ktokoľvek s odkazom zdieľať album s niekoľkými vybranými ľuďmi. S funkciou Verejné na webe zverejniť album. Podľa želania môžete tiež určiť, či ľudia môžu vidieť aj to, kde boli fotografie urobené. Za týmto účelom prepnete funkciu Zobraziť umiestnenia fotografií tým, ktorí si prezerajú tento album v. Pretože ste teraz v tomto okne, môžete tu upraviť aj ďalšie informácie o albume. Potvrďte zmeny pomocou Ukladajú sa zmeny. Skrz zdieľam v pravom stĺpci môžete album zdieľať s jedným alebo viacerými kontaktmi.

Tip 03 Aby ste mohli zdieľať album, nastavte viditeľnosť na Obmedzený, všetci s odkazom.

Tip 04: Picasa 3

Okrem webových albumov Picasa má Google aj softvérový balík Picasa 3. S týmto programom pre Windows a Mac môžete ľahko spravovať a upravovať obrázky vo svojom počítači. Balík na úpravu fotografií si môžete stiahnuť zadarmo. Po dokončení sprievodcu inštaláciou môže program prehľadať fotografie na vašom pevnom disku. Ak chcete zdieľať obrázky online, najskôr kliknite vpravo hore Prihláste sa pomocou účtu Google. Potom sa prihlásiš. Vyberte jednu alebo viac fotografií a potom zvoľte Nástroje / Nahrať / Nahrať do webových albumov programu Picasa. Včela Formát obrázka môžete tiež určiť, či chcete fotografie nahrať v nízkom alebo vysokom rozlíšení. Zadajte ďalšiu správu, pridajte kontakty a potom použite tlačidlo nahrať. O chvíľu si budete môcť vybrané fotografie prezrieť pomocou prehľadávača.

Tip 04 Zo softvéru Picasa 3 môžete ľahko zdieľať fotografie prostredníctvom webových albumov programu Picasa.

Zdieľajte veľké súbory

Chcete poslať sériu fotografií v pôvodnom formáte svojim priateľom, príbuzným alebo kolegom, aby si mohli sami vytvoriť alebo objednať výtlačky? Toto je beznádejná úloha prostredníctvom e-mailu. Ak chcete posielať veľké súbory, je lepšie zvoliť si cloudovú službu. Prostredníctvom WeTransfer môžete - bez toho, aby ste si najskôr museli vytvárať účet - posielať súbory až do 2 GB naraz. Jednoducho surfujete na www.wetransfer.com a pridáte jeden alebo viac súborov. Zadajte e-mailové adresy svojich priateľov, zadajte svoju vlastnú e-mailovú adresu a kliknite na ikonu Prenos. Vaši priatelia teraz dostanú e-mail s odkazom na stiahnutie. Môžete tiež zadať svoju vlastnú e-mailovú adresu s príjemcami, aby ste mohli potom jedinečnú adresu URL distribuovať medzi svojich priateľov. Upozorňujeme, že súbory budú v obidvoch prípadoch k dispozícii iba sedem dní. Nemyslíš si, že je to dosť dlhé? Potom môžete tiež využiť cloudové služby ako Dropbox, Microsoft OneDrive alebo Google Drive. Najprv si musíte vytvoriť účet pre tieto služby.

WeTransfer je ideálny spôsob rýchleho prenosu veľkých súborov.