Ako

Navigujte pomocou Máp Google

Mapy Google nájdete takmer na každom smartfóne s Androidom. A zvyčajne sa rýchlo inštaluje aj na iPhone. A to má svoje dôvody, pretože sa s ním dá napríklad navigovať.

Mapy Google sú mimoriadne užitočná aplikácia, ktorú máte vždy po ruke. Vždy obsahuje najnovší mapový materiál a je zabalený s POI. Ofel: Body záujmu. Takto rýchlo nájdete príjemnú reštauráciu vo vašom okolí, turistickú atrakciu alebo kemping. A veľa, veľa ďalších vecí. Štandardné zobrazenie mapy je prehľadné; ak chcete, je k dispozícii aj satelitné zobrazenie. Ak to chcete urobiť, klepnite na symbol vrstvy v aplikácii a potom vyberte príslušnú možnosť Satelit vybrať. Turisti sa tiež môžu rozhodnúť pre túto možnosť Terén ísť. Ďalej je možné zvoliť túto možnosť Doprava aby vás neprekvapili nežiaduce zápchy a dopravné zápchy. Možnosť OV zobrazuje všetky linky verejnej dopravy na mape. Bohužiaľ, obe možnosti nie je možné zapnúť súčasne. Nakoniec existuje možnosť Bicykle, kde uvidíte všetky cyklotrasy.

Offline

A tým sa dostávame k ďalšej silnej stránke aplikácie Mapy Google: môžete s ňou navigovať v pohode. A to nielen v aute, ale aj na bicykel, pešo a dokonca aj v hromadnej doprave. Je dobré mať na pamäti, že Mapy Google môžu na želanie pracovať aj offline. Šetrí to dátový prenos a súvisiace náklady, ale aj to, že skončíte niekde v divočine a divokej prírode bez spojenia a teda aj mapy. Ak chcete pred odletom stiahnuť mapu (jej časť), klepnite na tlačidlo s tromi riadkami v ľavom hornom rohu obrazovky. Potom v ponuke, ktorá sa otvorí, klepnite na Offline mapy. Ak chcete používať túto možnosť, v súčasnosti bohužiaľ musíte mať účet Google. Stručne povedané: stačí sa prihlásiť pomocou podrobností o svojom účte Google. Venujte pozornosť varovaniu, ktoré sa zobrazí - minimálne v systéme iOS -: vaše údaje medzi aplikáciou a webom budú po tejto akcii zdieľané. Klepnite na Nastúpte a potom buď ďalej Miestne buď na Vlastná karta. V prvom prípade sa prinesie mapová časť vášho prostredia, v druhom prípade si sami vyberiete mapovú časť. Karta zostáva v platnosti 29 dní, potom musí byť puzdro vybavené aktualizáciou. V zásade sa to deje automaticky a toto správanie je možné podľa potreby upraviť prostredníctvom nastavení. ak už kartu nepotrebujete, klepnite na odstrániť v zozname stiahnutých máp. Ak sa vám nechce pozerať Google, klepnite na svoj účet v ľavej dolnej časti obrazovky a na otvorenom paneli vyberte príslušnú možnosť Používanie Máp bez účtu. Od tejto chvíle stratíte aj svoje offline mapy a správu.

Navigovať

Navigácia v Mapách Google je jednoduchá. Klepnite na cieľ vo vyhľadávacom poli v hornej časti obrazovky. Teraz uvidíte toto miesto na mape. Navigovať tam môžete klepnutím na Trasa. Teraz je to zábava, pretože v hornej časti obrazovky si môžete vybrať zo štyroch dopravných prostriedkov: auto, verejná doprava, nožné auto alebo bicykel. Vyberte svoje dielo a potom klepnite na Počnúc. Teraz ste - úhľadne vedení hovorenými pokynmi - vedení k vášmu cieľu. Ďalšou výhodou Google Maps je, že pokiaľ ide o konečné miesto určenia, môžete vyhľadávať aj širšie definované ciele, ako napríklad bazén, múzeum alebo zábavný park.