Ako

Týmto spôsobom môžete upraviť titulky Netflixu

Na filmy a seriály s titulkami sme boli zvyknutí už od čias, keď bol Loeki de Leeuw stále v televízii. Skutočnosť, že titulky vysielaných obrázkov môžete tiež plne prispôsobiť svojmu vlastnému štýlu a potrebám, je možné až od éry streamovania. Upraviť titulky Netflixu? Túto možnosť ponúka aj vaša obľúbená streamovacia služba.

Krok 1: Závisí od profilu

Vlastnosti titulkov môžete upraviť vo svojom prehľadávači aj na smartfóne. Napríklad aplikácie Netflix na vašom set-top boxe alebo inteligentnej televízii často tieto možnosti prispôsobenia neponúkajú. Našťastie sú vlastnosti titulkov prepojené s vaším profilom, takže ak upravíte nastavenia na svojom smartfóne alebo cez internetový prehliadač, upravia sa aj na ďalších zariadeniach, na ktorých používate Netflix. Tieto znalosti vám môžu ušetriť veľa frustrácie a hádaniek - pretože existuje viac nastavení implementovaných v celom profile.

Krok 2: Jazyk

Môžete upraviť vzhľad titulkov v službe Netflix a tiež jazyk, v ktorom sa zobrazujú. Ak to chcete urobiť, prihláste sa na web Netflix (alebo otvorte aplikáciu v smartfóne) a kliknite na meno profilu v hornej časti a potom na Účet v ponuke nižšie. Teraz prejdite úplne dole a vyberte požadovanú možnosť Jazyk. Potom si vyberiete jazyk podľa vášho výberu. Ak je film alebo video k dispozícii v jazyku podľa vášho výberu, tento jazyk sa vyberie automaticky. Ak nie, Netflix automaticky vytvorí titulky, ktoré zodpovedajú jazyku podľa vášho výberu.

Krok 3: Písmo a farby

Ak chcete zmeniť vzhľad titulkov, znova prejdite do ponuky Účet vo vašom profile. Tentokrát kliknite dole Zobrazenie titulkov (ponuka na vašom smartfóne je rovnaká ako ponuka vo vašom prehliadači). Teraz môžete upraviť písmo a farbu zobrazenia titulkov. Okrem toho môžete upraviť veľkosť textu, priradiť tieň písmenám v titulkoch alebo umiestniť lištu s farbou za titulky, ak nie sú tak ľahko čitateľné. Nemusíte sa báť, že niečo nastavíte zle, pretože na ne môžete kedykoľvek kliknúť Obnoviť ako predvolené obnovíte pôvodné nastavenia.