Ako

8 online foto nástrojov na úpravu vašich fotografií

Na vykonávanie bežných úprav fotografií vôbec nepotrebujete drahý softvér. Orezať fotografiu, zvýšiť kontrast, pridať text alebo rám, trochu zvýšiť sýtosť alebo odstrániť červené oči? To všetko je možné vykonať v prehliadači.

Tip 01: Ribbet

Možno si pamätáte online foto nástroj Picnik? Google začiatkom roku 2013 vytiahol zástrčku z tejto služby. Ribbet používa rovnakú platformu a má podobné funkcionality. Na domovskej stránke si môžete vybrať Upravte fotografiu (upraviť fotografiu) alebo Vytvorte koláž (urobte koláž). Na úpravu jednej fotografie nepotrebujete účet. Je to nevyhnutné, ak chcete načítať niekoľko fotografií súčasne.

Po otvorení fotografie môžete prejsť Základné úpravy vykonávať všetky druhy základných operácií, ako je orezávanie, otáčanie, nastavovanie expozície, zaostrenie alebo zmena veľkosti. Pomocou tlačidiel v hornej časti panela môžete používať špeciálne efekty a filtre, pridávať text, vkladať nálepky na svoju fotografiu, používať rámčeky alebo retušovať portréty. Upozorňujeme, že pre niektoré funkcie potrebujete prémiový účet. To je stále zadarmo, ale vyžaduje sa registrácia. Po registrácii budete mať prístup k profesionálnejším nástrojom, ako sú pretláčanie a zadržiavanie, úrovne a krivky atď. Dokončili ste úpravy? Potom si môžete fotografiu stiahnuť v pôvodnom rozlíšení vo formáte jpg alebo png. Je tiež možná tlač alebo export do služieb Picasa, Flickr alebo Facebook. Používate ako prehliadač Google Chrome? Potom môžete Ribbet tiež nainštalovať ako rozšírenie pre Chrome.

Tip 02: Pixlr

Pixlr je k dispozícii v holandčine a rozhranie sa najviac podobá Photoshopu. Po otvorení obrázka sa môžete naplno baviť s panelom s nástrojmi vľavo. Mazanie, pečiatkovanie, efekt rozmazania, nástroj na opravu ... Používatelia Photoshopu okamžite rozpoznajú.

Užitočné je tiež to, že môžete pracovať s vrstvami v aplikácii Pixlr a mať prístup do okna histórie. K dispozícii je dokonca veľa filtrov ako napr Gaussovské rozostrenie, Ďialničná známka, Mimické HDR, Poltón a Neostrá maska. Keď ste s výsledkom spokojní, môžete štítok uložiť vo formáte jpg, png a tiff. Chcete obrázok uložiť vo vrstvách? To nie je možné v PSD, ale vo formáte Pixd pre Pixlr. Fotografie môžete tiež zverejniť priamo v populárnych službách, ako sú Facebook, Flickr alebo Picasa. Pixlr Editor je ideálny nástroj pre začiatočníkov aj pokročilých používateľov. Skutočne nemáte žiadne znalosti o úprave fotografií a chcete rozhranie, ktoré je ešte jednoduchšie? Potom by ste mali Pixlr Express vyskúšať.

Tip 03: PS Express Editor

Spoločnosť Adobe má tiež online verziu svojho obľúbeného balíka na úpravu fotografií. Prejdite na tento web a kliknite na Spustite editor otvorte aplikáciu Photoshop Express Editor. V ďalšom okne vyberte fotografiu na pevnom disku a kliknite na ikonu Nahrať fotku. Pamätajte, Adobe povoluje iba obrázky jpg a jpeg s veľkosťou až 16 megapixelov. nižšie Upraviť nájdete veľa základných úprav, možností prispôsobenia a efektov. Všetko funguje veľmi intuitívne.

Veľmi užitočné je, že navrchu vždy vidíte rôzne ukážky efektu, ktorý chcete použiť. Posuvníkom pod týmito ukážkami môžete v prípade potreby doladiť manuálne. Použi Zobraziť origináltlačidlo v strede dole, aby ste sa rýchlo vrátili k pôvodnej fotografii. Chcete obrázok skrášliť textom (balóniky), nálepkami alebo rámami? Potom kliknite do ľavého horného rohu Ozdobte. Potom sa môžete nechať úplne ísť. Nálepky a rámy sú síce pekné, ale rozsah nie je príliš rozsiahly. Po dokončení kliknite vpravo dole hotový a obrázok môžete uložiť na pevný disk vo formáte jpg. Neexistuje kompatibilita s cloudovými službami alebo sociálnymi sieťami.

Jemná potlač

Nie každý má z dôvodu ochrany osobných údajov záujem nahrávať súkromné ​​fotografie do rôznych služieb. Ak chcete vedieť, čo konkrétny nástroj dokáže s vašimi fotografiami, musíte si prečítať drobnú tlač alebo časté otázky a zmluvné podmienky. Jedinou nevýhodou je, že tieto právne texty sa tiež často menia. Všetky služby, ktoré sme testovali, v každom prípade vyhlasujú, že nahrané obrázky nebudú zverejnené.

Tip 04: Fotobucket

Ďalším dobrým nástrojom na úpravu fotografií online je Photobucket. Prejdite na tento web a použite Kliknutím vybertetlačidlo na nahranie fotografie. Pomocou ikon v hornej časti panela môžete vylepšiť obrázok, zaplaviť ho špeciálnym efektom a v prípade potreby ho orezať alebo otočiť. Skrz Zameranie môžete prípadne použiť efekt naklonenia a posunu. Nezabudnite použiť tlačidlo so šípkou úplne vpravo na zobrazenie ďalších funkcií. Špeciálne pre portrétne fotografie sú tu tlačidlá na odstránenie červených očí a bielenie zubov. Môžete tiež pridať text alebo dokonca nakresliť fotografie na Photobucket.

Ak sa bezplatne zaregistrujete v službe - a rýchlo to urobíte pomocou svojho účtu na Facebooku - získate tiež takzvaný segment na ukladanie fotografií online. Ste hotoví s úpravami? Potom môžete svoju fotografiu zverejniť priamo na sociálnych sieťach, poslať e-mailom, vložiť na svoju webovú stránku alebo blog a podobne. Môžete ho samozrejme tiež jednoducho uložiť na pevný disk. Je dokonca možné objednať výtlačky. Jedinou nevýhodou služby Photobucket je, že okno na úpravu vašich fotografií je dosť malé. Vďaka tomu je program Photobucket menej vhodný na veľmi podrobné úpravy fotografií, pokiaľ vám neprekáža, že je potrebné zakaždým zväčšovať a zmenšovať.