Preskúmanie

EncryptOnClick - šifrované rýchlo

Najlepšie chráňte súbory citlivé na súkromie. Nenecháte ho len na disku a radšej mu nebudete posielať nezabezpečené e-maily. Riešenie ponúka šifrovanie súborov pomocou spoľahlivého šifrovacieho algoritmu. EncryptOnClick pracuje na báze solídneho 256-bitového AES a súbory je možné zašifrovať a dešifrovať iba pomocou niekoľkých kliknutí myšou.

EncryptOnClick

cena

zadarmo

Jazyk

Angličtina

OS

Windows (XP a vyššie)

Webová stránka

www.2brightsparks.com/onclick/#collapse765 8 skóre 80

  • Pros
  • Spoľahlivý šifrovací algoritmus
  • Užívatelsky prívetivý
  • Dešifrovanie je možné aj pomocou 7-zip
  • Negatíva
  • Šifrovanie v rovnakom priečinku ako originály

Po inštalácii sa zdá, že do kontextovej ponuky Prieskumníka bola pridaná ďalšia možnosť: Šifrovať pomocou EncryptOnClick (aspoň so súbormi, nie s adresármi; z tejto možnosti môžete tiež dešifrovať šifrované súbory). Ak stále uprednostňujete „prenosnú verziu“, postačia vám tri súbory: EncryptOnClick.exe, EncryptonClick.exe.manifest a XceedZip.dll.

Šifrovanie

Hlavné okno obsahuje iba niekoľko tlačidiel: jedno na šifrovanie, jedno na dešifrovanie, každé na súbory a priečinky. Obsah priečinka mimochodom nekončí v jednom šifrovanom súbore: každý súbor je šifrovaný individuálne. Postačuje silné heslo a pokiaľ neurčíte inak, pôvodný súbor sa tiež vymaže, takže sa v koši nezobrazí. Ak chcete, aby boli názvy súborov tiež nečitateľné, stačí začiarknutie. Zašifrovaný súbor s príponou eoc končí vždy v rovnakom priečinku ako originál. Počas šifrovania EnCryptOnClick súčasne komprimuje súbory, čo je užitočné napríklad vtedy, keď ich chcete poslať ďalej ako prílohu.

Dešifrovať

Šifrované súbory je možné dešifrovať rôznymi spôsobmi: z hlavného okna alebo kontextovej ponuky Prieskumníka, ale aj dvojitým kliknutím na takýto súbor eoc. V skutočnosti určený príjemca nemusí mať ani možnosť EncryptOnClick, aby mohol dešifrovať. Podľa stránky to funguje aj s WinZipom (9 alebo vyšším), ale počas našich testov sa ukázalo, že funguje aj s populárnym 7-Zipom. Musíte samozrejme zadať príslušné heslo.

Záver

EncryptOnClick je užitočný nástroj na rýchle a spoľahlivé šifrovanie jedného alebo viacerých súborov pomocou hesla (vďaka 256-bitovému AES). Zamýšľaný príjemca môže údaje dešifrovať pomocou EncryptOnClick, ale tiež jednoducho pomocou populárneho archivačného nástroja, ako je 7-Zip.