Preskúmanie

SIGMA Pure 1 ATS - základ pre mnohých cyklistov

Pre cyklistov, ktorí hľadajú cyklistický počítač iba so základmi, je tu čo nájsť. Rýchlosť, čas pohybu a vzdialenosť je pre mnohých cyklistov viac ako dosť. Presne to ponúka Sigma Pure 1 ATS.

Sigma Pure 1 ATS

Cena:

29,95 eur

Obrazovka:

4,5 cm x 2,9 cm (v x š)

Farba:

Čierna a biela

Materiál:

Plast

Odkaz:

Bezdrôtový analóg

Údaje:

Rýchlosť (so snímačom)

Webová stránka:

www.sigmasport.com 7 Skóre 70

  • Pros
  • Jasné na čítanie
  • Elegantný dizajn
  • Negatíva
  • Nemá zobrazenie času
  • Nezobrazuje priemernú rýchlosť

Pure 1 vyzerá skvele, má krásny dizajn s čistými líniami. Pretože obrazovka siaha takmer po okraj, je obrazovka dostatočne veľká na to, aby dokázala správne prečítať všetko. Po rozbalení narazím na materiály pre montáž a hárok s pokynmi.

Bezdrôtový

Obrovským plusom Pure 1 ATS je, že ide o bezdrôtové hodiny. Inštalácia preto nie je zložitá. Moja rada: urob si sám. Z dodaného listu s pokynmi som sa veľa nedozvedel. Ale samozrejme to môžem byť aj ja.

Senzor rýchlosti umiestnite gumičkou okolo prednej vidlice. Uistite sa, že prijímač, ktorý umiestnite na lúče, prechádza tesne okolo snímača. Na prvých kilometroch som niekoľkokrát stratil kontakt so snímačom, pretože sa ukázalo, že vzdialenosť je príliš veľká. Myslím si, že senzor je na prednej vidlici dosť voľný, ale ľahko by ste to vyriešili použitím zavinovacích zábalov.

Nastav to a choď

Pure 1 ATS má dve tlačidlá: tlačidlo „set“ na zadnej strane a ovládacie tlačidlo na prednej strane. Pretože Pure 1 nie je príliš rozsiahly, nastavenia sú pomerne jednoduché. Keď nájdete správnu veľkosť pneumatík a naznačíte, či chcete byť meraní v km / h alebo mp / h, môžete vyraziť. Pure nedáva nič viac, ako je potrebné. Rýchlosť, čas pohybu a vzdialenosť. Na druhej obrazovke ovládanej tlačidlom na prednej strane nájdete tiež celkový čas pohybu a celkovú vzdialenosť. Chýba mi tu priemerná rýchlosť, niečo, čo skutočne potrebujem, keď som na bicykli. Ale to je osobné: možno pre vás nie je priemerná rýchlosť až taká dôležitá.

Pre cyklistov, ktorých nezaujíma priemerná rýchlosť, doba Stravy, zóny srdcového tepu a kadencia, zobrazuje Pure všetko prehľadne. Pure som testoval spolu s Wahoo ELEMNT Bolt. Nie na porovnanie, ale na zistenie, či sa udávaná rýchlosť zhoduje. Bolt je riadený pomocou GPS; zdá sa, že sa obe rýchlosti skutočne dobre zhodujú.

Záver

Sigma Pure 1 je skvelé zariadenie pre cyklistov, ktorí potrebujú základné informácie. Je škoda, že okrem tohto základu nedostanete žiadne informácie o svojej priemernej rýchlosti. Ak nepotrebujete všetky druhy doplnkov, je Sigma Pure 1 dobrou voľbou. Táto bezdrôtová verzia navyše vyzerá tiež v pohode.