Blog

Dropbox ako záloha vašich súborov: šikovný alebo hlúpy?

Dropbox je užitočný na synchronizáciu súborov medzi zariadeniami. Je však rozumné používať Dropbox výlučne ako cloudovú službu bez lokálneho úložiska?

Dropbox sa často používa na synchronizáciu súborov na rôznych zariadeniach. Službu môžete samozrejme využiť aj na zálohovanie súborov v cloude. Prečítajte si tiež: 17 tipov, ako využiť Dropbox na maximum.

A ak chcete uvoľniť miesto na svojich zariadeniach, môžete odstrániť lokálne verzie súborov a online verzie používať iba s možnosťou selektívnej synchronizácie Dropboxu. Ale je to múdre?

Iba v cloude

Ak chcete získať prístup k svojim súborom, ktoré sú uložené iba v cloude (t. J. Bez kópie na pevnom disku), musíte mať internetové pripojenie. Ak už pripojenie máte, môže byť pomalé alebo nebezpečné. Úložisko iba v cloude vás núti pristupovať k svojim súborom cez internet. Ak teda nemáte internet, napríklad v lietadle alebo na dovolenke, nemáte prístup k svojim súborom.

Je tiež možné, že cloudové súbory nie sú správne zálohované. Ste závislí na funkciách zálohovania, ktoré Dropbox používa, a - rovnako ako vo vašom vlastnom systéme - sa vždy môže niečo pokaziť.

Cloudové úložisko je na TB drahšie ako pevný disk a s pevným diskom máte kontrolu nad svojimi súbormi a zálohami. Cloudové úložisko je vynikajúce na synchronizáciu a v prípade krádeže počítača, ale je najbezpečnejšie používať Dropbox iba ako ďalšiu službu zálohovania a synchronizácie.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found