Ako

Kúpiť počítač z druhej ruky? Tomu musíte venovať pozornosť

Vďaka obrovskej popularite tabletov, inteligentných telefónov a notebookov mnoho ľudí dáva svoje stolové počítače do predaja. Máte z toho úžitok, pretože systém z druhej ruky prevezmete takmer nič. Čo by ste mali venovať pozornosť pri kúpe použitého PC?

Tip 01: Prečo z druhej ruky?

Použité počítače sú atraktívne, pretože zvyčajne stoja málo peňazí. Použitý stroj môžete zvážiť, ak napríklad potrebujete ďalší počítač alebo si chcete v podkroví zriadiť server médií. Pre nový počítač s malým výpočtovým výkonom môžete ľahko prísť o štyristo až sedemsto eur. Ak hľadáte pozorne, v obchodných miestach online a v kamenných obchodoch nájdete systém pripravený na použitie za zhruba 200 eur. Samozrejme, za tieto peniaze nedostanete zázrak rýchlosti, ktorý by umožňoval spustenie najnovších 3D hier.

Žiadny problém, pretože pre veľkú väčšinu úloh na PC nepotrebujete najnovší hardvér. Možno sú v podkroví stále časti (pokazeného) počítača, ktoré môžete použiť na zvýšenie výkonu. Veľký rozdiel môže mať napríklad SSD disk a / alebo viac RAM. Mimochodom, neodporúčame minúť viac ako dvesto eur na použitý stroj, pretože inak sa cena veľmi blíži cene nového počítača s lepšími špecifikáciami. Prečítajte si k tomu políčko „Lacný notebook so špinou“.

Tip 01 Nový počítač s primeranými špecifikáciami môže ľahko stáť štyristo eur.

Tip 02: Trhovisko

Väčšina ľudí si okamžite vybaví Marktplaats, pokiaľ ide o použité veci. To dáva zmysel, pretože súkromní obchodníci a obchody pridávajú na tento web každý deň státisíce nových reklám. Môžete tu tiež ísť o použité počítače. Stačí prejsť do sekcie Počítače a softvér potom kliknite Stolové počítače. Na vrchole sú hlavne kričiace hovory od profesionálnych obchodníkov.

Ak sa trochu posuniete nadol, nájdete tiež dostatok súkromných osôb, ktoré ponúkajú svoj systém na predaj. Môžete urobiť výber vľavo. Zadáte napríklad maximálnu sumu, ktorú chcete minúť. Rozsah tiež triedite okrem iného podľa procesora, rýchlosti hodín, pamäte a pevného disku. Je tiež možné vyhľadávať iba použité systémy. Pri niektorých počítačoch ponúka predajca aj monitor. Po nájdení vhodného použitého systému kontaktujte priamy kontakt s inzerentom. Po troche vyjednávania budete možno schopní trochu stlačiť cenu.

Tip 02 Na Marktplaats sú tisíce použitých systémov.

Tip 03: Spoľahlivosť

Marktplaats je užitočný nástroj na skórovanie cenovo dostupného systému, ale na tejto webovej stránke bohužiaľ existujú aj podvodníci. Je preto dôležité správne odhadnúť spoľahlivosť inzerenta a čo najviac obmedziť riziko. Reklama vždy obsahuje podrobnosti o inzerentovi. Takto vidíte, koľko rokov je niekto aktívny na Marktplaats. Podvodníci rýchlo prepínajú online identity, takže sa zdá, že nikdy nie sú aktívni dlhší čas. Preto je lepšie spolupracovať s niekým, kto už nejaký čas predáva veci cez Marktplaats. V reklame je často uvedené telefónne číslo, aby ste o tejto osobe získali dojem. Ďalej nikdy nezaškodí vyhľadať meno inzerenta v službe Google. Ak máte do činenia s podvodníkom, môžu sa objaviť príbehy obetí. V spolupráci s Marktplaats zriadila polícia Národné internetové spravodajské miesto.

Prostredníctvom tohto webu môžete ľahko skontrolovať, či existujú známe sťažnosti na inzerenta. Okrem iného môžete skontrolovať číslo bankového účtu, e-mailovú adresu a telefónne číslo. Na záver sa vyhnite reklamám, ktoré sa zdajú príliš dobré na to, aby to bola pravda, pretože to tak často je.

Tip 03 Na Marktplaats môžete vidieť, ako dlho je inzerent aktívny.

Tip 04: Obchody

Veľké spoločnosti po niekoľkých rokoch hromadne odpisujú svoje počítače a predávajú vybavenie predajcom. Takto skončia vo webových obchodoch a kamenných obchodoch. Pamätajte, že tieto stroje sa používajú veľmi intenzívne už niekoľko rokov, niekedy každý pracovný deň. Preto sú často opravované predtým, ako obchod ponúkne takéto systémy na predaj. Takmer v každom meste a dedine je obchod, ktorý predáva použité počítače. Okrem toho môžete samozrejme tiež ísť online.

Napríklad tento web je všeobecne známym menom v oblasti použitých strojov, ktoré často pochádzajú z obchodného sveta. Predtým, ako tento obchod ponúkne na predaj počítač z druhej ruky, je hardvér vyčistený a skontrolovaný. Okrem toho si zamestnanci obchodu v prípade potreby nainštalujú originálnu verziu systému Windows. Toto predajné miesto sľubuje životnosť všetkého predaného zariadenia od troch do piatich rokov. Okrem computeroutlet.nl možno prostredníctvom internetu nájsť množstvo ďalších webových obchodov, ktoré používajú podobnú metódu.

Tip 04 Computeroutlet.nl dokonca ponúka kompletné pracovné plochy za pár desiatok.