Ako

Napríklad v Mapách Google môžete upraviť cesty

Je možné, že cesta je v Mapách Google zobrazená nesprávne. Okrem toho sa neustále budujú nové cesty a niekedy sa menia aj existujúce cesty. Tieto cesty môžete upraviť v Mapách Google tak, aby to nabudúce bolo správne. Tak to funguje.

Predtým ste na komunikáciu zmien v Mapách s Googlom museli používať Map Maker, v dnešnej dobe je to však možné robiť priamo z aplikácie Mapy Google. Tu ukážeme, ako to funguje.

Map Maker

Map Maker bola služba od spoločnosti Google, ktorá vám umožnila odosielať návrhy na úpravy do služby Mapy Google. Táto služba sa nepoužíva od marca 2017 a Google pomaly implementuje funkcie Map Maker do samotnej aplikácie Mapy Google.

Veľkú časť obsahu služby Mapy Google poskytujú používatelia alebo sú neustále aktualizovaní, a preto je pre spoločnosť Google a používateľov služby Mapy Google dôležité, aby ľudia naďalej prispievali k zlepšovaniu tejto služby.

Prispôsobte si cesty v Mapách Google

Ak chcete nahlásiť zmeny alebo chyby spoločnosti Google, musíte v aplikácii prejsť do ponuky hamburgerov Poslať spätnú väzbu stlačiť. Tu môžete pre každú cestu vykonať rôzne typy úprav stlačením Upraviť mapu tlačiť.

Potom môžete zmeniť názov cesty, označiť na mape nesprávnu cestu, označiť, či je cesta jednosmerná alebo nie, označiť, že je cesta uzavretá a či je cesta verejná alebo nie. V dolnej časti môžete pridať ďalšie informácie, aby Google mohol lepšie pochopiť, v čom presne je problém s cestou.

Po odoslaní spätnej väzby vás spoločnosť Google upozorní na to, ako sú vaše úpravy spracované. Týmto spôsobom sa vylepšuje nielen mapa, ale aj funkcia navigácie v Mapách Google.

Vykonané úpravy sú preto iba návrhom pre Google a nie sú okamžite použité automaticky.

Služba súvisiaca s týmto je Moje mapy. To vám umožní vopred si naplánovať trasu v rámci aplikácie Mapy Google, po ktorej sa môžete riadiť, keď idete na bicykli alebo cestujete autom. V tomto článku si môžete prečítať viac informácií o službe Moje mapy Google.