Preskúmanie

CAT S62 Pro: smartphone s termálnou kamerou

CAT S62 Pro je smartphone strednej triedy, ktorý vyniká najmä termálnou kamerou. Týmto meriate z diaľky teplotu predmetov a ľudí ako teplomer. V tejto recenzii CAT S62 Pro testujeme túto funkciu a všetky ďalšie funkcie.

CAT S62 Pro

cena € 649,-

Farba čierna

OS Android 10

Obrazovka 5,7 palcový LCD (2160 x 1080, 60 Hz)

procesor 2 Ghz oktacore (Snapdragon 660)

RAM 6 GB

Skladovanie 128 GB

Batéria 4 000 mAh

fotoaparát 12 megapixelov (zadný), 8 megapixelov (predný)

Pripojiteľnosť 4G, Bluetooth 5.0, WiFi, GPS, NFC

Formát 15,9 x 7,7 x 1,2 cm

Váha 248 gramov

Iné Vode a prachu odolné, odolné proti pádu, vhodné pre veľmi vysoké a nízke teploty

Webová stránka www.catphones.com/sk 7.5 Skóre 75

  • Pros
  • Prakticky nezničiteľné
  • Tepelná kamera môže byť užitočná
  • Tri roky bezpečnostných aktualizácií
  • Dlhá výdrž batérie
  • Negatíva
  • Starý, pomalší procesor
  • Iba jedna zaručená aktualizácia systému Android

CAT predáva S62 Pro v Holandsku za 649 eur. Toto zariadenie výrazne predražuje ako CAT S42 Pro (249 eur), ktorý nemá tepelnú kameru a ponúka menej dobrý hardvér. Existujú aj podobnosti: obe zariadenia majú puzdro, ktoré okrem iného odolá vode, prachu a pádu. Obidva tiež fungujú na Androide 10 a dostanú aktualizáciu na Android 11, ktorý je vonku od septembra.

Tepelná kamera

Termokamera sedí na zadnej strane a využíva snímač Lepton 3.5 od spoločnosti FLIR. Snímač má rozlíšenie 160 na 120 pixelov. To je viac ako termálna kamera CAT S61, ktorá vyšla v roku 2018 a využíva rozlíšenie 80 x 60 pixelov. Vyššie rozlíšenie vedie k lepšiemu meraniu. V špeciálnej aplikácii pre fotoaparát na S62 Pro môžete predvolene vidieť tepelné rozdiely, kde modrá / fialová znamená chladná a žltá označuje teplo. Ak klepnete na zobrazený objekt, zviera alebo človeka, uvidíte teplotu. Napríklad som zameral fotoaparát na môj tanier s cestovinami, ktorý mal podľa S62 Pro 42,8 stupňa. Svetlo žltá škvrna na snímke obrazovky nižšie je podľa fotoaparátu najteplejším bodom na mojom monitore a má 40,2 stupňa.

Môžete tiež namieriť tepelnú kameru niekomu na čelo a zmerať tak jeho teplotu. Minulý rok to bola zábava, ale kvôli vírusu corona môže vaša teplota znamenať, že nemáte povolený vstup do obchodu, kancelárskej budovy alebo lietadla. Presné meranie je preto dôležité a myslím si, že CAT S62 Pro na to nie je vhodný. Výrobca hovorí, že termálna kamera má odchýlku 5 stupňov Celzia, ale dokáže dobre merať teplotné rozdiely. To druhé môže byť užitočné, ale niekoľko stupňov odchýlky môže znamenať, že odhadujete niečiu príliš vysokú alebo príliš nízku teplotu. To by sa nemalo stať, a preto je profesionálny teplomer lepšou voľbou.

Na obchodné účely, napríklad v stavebníctve, môže byť užitočná primerane presná termálna kamera. V takom prípade môže CAT S62 Pro nahradiť samostatný teplomer a dokáže ukladať merania spolu s obrázkami a rýchlejšie ich odosielať prostredníctvom aplikácií.

Robustný dizajn

Rovnako ako iné smartphony CAT, aj S62 Pro má robustné puzdro. Zariadenie je vodotesné a prachotesné, vydrží pád z výšky 180 centimetrov na tvrdý povrch a je možné ho čistiť horúcou vodou a mydlom alebo alkoholom. Kryt odolá aj extrémnym teplotám. V skratke; je ťažké tento smartphone zbúrať. To osloví ľudí s drsnejšími profesiami alebo záľubami. Robustné puzdro sa prejaví aj na hmotnosti, pretože s hmotnosťou 248 gramov je S62 Pro o desiatky gramov ťažší ako priemerný smartfón. Zariadenie je navyše hrubé (12 milimetrov). S62 Pro sa bez problémov zmestí do väčšieho vrecka a ľahko sa používa jednou rukou. Zadná strana ponúka dostatočné uchopenie, tlačidlá sú veľké a ponúkajú jasnú spätnú väzbu a nechýba ani snímač odtlačkov prstov na odomknutie zariadenia.

5,7-palcová obrazovka má LCD panel a rozlíšenie Full HD a vyzerá dobre. Obrázok je ostrý a dobre čitateľný pri jasnom (slnečnom) svetle. Displej používa vrstvu Gorilla Glass 6 na ochranu pred pádom a poškodením nárazom. Je pekné, že obrazovku môžete ovládať v rukaviciach.

Špecifikácia: jeden lepší ako druhý

Špecifikácie CAT S62 Pro sa líšia od bežného smartfónu za 649 eur. Takýto model ponúka vynikajúci hardvér, chýba mu však termovízna kamera a robustný dizajn. Pretože CAT považuje tieto funkcie za dôležité, hardware bol obmedzený. Napríklad použitý procesor Snapdragon 660 má už tri roky a už určite nie najrýchlejší. To je vážny trapas. S62 Pro má v obľube populárne aplikácie a hry, ale v tejto oblasti nedosahuje lepšie výsledky ako zariadenie v cene 250 eur. Množstvo pracovnej a úložnej pamäte je lepšie na 6 GB a 128 GB, s doplnkami, ako je slot na kartu micro SD. Smartfón nie je vhodný pre 5G internet. Nie je to neprekonateľné z hľadiska cieľovej skupiny, ale je to bod pozornosti. 12-megapixelový fotoaparát na zadnej strane vytvára pekné fotografie, je však výrazne horší ako v prípade ostatných smartfónov v tomto cenovom segmente. To isté platí pre 8-megapixelový selfie fotoaparát.

Výdrž batérie a nabíjanie

4 000 mAh batéria v smartfóne vydrží minimálne dlhý deň. Pri ľahšom použití som nemusel hľadať nabíjačku až do polovice druhého dňa. Nabíjanie je rýchle cez USB-C. Batériu, žiaľ, nemôžete vybrať alebo nabiť bezdrôtovo. To súvisí s robustným dizajnom.

Softvér

CAT dodáva S62 Pro s Androidom 10 a inštaluje s ním niekoľko komerčných aplikácií. Našťastie ich môžete odstrániť, ak ich nepotrebujete. Softvér tiež funguje správne a je pekné, že CAT vydáva aktualizáciu zabezpečenia každé tri mesiace po dobu troch rokov. Mohlo to však byť ešte lepšie, pretože Google sprístupňuje aktualizácie každý mesiac - a to aj pre CAT. Čo sa týka aktualizácií verzií, výrobca sľubuje iba aktualizáciu na Android 11, ktorý práve vyšiel. Vďaka tomuto prísľubu nie je smartphone veľmi odolný voči budúcnosti. Konkurenčné zariadenia budú dostávať aktualizácie verzií na dva alebo tri roky. Pokiaľ ide o softvérovú podporu, stále existuje priestor na zlepšenie.

Záver: kúpiť CAT S62 Pro?

CAT S62 Pro sa svojou termálnou kamerou odlišuje od konkurencie. Funguje dobre, pokiaľ som bol schopný testovať, a je vhodný na konkrétne obchodné účely. Ako priemerný spotrebiteľ si nemusíte prístroj kupovať kvôli termálnej kamere. Takmer nezničiteľný dizajn je veľkým plusom a väčšina hardvéru je v poriadku. Starý, pomalší procesor je downer, avšak a vzhľadom na cenu by som čakal tiež lepšiu politiku aktualizácií.

Celkovo si myslím, že 649 eur je pre tento typ zariadenia veľa peňazí. O to viac, že ​​som nedávno testoval CAT S42, ktorý stojí 249 eur. Je pravda, že tento smartphone má menej výkonný hardvér; je odolný a bude dostávať aktualizácie dva roky. Lepšie riešenie, aj keď je model S62 Pro jedinečný svojho druhu a preto zaujímavý pre cieľovú cieľovú skupinu.