Ako

6 spôsobov, ako sa pochváliť svojimi najlepšími fotografiami v systéme Mac

Ak chcete zobraziť svoje fotografie, máte ako používateľ systému Mac niekoľko možností. A našťastie za väčšinu nemusíte platiť ani cent. Či už organizujete niečo pre miestny fotoklub, organizujete večierok alebo privediete rodinu na návštevu - z nasledujúcich možností budú vaše fotografie žiariť.

Rýchly pohľad

Táto bezplatná metóda poskytuje holú prezentáciu bez kontroly dĺžky zobrazenia, prechodov, titulkov alebo hudby (aj keď na spustenie hudby na pozadí môžete vždy použiť iTunes).

Vyberte v Vyhľadávač súbory, ktoré chcete zobraziť - Command-A samozrejme vybrať všetky fotografie v otvorenom priečinku a Command-Shift - vybrať po sebe idúce súbory a - Príkaz kliknite pre nenasledujúce súbory. Môžete tiež ťahať v okne Finder a vyberať tak viac fotografií (začnite ťahaním doľava alebo doprava od názvov súborov).

Potom stlačte medzerník, aby ste zväčšili prvú fotografiu, a potom prejdite do režimu celej obrazovky kliknutím na ikonu dvojitej šípky v pravom hornom rohu nového okna (v krúžku). Na tmavom paneli nástrojov, ktorý sa zobrazí, kliknite na ikonu hraťtlačidlom myši alebo pomocou klávesov so šípkami listujte v relácii.

Náhľad

Rovnako ako v prípade QuickView, ani tu nemôžete prispôsobiť prezentáciu ukážky, ale vaša práca bude hotová rýchlo (a zadarmo). Otvorené Náhľad a vyber si Súbor> Otvoriť. V zobrazenom dialógovom okne vyberte viac fotografií alebo priečinok s fotografiami a kliknite na ikonu Otvorené (môžete tiež pridať priečinok alebo súbory do priečinka Náhľad pretiahnite ikonu do svojho Dock alebo Aplikácie priečinok). Po otvorení obrázkov v jednom dokumente vyberte možnosť Zobraziť> Prezentácia alebo stlačte Shift-Command-F; prezentácia sa potom automaticky prehrá.

iPhoto

Prezentácie IPhoto poskytujú skvelú kontrolu nad témou (štýl vizuálnej animácie), dĺžkou prezentácie, hudbou, prechodmi, titulkami a ďalšími. Ak chcete začať, vyberte niektoré fotografie v aplikácii iPhoto, alebo ešte lepšie, vyberte album, pretože môžete zvoliť ich poradie. Kliknutím zobrazíte priamu prezentáciu na webe Prezentácia na paneli nástrojov iPhoto a na zobrazenej table vyberte tému, hudbu atď. kliknite na hrať na spustenie predstavenia a pohybom myši vyvolajte na obrazovke panel s nástrojmi. V Tváre na displeji môžete spustiť priamu prezentáciu stlačením Ctrl-klik kliknutím na album Tváre a Prehrať prezentáciu z kontextovej ponuky.

Uloženú prezentáciu však môžete vytvoriť aj výberom albumu alebo viacerých fotografií a Súbor> Nová prezentácia vybrať. Uložené prezentácie sa zobrazia ako ikony, na ktoré je možné kliknúť Zdroj zoznam, takže ich môžete teraz alebo neskôr nekonečne upravovať. Pre každú snímku môžete dokonca nastaviť rôzne prechody a rýchlosti. Uložené prezentácie je možné synchronizovať so zariadeniami so systémom iOS tak, že ich exportujete v programe iPhoto ako film QuickTime, pripojíte svoje zariadenie so systémom iOS k počítaču Mac a potom Zahrnúť videá povoliť v ňom Fotografie Pred spustením synchronizácie kartu iTunes (ďalšie informácie nájdete v sekcii Apple TV nižšie).

Šetrič obrazovky

Vyberte v Apple ponuku na počítači Mac Predvoľby systému a kliknite na ňu Desktop a šetrič obrazovky ikona. V okne, ktoré sa zobrazí, kliknite na ikonu Šetrič obrazovky kartu, potom jednu zo štrnástich tém v zozname vľavo. Keď to urobíte, jeden sa objaví Zdroj ponuka pod ukážkou témy; vybrať Knižnica fotografií (všetko bude v tejto ponuke trvať niekoľko minút) a vľavo sa objaví nový panel s vašimi položkami iPhoto. Kliknite na album, aby ste videli, ktoré fotografie sa v ňom nachádzajú, a kliknite na Vyberte si. Naspäť do toho Desktop a šetrič obrazovky okno prehrá mini verziu vášho nového šetriča obrazovky vpravo.

Mac do Apple TV

Ak máte Apple TV, môžete ho efektným spôsobom pochváliť fotografiami na televízore. Ak máte účet iCloud, prihláste sa doň na svojom Apple TV a vyberte iCloud Fotky alebo Fotoprúd v hlavnom menu. Ak nemáte iCloud, otvorte iTunes na počítači Mac a vyberte Súbor> Domáce zdieľanie> Zapnúť domáce zdieľanie (pre iTunes 10.7 a staršie vyberte Rozšírené> Zapnúť domáce zdieľanie). Zadajte svoje Apple ID a heslo a zvoľte Súbor> Domáce zdieľanie> Vyberte fotografie na zdieľanie s Apple TV.

Okno iTunes sa zmení a zobrazí sa zoznam vašich albumov, udalostí a tvárí. Nezabudnite skontrolovať stánok Zdieľajte fotografie z je začiarknuté, potom pomocou tlačidiel zdieľajte svoje fotografie - z aplikácie iPhoto alebo z obrázkov uložených v priečinku na pevnom disku. Prepnúť Zahrňte videá zahrnúť exportované prezentácie aplikácie iPhoto a kliknúť Podať žiadosť. Vyberte na Apple TV Nastavenia> Počítače> Zapnúť domáce zdieľanie. Zadajte svoje Apple ID a zo zobrazených knižníc iTunes (ktoré môžu byť z viacerých počítačov Mac) vyberte, čo chcete vidieť; pokiaľ bude zapnutý Mac obsahujúci zdieľanú knižnicu a bude spustený iTunes, bude ti dobre.

iPhone alebo iPad do Apple TV

Pomocou zariadenia so systémom iOS a Apple TV v rovnakej bezdrôtovej sieti môžete premietať obrazovku svojho zariadenia so systémom iOS na svoju televíziu. Najskôr vezmite zariadenie so systémom iOS a potiahnite prstom z dolnej časti obrazovky nahor. Klepnite na ikonu AirPlay (v krúžku) a zo zoznamu vyberte Apple TV, ktorú chcete premietať. Prepnúť Zrkadlenie a stlačte hotový. Teraz sa na vašom televízore zobrazí obrazovka vášho zariadenia so systémom iOS.

Ak chcete prehrať prezentáciu, otvorte ikonu Fotografie aplikáciu a stlačte album. Na iPade musíte stlačiť Prezentácia tlačidlo, ktoré sa zobrazuje vpravo hore. Na iPhone musíte stlačiť fotografiu v albume a potom ikonu zdieľam Stlačte ikonu, ktorá sa zobrazí vľavo dole. Potom stlačte Prezentácia tlačidlo, ktoré sa zobrazí v dolnej časti (zakrúžkované), a na ďalšej obrazovke vyberte zobrazovacie zariadenie. kliknite na Spustiť prezentáciu zobrazíte všetky fotografie v albume.

Môžete samozrejme použiť aj iMovie (13,99 dolárov), Keynote (17,99 dolárov; hoci vo verzii 6 zmizla praktická funkcia SmartBuild) alebo iné nástroje tretích strán. Ak máte pokročilejší softvér na úpravu obrázkov, napríklad Adobe Photoshop (použite Automatizovať> Prezentácia PDF príkaz), Photoshop Elements (použite príkaz Organizátor), Most (použite Zobraziť> Prezentácia príkaz) a Lightroom (použite profi úroveň Prezentácia modul), môžete tiež vytvárať nádherné prezentácie. Akonáhle je vaša prezentácia exportovaná do formátu QuickTime alebo PDF, môžete pomocou zdieľania súborov iTunes vložiť do svojho zariadenia so systémom iOS verziu v plnom rozlíšení.