Ako

Externé úložisko USB pripojí vaše zariadenie Synology NAS

NAS servery Synology sú vybavené najmenej jedným pripojením USB. Často to zahŕňa aj - opäť aspoň - jednu kópiu USB 3. To ponúka zaujímavé možnosti prenosu údajov a oveľa viac!

Najlogickejším využitím USB portu na vašom NAS je samozrejme pripojenie externého pamäťového média, ako je USB kľúč alebo externý pevný disk. V prvom prípade na rýchly prenos dát do alebo z vášho NAS, ktorý je alebo by mal byť uložený na kľúči. V druhom prípade tiež na prenos údajov, napríklad z externého pevného disku, do zariadenia Synology. Alebo použiť tento pevný disk ako záložný disk pre dáta na NAS. Všetko je možné. Pri odpájaní externého úložného média musíte byť opatrní. Rovnako ako v prípade Windows, macOS alebo iného operačného systému je dôležité najskôr odpojiť kľúč alebo disk „pomocou softvéru“. Tým sa zabráni poškodeniu údajov, napríklad preto, že ste náhodne vytiahli úložné médium počas akcie zápisu (vyrovnávacej pamäte).

Môžete sa bezpečne odpojiť kliknutím na ikonu, ktorá zodpovedá pripojenému externému médiu. Toto nájdete viac-menej v pravom hornom rohu panela nástrojov Synology pre pracovnú plochu. V zobrazenej ponuke uvidíte pripojené externé jednotky alebo disky Stick. Za každou položkou v zozname je tlačidlo s trojuholníkom smerujúcim nahor a čiarou. To je vysúvacie tlačidlo; kliknite na toto a potvrďte želanie o vysunutie. Po chvíli položka zmizne zo zoznamu (alebo dokonca celého tlačidla, ak ste pripojili iba jedno zariadenie). To znamená, že externé pamäťové médium je odpojené softvérom a môžete ho bezpečne vytiahnuť z USB portu. Jednotka nezmizne zo zoznamu alebo tlačidlo nezostane? Potom to skúste znova. Nakoniec to bude v poriadku.

Viac hardvéru USB

Ak používate externé úložné médium, samozrejme použite pripojenie USB 3 na zariadení Synology NAS. Až potom dosiahnete maximálnu rýchlosť z pamäťového média s rovnakým USB 3. Okrem úložných médií podporujú servery Synology NAS ešte viac externého hardvéru. Problém je v tom, že spoločnosť Synology sa z neznámych dôvodov bohužiaľ rozhodla nepridávať nový hardvér do mnohých kategórií. Našťastie, na druhej strane, vybavenie ako externé zvukové karty USB (alebo DAC), tlačiarne a dokonca aj televízne karty DVB-T sú pomerne štandardizované. Najmä tlačiarne a DAC. Existuje teda veľká šanca, že ak takúto palicu prepichnete, bude to fungovať. Skôr je to „hit and miss“, ak napríklad pichnete WiFi kľúč alebo spomínaný TV kľúč. Tlačiarne majú často režim emulácie, takže sa to všeobecne končí dobre. Stručne povedané: záležitosť skúšania.

Napríklad, ak pripojíte sadu externých reproduktorov USB (teda reproduktorov so zabudovaným konektorom DAC a USB), môžete prehrávať hudbu priamo z vášho NAS a aplikácie Music Station. Hodí sa do kancelárie: takže máte vždy po ruke centrálnu správu hudby. Pripojenie DAC (digitálno-analógový prevodník) k vášmu hi-fi tiež nie je žiadny problém. Stručne povedané: veľa možností!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found