Ako

Orientácia v Snapchate: takto fotografujete jednorazové fotografie

Snapchat je aplikácia, ktorú používajú hlavne mladí ľudia. Jedná sa o sociálnu sieť fotografií, kde fotografie trvajú iba určitý čas. Tým, ktorí aplikáciu otvoria prvýkrát, je rozhranie často nejasné. Ukážeme vám tento zoznam tipov na Snapchat.

Rovnako ako známy WhatsApp, aj Snapchat v skutočnosti začínal ako instant messenger. Zaujímavé je, že platforma unikla pochybnej reputácii. Fotografie, ktoré nasnímate a zdieľate prostredníctvom Snapchatu, sa predvolene automaticky zničia po niekoľkých sekundách. To znamenalo, že platforma sa čoskoro začala používať na zdieľanie fotografií, ktoré sa lepšie neukladajú ... Medzitým to už nie je (iba) to, na čo sa Snapchat používa. Rozrástla sa do vážnej sociálnej siete s miliónmi používateľov, v neposlednom rade vďaka veselým filtrom, ktoré môžete použiť na svoje fotografie.

Základ

01 Prihláste sa do služby Snapchat

Na Snapchate nemôžete „kuknúť“, inými slovami, nemôžete si zobraziť príspevky iných ľudí bez vytvorenia účtu. Funguje iba na mobilných zariadeniach, preto si stiahnite bezplatnú aplikáciu Snapchat z App Store, Google Play Store alebo Windows Store (podľa toho, aký smartphone používate). Pre tento článok sme použili verziu pre iOS. Verzia pre ostatné platformy, napríklad Android, sa môže mierne líšiť, ale základná funkčnosť je rovnaká.

Spustite aplikáciu a stlačte Prihlásiť Se. Snapchat si od vás teraz vyžiada niektoré údaje. Vyberte používateľské meno a heslo a zadajte svoju e-mailovú adresu a telefónne číslo. Na vaše číslo 06 bude zaslaný overovací kód, ktorý skontroluje, či sa skutočne jedná o vaše číslo. Pridávanie priateľov na Snapchat na chvíľu preskočíme, pretože najskôr chceme nastaviť nejaké súkromie. Po preskočení týchto krokov je váš profil pripravený na použitie.

02 Profilový obrázok

Hneď pridáme profilový obrázok. Aj keď, fotografia ... je to animácia piatich fotografií, ktoré boli prilepené v rýchlom slede. Svoj profilový obrázok môžete upraviť tak, že prejdete prstom nadol na hlavnej stránke Snapchatu a stlačte bieleho ducha. Fotoaparát je aktivovaný. Teraz stlačte biely kruh v spodnej časti a nasnímajte svoje profilové obrázky. Teraz sa odfotografuje päť fotografií za sebou a tieto sa postupne prilepia ako vaša profilová fotografia v duchu. Pokiaľ ide o trhané tváre, nezdržujte sa, pretože väčšina ľudí chodí na svojom profilovom obrázku úplne všade.

03 Rozložená škatuľa

Už sme to spomínali: Rozhranie Snapchatu nie je najjednoduchšie. Zdá sa, že mladí ľudia sa pohybujú v rozhraní bezchybne, staršia generácia má s ním podstatne väčšie ťažkosti. Nie je to tak preto, že rozhranie je zlé, ale preto, že je úplne navrhnuté pre dotykové obrazovky a nie každý je na to zvyknutý. Najlepším spôsobom, ako vysvetliť rozhranie Snapchatu, je porovnať ho s otvoreným boxom. Ak by ste rozložili štvorcovú škatuľu, mali by ste v strede štvorcovú tvár, ktorá je na každej strane spojená s ďalšou štvorcovou tvárou a na jednej strane dve štvorcové tváre. Presne takto funguje Snapchat: stredný štvorec je hlavná stránka. Odtiaľ môžete raz potiahnuť prstom nahor, nadol a doprava a dvakrát doľava.

04 Navigácia v kocke

Domovská obrazovka je oblasť, kde môžete robiť fotografie a videá a zdieľať ich so svojimi priateľmi zo Snapchatu (alebo uverejniť príspevok v príbehu, viac od kroku 18). Keď potiahnete prstom nadol, dostanete sa na stránku svojho profilu, kde môžete okrem iného pridávať a spravovať priateľov (viac v kroku 6). Ak chcete prejsť na obrazovku, na ktorej môžete chatovať s priateľmi z vášho profilu, potom najskôr potiahnite prstom nahor (späť na úvodnú obrazovku) a potom doprava. Potiahnutím prstom doľava z domovskej obrazovky sa dostanete na obrazovku Príbehy a následným potiahnutím doľava zase na Objaviť. Ak prejdete prstom z úvodnej obrazovky smerom nadol, dostanete sa do časti Pripomienky. Všetky tieto časti samozrejme vysvetlíme.

05 Verejné alebo iba priatelia?

Než sa „dostaneme“, najskôr si chceme urobiť poriadok v súkromí. Snapchat je predvolene nastavený na veľmi otvorený. Správy, ktoré odosielate, môžu vidieť iba vaši priatelia. Všetky príbehy, ktoré vytvoríte, sú však vyhodené do šíreho sveta a ktokoľvek v rámci Snapchatu vám môže posielať správy a začať s vami rozhovory (funkcia, ktorú spammeri často využívajú). Našťastie to môžete obmedziť zadaním nastavenie lisovanie Kontaktujte ma a potom sa rozhodli pre Moji priatelia. Teraz vás môžu kontaktovať iba ľudia, ktorých ste prijali ako priateľov.

Ak chcete, aby boli vaše príbehy viditeľné iba pre priateľov, prejdite na v rámci nastavení Môj príbeh, kde zmeníte hodnotu na Moji priatelia alebo Upravená (kde môžete blokovať konkrétnych ľudí, ktorí nemôžu vidieť vaše príbehy). Viac informácií o ochrane osobných údajov si môžete prečítať od kroku 22.

06 Pridávanie priateľov

Samotné cvakanie je trochu nudné. Okrem komerčných príbehov od partnerov nie je na Snapchate čo vidieť, ak si nepridáte priateľov. Takže predtým, ako skutočne začneme snapchat, navštívime svojich priateľov. To sa dá urobiť na rôznych miestach, ale pôjdeme k tomu najlogickejšiemu: cez profilovú obrazovku. Potiahnutím prstom z hlavnej obrazovky nadol otvoríte obrazovku profilu. Tam uvidíte možnosť Ja, kde môžete vidieť, kto si vás a Moji priatelia, kde môžete spravovať svoju aktuálnu databázu priateľov. Stlačte Pridať / Pridať priateľovna používateľské meno pridať priateľov, ktorých poznáš pod menom Snapchat. Ešte jednoduchším spôsobom je import kontaktov z vášho zoznamu kontaktov. To prechádza Pridať priateľov / Pridať z kontaktov, po ktorom uvidíte zoznam kontaktov, ktorí majú účet na Snapchate. zatlačte na Pridať vedľa svojho mena budú požiadaní, aby si ťa pridali ako priateľa.

Ak chcete, aby ľudia poznali vaše používateľské meno, aby si vás mohli pridať, stlačte tlačidlo na stránke vášho profilu zdieľam (pol štvorca so šípkou hore) hneď vedľa vášho mena. Otvorí sa ponuka, ktorá vám umožní zdieľať svoje používateľské meno rôznymi spôsobmi.

Snapcode

Snapcodes prišli s ďalším, celkom jedinečným spôsobom, ako si pridať priateľov. Pamätáte si na ducha, do ktorého ste vložili svoju profilovú fotku? To je váš kód snapcode (umiestnenie bodiek obsahuje informácie). Keď s niekým hovoríte fyzicky a chcete ho pridať na Snapchat, požiadajte ho, aby zobrazil jeho profilový obrázok. Spustite Snapchat, namierte fotoaparát na tento profilový obrázok a podržte prst na obrazovke. Kód sa naskenuje a osoba sa pridá. Môžete tiež pridať obrázok stlačením na svojej profilovej stránke Pridať priateľov a potom ďalej Pridajte pomocou Snapcode. Potom môžete nahrať obrázok kódu a naskenuje sa. Môžete samozrejme tiež zdieľať svoj Snapcode: klepnite na svoju profilovú fotku a potom zdieľam hore v ľavo.

07 Chytáte alebo chatujete?

V službe Snapchat môžete s niekým komunikovať dvoma spôsobmi: môžete odoslať správu alebo začať chat. Aj keď sú si navzájom podobné, sú celkom odlišné. Hlavný rozdiel medzi prichytením a četom je v tom, že prichytenie nie je možné uložiť (bez použitia trikov) a možnosť četovania. Začíname s porozumením. Momentka je fotografia alebo video, maximálne s titulkom. Nie je možné poslať niekomu iba textovú správu ako okamih (môžete to urobiť v chate). Keď otvoríte Snapchat, automaticky sa dostanete na obrazovku, na ktorú môžete odoslať snímku. Ak chcete nasnímať fotografiu, stlačte jeden veľký biely kruh, pre video stlačte a podržte tento biely kruh. Stlačením bielej šípky vpravo dole môžete zvoliť, komu chcete odoslať tento okamih.

Moment je v podstate samostatná správa. Ale samozrejme chcete zistiť, či si niekto pozrel váš okamih a aká je jeho / jej odpoveď. Preto po jeho odoslaní sa do chatu s dotyčnou osobou automaticky pridá okamih. Ak chcete tento chat zobraziť, posuňte prstom z hlavnej obrazovky doprava alebo stlačte ikonu bubliny vľavo dole. Keď teraz otvoríte chat s osobou, ktorej ste práve zaslali snap, uvidíte, že snap bol doručený a či ho už príjemca videl alebo nie.

08 Rozdiel medzi snapom a chatom

Prečo teda rozlišujeme medzi okamihom a chatom? Chat sa totiž odstráni automaticky po prečítaní obsahu osobou, ale rozhovor sa dá uložiť (môžete to urobiť stlačením a podržaním prsta na obrazovke). Snap je možné zobraziť maximálne dvakrát, potom sa automaticky zničí. Moment je preto jedinou časťou chatu, ktorú nemôžete uložiť. Samozrejme musíte brať do úvahy skutočnosť, že ľudia môžu robiť snímky obrazovky konverzácie, ale dostanete upozornenie. Ak chcete vytvoriť fotografie a videá, ktoré si môžu uložiť iní, je to tiež možné, stačí ich poslať iným spôsobom. Keď v chate stlačíte kruh v strede, neodošlete fotografiu alebo video, ale okamih. A to je z definície niečo dočasné.

Skupinové chaty

V súlade s ostatnými aplikáciami vám Snapchat tiež umožňuje chatovať s viac ako jednou osobou súčasne. Skupinový chat spustíte z obrazovky rozhovoru stlačením rečovej bubliny so znamienkom plus a výberom osôb. V skupinovom rozhovore nemôžete začať zvukový alebo videohovor. Stále môžete posielať zvukové a obrazové správy. Možno je potrebné vedieť, že správy, ktoré napíšete do skupinového rozhovoru, automaticky nezmiznú, keď ich všetci uvidia. Automaticky sa odstránia, ale až po 24 hodinách.

09 Posielanie obrázkov a zvukov

Pomocou okna rozhovoru odošlete fotografiu alebo video, ktoré môže niekto uložiť. V rámci rozhovoru stlačte ikonu fotografie vľavo dole a vyberte fotografiu zo svojho smartphonu. Z telefónu nemôžete zvoliť video, ktoré chcete odoslať, ale môžete okamžite nahrať video a odoslať ho. Ak to chcete urobiť, dlho stlačte ikonu s fotoaparátom. Maximálna dĺžka videa je desať sekúnd. Ak krátko stlačíte tú istú ikonu, začnete so svojím chatovým partnerom živý videohovor.

Tlačidlo s telefónnym prijímačom funguje podobne, ale pre zvuk. Ak krátko stlačíte telefónny slúchadlo, začnete živý zvukový hovor a dlhým stlačením tohto telefónneho hovoru zaznamenáte zvukovú správu. Je samozrejmé (v prípade Snapchatu), že zvukové a obrazové konverzácie nemožno uložiť.

Mimochodom, všimnete si, koľko je rozhranie Snapchatu optimalizované pre smartphony a dotykové obrazovky?

10 filtrov

Snapchat je známy predovšetkým svojimi zábavnými, šialenými efektmi a filtrami. Možnosti pre to sú v rámci Snapchatu veľmi rozsiahle. Táto služba vďačí za svoj úspech svojej funkcii nazývanej masky, ktorá je viac o kroku 13.

Predtým sme vysvetlili, že fotografiu fotografujete krátkym klepnutím na biely kruh a videozáznam dlhým stlačením rovnakého tlačidla. Po nasnímaní fotografie alebo videa sa okamžite zobrazia. Filtre otvoríte prejdením prstom doľava. Spočiatku sa zobrazujú iba farebné filtre, ale ak potiahnete prstom ďalej, uvidíte na svojich fotografiách aj filtre, ktoré premietajú interaktívne prvky, napríklad rýchlosť, akou cestujete (nie za volantom, hm!), Teplota, čas alebo miesto, kde sa nachádzate (ak máte zapnuté lokalizačné služby).

11 nálepiek

Jednoduchou (ale veľmi peknou) možnosťou v rámci Snapchatu je možnosť vyrobiť si štítok z časti vašej fotografie alebo videa. Ak to chcete urobiť, najskôr nasnímajte fotografiu alebo videozáznam a potom stlačte ikonu nožníc v hornej časti. Teraz môžete na fotografiu alebo videozáznam prstom nakresliť voľný tvar, pokiaľ sa ubezpečite, že sa počiatočný a konečný bod dotýkajú. Časť fotografie / videa, ktorá spadá do vášho tvaru, je teraz pridaná ako nálepka. Nálepky je možné znova použiť na ďalšie fotografie a videá, čo poskytuje nekonečnú tvorivú zábavu. Vytvorenie nálepky sa uskutoční pomocou ikony vedľa nožníc. Ak na ňu kliknete, zobrazí sa prehľad všetkých nálepiek, ktoré môžete prilepiť, vrátane nálepiek, ktoré ste si sami vyrobili. Ak z toho chcete odstrániť vytvorenú nálepku, stlačte ikonu nožnicami dole a nálepku podržte stlačenú.

12 Ďalej zdobiť

Momentka je v podstate fotografia alebo video bez textu, ale môžete k nim pridať popis. Raz stlačte kdekoľvek fotografiu alebo video (nie na štítku). Zadajte popis, ktorý chcete pridať k fotografii alebo videu. Potom stlačením ikony s písmenom T v hornej časti môžete zvoliť z troch rôznych štýlov textu a môžete upraviť farbu. Príjemné navyše: ak na video použijete text, môžete ho podržaním prsta pripnúť na predmet vo videu. Ak sa tento objekt pohybuje (napríklad ruka), text sa s ním pohybuje pekne!

Ak sa chcete vyjadriť ešte kreatívnejšie, môžete tiež nakresliť svoju fotografiu alebo video pomocou ikony ceruzkou (alebo pastelkou).

13 masiek

Krátko sme to spomenuli v kroku 10: Snapchat masky. Táto časť je zábavná a brilantná, pretože používa dosť sofistikovaný softvér na to, aby si doslova nasadila masku na tvár. A to nemáme na mysli fotografiu, ale živý obraz z vášho fotoaparátu! Masky načítate stlačením a podržaním prsta na tvári na hlavnej obrazovke Snapchatu (vyberte si teda správny fotoaparát). Vaša tvár je skenovaná rýchlosťou blesku. Potom sa na obrazovke objavia kruhy, ktoré môžete zvoliť na načítanie konkrétnej masky. Táto časť Snapchatu sa naozaj podarila fenomenálne dobre, môžete otočiť svoju tvár všetkými smermi a maska ​​stále funguje. Napríklad maska ​​z vás urobí ľadového medveďa, psa alebo vás môže vtipne skresliť v tvári. Populárna je aj maska ​​Face Swap, kde sa pozriete do kamery s niekým iným a vaše tváre sú doslova vymenené. Keď si vyberiete masku, ktorá sa vám páči, môžete ju odfotiť alebo natočiť pomocou bieleho kruhu v dolnej časti.