Preskúmanie

JBL Bar 5.1 - bezdrôtový priestorový zvuk

Aj keď väčšina zvukových pruhov disponuje technikami virtuálneho priestorového zvuku, nič neprekoná skutočný priestorový zvuk. Ako naznačuje JBL Bar 5.1 v názve produktu, súprava je vybavená kompletným audio systémom 5.1. Okrem soundbaru výrobca dodáva aj bezdrôtový subwoofer a dva nabíjateľné zadné reproduktory. Ako dobre tento systém funguje, si môžete prečítať v našej recenzii JBL Bar 5.1.

Bar JBL 5.1

cena

€ 749,-

Pripojenia

Výstup HDMI 2.0A, 3 vstupy HDMI 2.0A, S / PDIF (optický), analógový (3,5 mm)

Bezdrôtový

Bluetooth 4.2

Výstupný výkon zosilňovača

510 wattov

Rozsah frekvencie

35 Hz - 20 kHz

Rozmery zvukového panela (vrátane prepojených priestorových reproduktorov)

114,8 × 5,8 × 9,3 centimetra

Hmotnosť soundbaru

3,9 kila

Webová stránka

www.jbl.nl

9 Skóre 90

  • Pros
  • Úplne bezdrôtové priestorové reproduktory
  • Káble sú súčasťou balenia
  • Skutočný priestorový zvuk
  • Dobrá kvalita zvuku
  • Negatíva
  • Žiadna sieťová funkcia
  • Krátke adaptéry

So zadanou dĺžkou takmer 115 centimetrov by ste čakali obrovský soundbar. To v praxi nie je také zlé.

Oba priestorové reproduktory pripevníte na obe strany pomocou magnetického montážneho modulu, potom dosiahnete určenú dĺžku. Chytrý nápad, pretože zadné reproduktory nabíjate prostredníctvom tejto „dokovacej funkcie“. Ak sa chystáte pozerať film, umiestnite obidve políčka na požadované miesto. Podľa JBL môžu obe batérie vydržať asi desať hodín. Veľkou výhodou tejto konštrukcie je, že pre malé reproduktory nepotrebujete napájacie body. Na doplnenie obrazu dodáva JBL 13 kilogramový subwoofer.

Pripojiteľnosť

Zadná strana JBL Bar 5.1 má dva zárezy. Na jednej strane je HDMI výstup s podporou oblúka (audio spätný kanál) a HDMI vstup. Druhý zárez má ďalšie dva vstupy HDMI, s / pdif (optický), analógový a USB. Pre bezdrôtový prenos zvuku je k dispozícii adaptér Bluetooth. Bohužiaľ nemôžete audiosystém pripojiť k domácej sieti.

Je úžasné, že JBL štandardne dodáva rôzne potreby, ako napríklad káble pre HDMI, S / PDIF a analógové. Okrem toho v krabici s výrobkom narazíme aj na merací mikrofón a závesný systém. Rátajte s relatívne krátkymi káblami adaptéra pre soundbar a subwoofer.

Konfigurácia

Nastavenie JBL Bar 5.1 je jednoduchá práca. Po pripojení televízora a iného prehrávacieho zariadenia môžete kalibrovať surround reproduktory. Krátkym stlačením tlačidla Kalibrácia na diaľkovom ovládači zvukový systém prehrá hlasný testovací tón na všetkých kanáloch. Potom vyberte požadovaný zdroj. Je zarážajúce, že pripojený televízor nezobrazuje ponuku a údaje o prehrávaní. Cez diaľkové ovládanie a jednoduchý displej môžete nastavovať rôzne veci. Zvážte napríklad úroveň basov, úroveň hlasitosti priestorových reproduktorov a synchronizáciu pier. To všetko funguje veľmi logicky, bez toho, aby ste sa museli ponoriť hlboko do všetkých druhov nastavení.

Reprodukcia zvuku

JBL Bar 5.1 je prekvapivo príjemne počuť a ​​nevychádza rýchlo zo zákruty. Okolo nás lietajú priestorové efekty, zatiaľ čo soundbar znie tiež veľmi otvorene a dynamicky. Ako sme od JBL očakávali, veľmi prevládajú basy. Našťastie to môžete odskrutkovať podľa vlastného uváženia. V porovnaní s drahšími výrobkami nám niekedy chýbajú nejaké detaily, ale tento soundbar je pre priemerného milovníka filmu a hudby dobrý.

Záver

JBL Bar 5.1 vie, ako nás pozitívne prekvapiť. Produkt je veľmi kompletný a obsahuje realistický priestorový zvuk. Vďaka inteligentnému systému nabíjania zadných reproduktorov môžete tieto kompaktné reproduktory používať aj na miestach bez napájania. Okrem užívateľsky príjemnej konfigurácie znie tento systém domáceho kina aj veľmi slušne. Skrátka nutnosť!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found