Preskúmanie

Päť užitočných navigačných aplikácií

S blížiacimi sa letnými prázdninami a nedávno slnečným počasím je veľká šanca, že si ich užijete. Či už pešo alebo autom, je pekné sa niekam dostať najefektívnejším spôsobom. S tým vám pomôžu navigačné aplikácie. Mapy Google pravdepodobne poznáte, ale Android má oveľa viac. Toto je našich päť obľúbených navigačných aplikácií.

Google Mapy

Začíname s Mapami Google, pretože sú také dobré, že by v tomto zozname nemali chýbať - hoci sú veľmi známe. Navigácia v Mapách Google je dobrá, pretože v prvom rade Google pravidelne kontroluje, či je určitá dopravná situácia stále taká, ako sa zobrazuje v Mapách. Okrem toho môžu byť údaje používateľov služby Mapy použité na zistenie, že došlo napríklad k nehode alebo odklonu v dôsledku pracovných činností. A ak sa nachádzate na mieste, kde ste úplne neznámi, služba Mapy Google vám tiež môže povedať, kde je najbližšie miesto k jedlu, alebo dokonca konkrétne k zmrzline alebo k získaniu liekov: Google o tom vie všetko. Výhodou máp je, že si môžete vybrať z automobilových, peších, cyklistických trás a trás verejnej dopravy a že si môžete mapy sťahovať offline. Aj keď v druhom prípade nemusíte mať v danom okamihu najaktuálnejšie informácie o dopravnej situácii. Aplikácia Mapy Google vám v poslednej dobe tiež hovorí, ako rýchlo idete, takže môžete lepšie sledovať rýchlosť, akou sledujete svoju navigáciu.

Sygic

Google Maps nás niekedy trochu sklamú, najmä v rušných mestách plných malých uličiek. Sygic potom môže ponúknuť riešenie, pretože nepoužíva mapy Google, ale mapy TomTom. V tejto aplikácii si tiež môžete sťahovať mapy offline a na rozdiel od hlavného konkurenta je možné navigovať v offline mapách aj za pochodu. K dispozícii je platená časť, ale to je hlavne v navigácii s hlasom (ktorý znie menej roboticky ako Google) a zobrazení maximálnej rýchlosti. Sygic funguje veľmi ľahko a zobrazenie mapy aplikácie vnímajú ľudia, ktorým sa Google Maps zdá príliš zaneprázdnená, prehľadnejšie. Existuje však aj určitá kritika: aplikácia vás niekedy zbytočne pošle po ceste, ale pomocnú ruku má aj Google Maps.

Waze

Waze pochádza od spoločnosti Google, ale nie je v Mapách Google. Dôvod, prečo sú tieto dva články oddelené, je ten, že Google je založený na dátach, zatiaľ čo Waze je predovšetkým o vstupe ľudí. Vidíte niekde nehodu? Potom môžete toto odovzdať Waze, aby mali ostatní používatelia konkrétne informácie o situácii na ceste. Veľký rozdiel oproti Mapám Google spočíva v tom, že sú tiež zahrnuté radary. Stručne povedané, môžete sa navzájom informovať la Flitsmeister o tom, kde by vám mohla hroziť pokuta za prekročenie rýchlosti. Waze je tiež viac asistentom, pretože v aplikácii môžete zadať, koľko času potrebujete byť, a aplikácia vám poskytne údaj o tom, koľko hodín skutočne potrebujete na opustenie domu. Očakávaný čas príchodu môžete tiež ľahšie zdieľať s ostatnými prostredníctvom WhatsApp alebo e-mailu. Alebo sami so sebou, a to tak, že si ho prostredníctvom aplikácie pridáte do svojho Kalendára Google. Waze je skutočne aplikácia pre motoristov: túto aplikáciu nebudete používať na bicyklovanie.

TomTom

Keď hovoríte o navigácii, TomTom sa objaví veľmi rýchlo. Táto holandská spoločnosť rástla hlavne kvôli fyzickým navigačným systémom pre auto, ale má tiež skvelé virtuálne mapy pre váš mobil. Nie nadarmo to využíva napríklad spomínaný Sygic. Veľkou výhodou TomTom v porovnaní s inými mapami je, že sťahuje iba to, čo potrebuje. Holandskú kartu teda potrebujete iba v prípade, že so svojím autom nikdy necestujete mimo našu krajinu, čo vo vašom prístroji ušetrí veľa miesta. Okrem toho sa každý týždeň aktualizujú. Vďaka najnovšej aktualizácii má aplikácia podporu aj pre CarPlay. Ďalšou užitočnou funkciou je tzv vedenie jazdného pruhu, ktorá vám umožní zistiť, v ktorom jazdnom pruhu musíte byť, aby ste sa dostali k východu, čo mnohým iným navigačným aplikáciám chýba.

TU WeGo

Má trochu nápadný názov, ale je to tiež pozoruhodná aplikácia. TU WeGo bolo vždy považované za hlavného konkurenta aplikácie Mapy od spoločnosti Nokia. Je to takmer rovnaká aplikácia vo všetkých možnostiach. Môžete si tiež stiahnuť offline mapy z celého sveta a plány verejnej dopravy alebo bicyklov. Rovnako ako v prípade Sygic, aj tu si HERE WeGo pochvaľuje hlavne svoje nádherné rozhranie, ktoré je o niečo prehľadnejšie ako rozhranie Google. Špeciálne je, že môžete vytvárať a upravovať svoje vlastné mapy, aby ste si mohli navigáciu ešte viac upraviť podľa svojich predstáv.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found