Preskúmanie

Alkohol 120%

Keď prvýkrát uvidíte názov Alkohol 120%, pravdepodobne neočakávate, že to bude názov programu. Určite nie, že ide o program, ktorý vám umožňuje vytvárať a spravovať virtuálne disky a obrazy diskov. Nenechajte sa však zmiasť podivným názvom, pretože softvér je jedným z najkrajších na použitie vo svojom žánri.

Pomocou Alcohol 120% môžete vytvoriť virtuálnu diskovú jednotku, vďaka ktorej si váš počítač bude myslieť, že obsahuje jednu až najviac šesť ďalších jednotiek DVD-ROM. Tento virtuálny hardvér podporuje disky CD-ROM, DVD-ROM a Blu-ray. Môžete tiež vytvoriť obrazový súbor z fyzických diskov, okrem iného vo formáte .iso alebo .mdf. Šikovné napríklad na zálohovanie CD alebo DVD, ktoré môžete uložiť na pevný disk a načítať bez zásahu fyzického disku. Najmä u netbookov, ktoré nemajú jednotku DVD-ROM, môžete ľahko nainštalovať softvér vďaka Alcohol 120%.

Ďalšie virtuálne diskové jednotky sa v priečinku Tento počítač označujú ako jednotky BD-ROM.

Môžete tiež spravovať obrazové súbory, pomocou Sprievodcu Xtra môžete pridávať súbory alebo odstraňovať súbory z obrázka. Môže to byť aj naopak: obrázky sa dajú ľahko napáliť späť na disk. Veľká úľava, ak sa stratili napríklad pôvodné disky.

Verzia 2.01.1820 v porovnaní so staršími verziami nedostala veľa nových funkcií. Verzia 2 obsahuje hlavne opravy chýb, automatický bezpečnostný skener a správu priečinkov. Najvýraznejšie je však pridanie nástroja Audio Converter, ktorý umožňuje kopírovať zvukové súbory z (virtuálneho) disku CD. Táto možnosť je bohužiaľ stále obmedzená na súbory .mp3. Veľa doplnkov nie je v skutočnosti potrebných. Rozhranie je prehľadné, prehľadné a tiež príjemne použiteľné. Obrázky sa dajú ľahko vytvoriť v prehľadných rozhraniach a na hlavnej obrazovke môžete obrázok načítať dvoma kliknutiami myšou.

Mnoho dostupných čarodejníkov vám pomôže s alkoholom 120%.

Alkohol vo výške 120% je k dispozícii ako pätnásťdňová skúšobná verzia. Úvodná obrazovka bude znamenať, že ste sa ešte nezaregistrovali, čo si vyžaduje niekoľko sekúnd trpezlivosti navyše. K dispozícii je tiež bezplatná verzia: Alkohol 52%. Túto ľahkú verziu určite tiež stojí za zváženie. Najväčší nedostatok variantu Alkohol 52% je však to, že chýba funkcia ohňa.

Alkohol 120% 2.01.1820

cena € 39,-

Jazyk Angličtina

Stiahnuť ▼ 10 MB

Skúšobná verzia 15 dní

OS Windows 2000 / XP / Vista / 7

Požiadavky na systém 32 MB pamäte, 10 GB miesta na pevnom disku

Tvorca Softvér pre alkohol

Rozsudok 8/10

Pros

Veľa možností

Jasné rozhranie

Veľa využívania čarodejníkov

Negatíva

Zvukový konvertor je trochu obmedzený

Nie veľa komparzu v porovnaní s bezplatnou verziou

Bezpečnosť

Dávaj pozor: 1 zo 42 antivírusových programov vidí v inštalačnom súbore niečo podozrivé. Ale pretože je to len jeden, máme podozrenie, že ide o falošne pozitívny (alias falošne pozitívny). Ďalšie informácie nájdete v úplnej správe o detekcii na webe VirusTotal.com.