Ako

Týmto spôsobom môžete uvoľniť úložný priestor v systéme Android

Váš smartphone alebo tablet sa čoskoro zaplní aplikáciami, fotografiami, videami a všetkými druhmi ďalších údajov. Ak neviete, kde začať, môže byť uvoľnenie úložnej pamäte mätúcou úlohou. Našťastie Google vytvoril novú aplikáciu. Takto môžete rýchlo a ľahko uvoľniť úložný priestor

Aplikácia Files Go uľahčuje uvoľnenie úložného priestoru. Po nainštalovaní aplikácie z Obchodu Play udeľte toto povolenie na prístup k úložnému priestoru. Okamžite potom uvidíte, koľko úložného priestoru máte k dispozícii a koľko gigabajtov je celkovo na vašom zariadení.

Ďalej uvidíte niekoľko návrhov na uvoľnenie úložného priestoru. V mojom prípade to boli duplicitné fotografie, malé obrázky (väčšinou nevyžiadané, ktoré dostávam cez WhatsApp), nepoužívané aplikácie, dočasné súbory aplikácií, stiahnuté súbory a veľké súbory. Vyberte kategóriu a vyberte, čo chcete vyčistiť. Upratovanie je týmto spôsobom hračka.

Prehľad

V dolnej časti aplikácie máte dve tlačidlá: Úložisko a Súbory. Prvá kategória je tá, o ktorej som hovoril vyššie. Druhá poskytuje praktický prehľad o tom, čo máte v zariadení: stiahnuté súbory, prijaté súbory, aplikácie, obrázky, videá, audio a dokumenty.

Najvýhodnejšou možnosťou v tejto kategórii je však odosielanie súborov bez internetu. Ak použijete túto funkciu, súbory sa medzi sebou zdieľajú. Potrebujete na to aplikáciu Files Go na oboch androidoch. Pomocou tejto funkcie sa vybrané súbory odosielajú tam a späť prostredníctvom hotspotu Wi-Fi v zariadení.