Blog

Prečo Microsoft neodporúča Internet Explorer?

Podľa spoločnosti Microsoft je nerozumné naďalej používať Internet Explorer, ale prečo?

V blogovom príspevku v technickej komunite spoločnosti Microsoft prispievateľ Chris Jackson vysvetľuje, prečo nie je dobrý nápad používať Internet Explorer ako predvolený prehliadač, ktorý je pôvodne zameraný na firmy, ale nakoniec sa týka všetkých používateľov prehliadača.

Jackson poukazuje na „technický dlh“, ktorý spoločnosti berú na seba tým, že stále používajú Internet Explorer. K tomu dôjde, ak nie je starostlivo zvážený technický stav softvéru, ktorý spoločnosti používajú. Výberom prehliadača Internet Explorer si Jackson myslí, že je zvolené riešenie, ktoré je (alebo sa javí ako výhodné) krátkodobé, ale zároveň z dlhodobého hľadiska spôsobí problémy (a teda ďalšie náklady).

Jackson označuje IE ako „riešenie kompatibility“ pre konkrétne webové stránky v rámci podnikovej siete, a nie ako plnohodnotný prehliadač. A takto Microsoft zaobchádza so svojím prehliadačom roky, od uvedenia systému Windows 10. Napriek tomu sa zdá, že mnoho (obchodných) používateľov stále používa IE denne, čo z dlhodobého hľadiska spôsobí problémy. Dôsledky sú však už zrejmé: veľa moderných webových stránok sa v prehliadači spoločnosti Microsoft jednoducho nezobrazuje optimálne, pretože väčšina tvorcov webových stránok prehliadač IE jednoducho ignoruje.

Je pozoruhodné, že Jackson nehovorí o Edgei, pravdepodobne preto, že sa tento prehliadač nestal senzačným nástupcom programu Internet Explorer. Edge od začiatku trápila séria závažných chýb, ktoré niekedy dokonca vedú k nestabilnému systému. Prehliadač bol preto drvivou väčšinou používateľov Windows 10 rýchlo ignorovaný.

Nový prehliadač

Microsoft teraz pracuje na novom prehliadači Edge, ktorý bude bežať na Chromium: open source jadre, ktoré okrem iného slúži aj ako základ pre prehliadač Google Chrome. Vďaka tomu sú moderné webové stránky prístupnejšie, kritici však poukazujú na čoraz dominantnejšie postavenie spoločnosti Google na webe.

Mnoho používateľov internetu už roky neodporúča používať Internet Explorer, ale táto správa od spoločnosti Microsoft ukazuje, že samotná spoločnosť je konečne pripravená vytiahnuť zástrčku. Takže sa pripravte na koniec éry ... A konečne začnite používať dobrý prehliadač, hovorí Jackson.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found