Preskúmanie

Plukwijzer: Čerstvý z našej vlastnej prírody

Doma vypestovaným orechom alebo ovocím nič neprekoná. Bohužiaľ, nie každý má možnosť a priestor si tieto prírodné pochúťky sám vypestovať. S Plukwijzerom rýchlo nájdete miesto, kde si môžete oberať, ale nemusíte rásť.

Plukwijzer je aplikácia, do ktorej môžu používatelia pridať „zberné plochy“, kde rastú lesné plody alebo orechy. Miesta sa dajú ľahko nájsť pomocou prehľadnej mapy. Väčšina miest má aj text, ktorý presne popisuje, kde musíte byť a ako sa tam najľahšie dostanete. Niekedy sú uvedené aj užitočné tipy, ako spracovať zozbierané orechy a ovocie.

Databáza Plukwijzer je prekvapivo veľká, takže v blízkosti je vždy miesto, kde si môžete vybrať. Čo, bohužiaľ, nie je uvedené, je ročné obdobie, v ktorom daný strom alebo rastlina dáva ovocie. Tým by sa veľmi znížila šanca nájsť prázdny ker.

V skratke

Plukwijzer je aplikácia, ktorá umožňuje ľahko zistiť, kde môžete vo voľnej prírode zbierať orechy alebo ovocie. Aplikácia je kompletná a prehľadná. Užitočným doplnkom by bolo doplnenie sezón zberu rôznych orechov a ovocia.

Hodnotenie 7/10

Cena: Zadarmo

K dispozícii pre: iPhone, iPad a iPod Touch