Ako

Zdieľanie účtov: 8 tipov pre platobné aplikácie

Je polovica leta a to znamená, že sa na terasy v našej krajine vynakladá veľa peňazí. Skvelé si vychutnať drink s priateľmi, ale samozrejme to nie je také pekné, ak si musíte vždy zvoliť účet. Je čas to ukončiť. Dávame 8 tipov na platobné aplikácie.

Chcete viac užitočných bezplatných aplikácií? Všetky nájdete na stránke computertotaal.nl/apps.

Samozrejme môžete tiež nechať každého platiť si sám na terase. V praxi však zvyčajne platí jedna osoba, čo je jednoduchšie. A práve tam sa to často pokazí ... pýtať peniaze nie je pekné, zvlášť ak musíte niekomu niekoľkokrát pripomínať, že vám stále niečo dlží. Navyše musíte o tom všetkom sledovať. Našťastie existuje veľa aplikácií a spôsobov, ktoré vám v dnešnej dobe môžu pomôcť. Zvýrazňujeme pre vás niekoľko.

01 Všetci platíme

Aplikácia My všetci platíme, ktorá je k dispozícii iba pre iPhone, nie je prepojená so žiadnou bankou alebo finančnou inštitúciou. Predovšetkým je to šikovné a bezplatné riešenie na rýchlu identifikáciu toho, kto by mal komu platiť akú sumu. Aplikácia sa ľahko používa. Hneď ako spustíte aplikáciu, môžete pridať účet. Pretože táto aplikácia nie je spojená s finančnou inštitúciou, neznamená to číslo účtu, ale okamih / príjem účtu. V našom príklade pridáme obed s tromi ľuďmi. Uveďte, kto bol prítomný, inými slovami, kto všetko musí zaplatiť. Nezabudnite sem tiež pridať seba. Na karte Platby hore a stlačte Nová platba. Tam uvediete, kto zaplatil a o čo konkrétne išlo, ak napríklad jedna osoba zaplatila parkovné a druhá zaplatila za jedlo a pitie. Zadajte celkovú vyplatenú sumu a dole vyberte, kto má prispieť. Môžete teda deaktivovať niekoho, kto nemusí platiť, užitočné, ak ste to niekomu darovali. Nakoniec stlačte Riešenie, po ktorom sa zobrazí prehľad, kto presne má komu čo platiť. Stlačte Poslať email poslať správu postihnutým ľuďom, aby vedeli, koľko majú zaplatiť. Tu však bohužiaľ funkčnosť aplikácie končí, nemôžete sledovať, kto zaplatil platbu.

02 Zaškrtnite

Tikkie je tiež aplikácia, ktorá umožňuje zdieľať účet, ale s možnosťou platiť cez iDeal. Aplikácia to dokáže, pretože ju vytvorila banka (ABN Amro), pre ktorú je takáto funkcionalita samozrejme ľahko implementovateľná. Keď ste si stiahli Tikkie (pre iOS alebo Android) a spustili ste ho, musíte zadať svoje meno, telefónne číslo a číslo bankového účtu (toto je samozrejme preto, lebo aplikácia chce vedieť, kam majú byť peniaze vložené). Potom môžete označiť, že chcete dostávať upozornenia (push správy), keď niekto zaplatí faktúru. Žiadosť o platbu spustíte stlačením znamienka plus vpravo dole. Je zarážajúce, že s touto aplikáciou musíte výpočty robiť sami. Predpokladajme, že účet bol 60 dolárov a rozdelili ste ho rovnomerne s tromi z vás, potom zadajte 20 dolárov a stlačte Ďalší. Teraz môžete zadať popis udalosti, za ktorú je potrebné zaplatiť (maximálne 35 znakov), a potom môžete stlačiť dole Zdieľajte cez WhatsApp. Stlačením bodiek vedľa neho môžete zdieľať aj prostredníctvom iných kanálov, ako sú Facebook Messenger, SMS a pod. Potom sa odošle správa s čiastkou, popisom a odkazom na platbu. Keď to príjemca stlačí, môže platiť priamo cez iDeal. Nevýhodou tejto aplikácie je, že musíte poslať žiadosť za každú osobu individuálne.

Príjmový model

Je samozrejme fantastické, že môžete zdieľať účty tak ľahko, ale slnko vyjde nanič. Z čoho tieto druhy aplikácií v skutočnosti zarábajú peniaze? Odpoveď na túto otázku je ťažké dať, pretože sa líši podľa poskytovateľa. Spočiatku sa tvrdilo, že banky držali peniaze niekoľko dní, aby využili úrok, ale nepodarilo sa nám nájsť o tom nijaký dôkaz. Banky o tom veľa neprezradia, s výnimkou ABN Amro, čo naznačuje, že na aplikácii nič nezarábajú - v skutočnosti o ňu prichádzajú. Používanie aplikácie však banke poskytuje užitočné informácie o platobnom správaní spotrebiteľov, takže to banke samozrejme nepriamo prospeje. Okrem toho teraz existuje test, v rámci ktorého môžu spoločnosti prostredníctvom spoločnosti Tikkie (ABN) ponúkať zákazníkom komparz (napríklad ďalší priestor na nohy tesne pred letom). Chýbajúci model príjmov je zrejmý zo skutočnosti, že niekoľko strán, vrátane Rabobank a ING, to už po roku hodilo na mušku.

03 Florin

Túto aplikáciu nevyrobila banka, ale množstvo mladých podnikateľov, ktorí sa chcú postaviť proti bankám. Nemôžu sa úplne zaobísť bez bánk, pretože na fungovanie tejto aplikácie potrebujú iDeal, ale je samozrejme zaujímavé, že existuje aj aplikácia, ktorú nevlastní žiadna z významných bánk. Po stiahnutí aplikácie (Android alebo iOS) a vytvorení účtu so všetkými súvisiacimi údajmi môžete okamžite začať stlačením Požiadajte o vrátenie peňazí. Potom pridajte kontakty, ktorým chcete poslať požiadavku (Florin pracuje prostredníctvom vášho telefónneho čísla), zvoľte ikonu a zadajte popis. Zadajte čiastku, ktorú chcete požiadať o vrátenie peňazí, pridajte fotografiu (udalosti alebo prosebného vzhľadu očami šteňaťa) a stlačte Pošli. Suma sa teraz automaticky rozdelí medzi ľudí a distribučný kľúč môžete ľahko zmeniť. Znovu stlačte Pošli a žiadosť sa odošle prostredníctvom SMS, alebo si vyberiete inú aplikáciu, napríklad WhatsApp. Príjemca teraz dostane správu s odkazom na platbu a môže okamžite zaplatiť.

04 Bunq

Bunqova prezývka je Bank of the Free. Súvisí to so skutočnosťou, že finančná inštitúcia stojaca za aplikáciou nemá nič spoločné so všetkými významnými bankami, a je preto nezávislejšia. Na rozdiel od iných aplikácií, Bunq nie je len služba platieb, ale skutočný bankový účet, z ktorého môžete vkladať a vyberať peniaze. Pri vytváraní účtu sa vás teda bude dosť pýtať. Vaše žiadosti o platbu môžete posielať iba ľuďom, ktorí majú tiež bunq. Zaslanie žiadosti o platbu je v zásade veľmi jednoduché: stlačíte dole Žiadosť a vyberte kontaktnú osobu a uveďte, koľko od tejto osoby získate a prečo. Potom dostane žiadosť o platbu vo svojej aplikácii Bunq. Platiť môžete iba zostatkom na svojom účte Bunq, nie prostredníctvom iDeal. Ak majú obe strany účet Bunq s určitou čiastkou, je to veľmi šikovná a rýchla metóda. Ďalšou príjemnou možnosťou je, že môžete platiť aj skenovaním prstov pomocou fotoaparátu. Ak jeden z nich nemá Bunq, nebude to fungovať. Ak sa vám Bunq skutočne páči a chcete previesť svoj účet Bunq na „skutočný“ bankový účet, môžete, musíte však uviesť ďalšie informácie, napríklad doklad totožnosti.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found