Ako

Týmto spôsobom môžete na svojom iPade robiť ešte lepšie fotografie

Vidíme čoraz viac ľudí fotografovať s tabletom. A hoci si na pouličnú scénu ešte poriadne nevieme zvyknúť, vôbec to neprekvapuje. Pomocou tabletu môžete dokonale fotografovať.

Fotoaparát iPadu nie je taký dobrý ako fotoaparát najnovšieho iPhone, ale určite je dosť dobrý na to, aby ste (na dovolenke) fotografovali napríklad s cieľom ich zdieľania online. Na tomto kurze vás naučíme, ako lepšie fotiť. Takže nielen ukážte a klikajte, ale aj to trochu viac. Prečítajte si tiež: Pomocou týchto 20 fotografických programov môžete svoje fotografie upravovať zadarmo.

Aplikácia Fotoaparát z iPadu

Ak chcete fotografovať pomocou svojho iPadu, môžete ľahko použiť aplikáciu, ktorú Apple predvolene umiestni do zariadenia: Fotoaparát. Táto aplikácia získa pri každej aktualizácii systému iOS viac možností. Nastavte režim na pravej strane obrazovky. Tu si vyberiete video alebo fotografiu. Môžete tiež robiť štvorcové fotografie, pomocou ktorých Apple reaguje na štandardný formát obrázka známej aplikácie Instagram. Ak chcete vizualizovať svoje okolie, môžete tiež ľahko vytvoriť panoramatický obrázok.

Počas snímania môžete priblížiť priblížením dvoch prstov od seba. Tu musíme urobiť poznámku: jedná sa o digitálne zväčšenie. Je to akoby výrez celej vašej fotografie, teda s menším počtom pixelov, a teda s nižšou kvalitou.

Nad tlačidlom spúšte vidíte časovač, pomocou ktorého určíte, či sa má fotografia nasnímať okamžite, alebo až po 3 alebo 10 sekundách. Vidíte tiež HDR, viac o tom neskôr. Úplne hore môžete stále prepnúť na prednú kameru, aby ste si mohli urobiť fotku.

Ak chcete na obrazovke vidieť mriežku, ktorá vám pomôže s vytvorením fotografie, prejdite do nastavení iPadu a vyberte ikonu Fotografie a fotoaparát a pridať fotoaparát posúvač zozadu Mriežka On. Toto na svojich fotografiách neuvidíte.

Ostatné aplikácie

Ak chcete viac možností, ako vám ponúka štandardná aplikácia, existujú samozrejme aj alternatívne aplikácie. Mnoho vysoko hodnotených aplikácií pre fotoaparáty pre iOS je bohužiaľ k dispozícii iba pre iPhone; Zdá sa, že tvorcovia aplikácií ešte nie sú skutočne presvedčení o iPade ako fotoaparáte. Našťastie existujú dobré aplikácie pre iPad.

Pomocou aplikácie Hydra môžete robiť veľmi podrobné fotografie, táto aplikácia využíva fotoaparát iPad veľmi dobre a dokonca dokáže zostaviť fotografie s rozlíšením 20 megapixelov. Okrem toho ich môžete priblížiť bez straty kvality a aplikácia dokáže robiť aj super dobré fotografie HDR. Funguje iba so zátišiami a najlepšie na statíve.

Camera Awesome (aplikácia sa zobrazuje ako Camera! Keď máte iPad) je bezplatná aplikácia nabitá užitočnými funkciami. Takto môžete vidieť, či držíte fotoaparát rovno (vzhľadom na horizont), môžete pridať rôzne kompozičné mriežky a môžete si vybrať z (obmedzeného) počtu filtrov.

Naozaj chcete pri fotografovaní iba pridať filter alebo zložiť koláž? Camu je na to jednoduchá a efektívna aplikácia, ktorá je navyše zadarmo.

Hydra

Skóre: ****

cena: € 4,99

Veľkosť: 11,6 MB

Fotoaparát Úžasný

Skóre: ****

cena: Zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Veľkosť: 48,4 MB

Camu

Skóre: ****

cena: Zadarmo (+ nákupy v aplikácii)

Veľkosť: 21,6 MB

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found