Ako

12 najlepších aplikácií na výučbu cudzieho jazyka

Učenie sa cudzieho jazyka si vyžaduje čas a často aj peniaze. Musíte pre to urobiť. Nie ste si istí, či sa naozaj chcete naučiť cudzí jazyk? Potom môžete tiež najskôr začať s aplikáciou. V dnešnej dobe existuje veľa nástrojov pre váš smartphone a tablet na lacné učenie sa jazyka. Uvádzame zoznam najlepších aplikácií.

Používanie jazykovej aplikácie má veľa výhod. Existuje napríklad veľa aplikácií, ktoré môžete používať zadarmo alebo si ich na chvíľu vyskúšať, a všetko môžete robiť z domu. Stiahnete si aplikáciu do telefónu alebo tabletu a môžete ihneď začať. Tieto aplikácie tiež uľahčujú a bavia učenie sa vášho vybraného jazyka pomocou najrôznejších praktických možností.

Tip 01: Duolingo

Duolingo je jednoznačne najznámejšia aplikácia a je veľkým pomocníkom pri učení sa nového jazyka. Ak hovoríte iba po holandsky, môžete sledovať iba kurz angličtiny cez Duolingo. Ak však hovoríte dostatočne dobre po anglicky, máte oveľa viac možností. V ponuke je napríklad španielčina, francúzština, nemčina a taliančina, ale aj jazyky, ktoré sa nevykonávajú každodenne, ako napríklad turečtina, nórčina a ruština. Duolingo začína základmi a najskôr vás naučí jednoduché slová a gramatické tvary, ktoré sú užitočné, keď ste na dovolenke. Keď prejdete úrovňou, získavate body. Naučené veci sa opakujú znova a znova. Ciele v aplikácii môžete nastaviť stlačením Profil / stanovený cieľ poklepaním a pri Nastavenia / Oznámenia označte, či vám Duolingo môže poslať správu, keď je čas na nácvik. Toto sa odporúča, aby ste trochu pomohli svojej sebadisciplíne. Duolingo je úplne zadarmo, každý jazyk pozostáva z mnohých lekcií a poskytuje vám dostatok informácií na to, aby ste si počas prázdnin mohli niečo na terase plynulo objednať alebo nadviazať s niekým rozhovor. Aplikácia samozrejme hovorí aj slová a vety, aby ste si okamžite mohli precvičiť výslovnosť. Prečítajte si tiež: 10 najlepších aplikácií na zabitie 5 minút.

Tip 02: Memrise

Memrise je ďalšia dobrá aplikácia. Nielen, že sa pomocou aplikácie môžete naučiť jazyky, ale tiež si môžete vylepšiť vedomosti napríklad o topografii pomocou aplikácie Memrise. Koncept Memrise spočíva v tom, že namiesto veľkého kurzu bude potrebné vyučovať menšie triedy. V aplikácii si vyberiete kurz a rovnako ako v prípade aplikácie Duolingo vás aplikácia bude počuť. Môžete si vypočuť výslovnosť slova alebo frázy a ak potrebujete pripomenutie, klepnite na Pomôžte mi to naučiť sa. Zobrazí sa takzvaný „mem“, mnemotechnická pomôcka alebo obrázok, ktorý vám pomôže zapamätať si frázu alebo slovo. Tieto mémy vyrábajú používatelia, a preto sa líšia kvalitou. Aplikácia je bezplatná a ponúka veľa kurzov. Môžete upgradovať na predplatné Pro, ale zaneprázdnená vás bude mať aj bezplatná verzia.

Tip 03: Chatujte

Babbel ponúka jazyky v angličtine, takže na to, aby ste aplikáciu mohli používať, musíte dobre rozumieť anglicky. Prejdite si možnosti konfigurácie a vyberte správnu úroveň pre Začiatočník alebo Pokročilé vybrať. Babbel je veľmi podobný drahému učebnému balíku Rosetta Stone a nezačína nudnými zoznamami a lekciami, ale ukazuje vám obrázok, kde musíte zvoliť správne slovo bez toho, aby ste sa ho naučili. Čím dlhšie budete aplikáciu používať, tým menej chýb urobíte a nakoniec si lepšie zapamätáte slová, keď si pozriete obrázky. Babbel tiež vyslovuje odpoveď, aby ste okamžite poznali zvuk. Prvá lekcia každého jazyka je zadarmo, potom stojí 4,95 eura mesačne, ak sa rozhodnete pre ročné predplatné. Okrem francúzštiny, nemčiny, taliančiny a španielčiny sa s Babbel môžete naučiť aj jazyky ako indonézština a ruština.

Tip 04: Prekladač Google

Prekladač Google nie je iba praktický web, aplikácia vám tiež pomôže naučiť sa jazyk. Aby ste mohli prekladať vety a slová, musíte mať aktívne pripojenie na internet. Môžete si tiež stiahnuť súbor a preložiť ho do režimu offline. Tento súbor si musíte stiahnuť pre každý jazyk. Aplikácia dokáže rozpoznať samotný zdrojový jazyk, môžete však samozrejme tiež určiť, z ktorého jazyka chcete preložiť slovo alebo frázu. Inteligentnou funkciou je, že na preklad textu môžete použiť fotoaparát svojho smartphonu. Klepnite na ikonu fotoaparátu a namierte fotoaparát na text, ktorý chcete preložiť. Klepnite na červené tlačidlo a aplikácia naskenuje text. Potom môžete zvýrazniť časť textu a ak klepnete na modrú šípku, uvidíte preklad. Rovnako ako pri bežných prekladoch s prekladačom Google, výsledok nie je vždy dokonalý, ale pre rýchly preklad ponuky do zahraničia je aplikácia vítaným pomocníkom. V prípade jazykov s iným skriptom môžete v Prekladači Google použiť ikonu vpravo. Napríklad nakreslite čínsky znak prstom a preložte ho do holandčiny alebo angličtiny.

Tip 05: SayHi

Pomocou služby Google Translate môžete prekladať aj hovorené texty, s aplikáciou SayHi je to však jednoduchšie. Aplikácia využíva algoritmy a databázu spoločnosti Google, ale plne sa zameriava na schopnosť rýchleho preloženia hovoreného textu. V dolnej časti uvidíte dve tlačidlá pre dva rôzne jazyky. Vyberte jeden jazyk v holandčine a druhý jazyk v cieľovom jazyku výberom iného jazyka v hornej časti. Napríklad ak chcete začať konverzáciu s Francúzom, uistite sa, že zelené políčko je nastavené na francúzštinu a modré políčko na holandčinu. Klepnite na modré políčko, počkajte na pípnutie a hovorte niečo v holandčine. Aplikácia sa pripája na internet a hovorí textom vo francúzštine. Okrem toho môžete preklad vidieť vo veľkom poli. Váš francúzsky partner pre konverzáciu potom môže klepnúť na zelené políčko a po pípnutí niečo povedať vo francúzštine. To je potom preložené späť do holandčiny. SayHi podporuje mnoho jazykov a hovorí nielen francúzsky, anglicky a španielsky, ale aj hebrejsky, kórejsky a švédsky.

Tip 06: HiNative

Používate HiNative na kladenie otázok hovoriacim konkrétneho jazyka. Klepnite na Profil a dať pod Materinský jazyk ktorý jazyk je vašim materinským jazykom. nižšie Jazyky podľa záujmu si vyberiete, ktorý jazyk alebo jazyky tiež ovládate. Tu môžete tiež uviesť svoju úroveň v tomto jazyku. Ak potom znova klepnete na Domov, prejdením prstom doľava a doprava hore zobrazíte otázky týkajúce sa vybraných jazykov. Napríklad sa vás niekto spýta, ako počítať od 1 do 10 v holandčine. Ako rodený hovorca môžete odpovedať správne. Ak sa chcete niečo opýtať sami, klepnite na veľké tlačidlo Q a vyberte jednu z možností. Napríklad klepnite na Ako to poviete v, zvoľte zdrojový jazyk a zadajte svoju otázku Napíš slovo, frázu alebo vetu. Klepnite na Príspevok položiť otázku. Vo väčšine prípadov dostanete odpoveď od niekoho do niekoľkých hodín. Aplikácia má aj prémiový variant. Môžete si to vyskúšať na 30 dní zadarmo, potom to stojí približne 4,50 až 10 eur mesačne, podľa toho, akú dobu predplatného si zvolíte.