Preskúmanie

Recenzia Philips PH805: Dostupné bezdrôtové slúchadlá ANC

Všetci poznáme aktívne potlačenie hluku z high-end slúchadiel od Sony, Bose a v dnešnej dobe aj Apple, ale všetky stoja viac ako 200 eur. Vďaka nižšej odporúčanej maloobchodnej cene je produkt Philips PH805 v každom prípade prístupnejší, ale je rovnako dobrý?

Philips PH805

Cena: 149 eur

Životnosť batérie: 30 hodín

Rozsah frekvencie: 7 Hz - 40 kHz

Impedancia: 16 ohmov

Citlivosť (SPL): 90 dB

Pripojiteľnosť: Bluetooth 5.0, 3,5 mm, micro USB

Životnosť batérie: 30 hodín

Zahrnuté: Ochranný kryt, kábel 3,5 mm, adaptér do lietadla, kábel microUSB

6 Skóre 60

  • Pros
  • Súčasťou je praktické vrecko
  • ostrá cena
  • Budujte kvalitu
  • Životnosť batérie
  • Negatíva
  • Malé oneskorenie zvuku
  • Príliš veľký dôraz na basy

Najskôr musíme napraviť mylnú predstavu: spoločnosť Philips už nevyrába slúchadlá. Aj keď tento model nesie známu značku Philips, bol úplne navrhnutý spoločnosťou vyvíjajúcou tiež televízory Philips: TP Vision. To však pre tieto slúchadlá nie je okamžite zlá správa, pretože TP Vision má s audio-vizuálnymi produktmi veľké skúsenosti.

Dizajn a pohodlie

Spoločnosť TP Vision sa na dizajne modelu Philips PH805 dobre pozrela na model Sony WH-1000XM3. Exteriér je veľmi podobný modelu Sony, ale to bola v tomto prípade dobrá voľba. Prevažne matné čierne slúchadlá sú štýlové a funkčné zároveň. V dolnej časti pravého ušného pohára je snímka, ktorá slúži aj ako tlačidlo na ovládanie slúchadiel. Okrem toho je na náušníku dotykové ovládanie na úpravu hlasitosti a média.

Všeobecná kvalita zostavenia je dobrá, ale kliknutie, pomocou ktorého sa náušníky sklápajú a vyťahujú, nedáva pocit, že vydrží dlho. Bez tohto kliknutia sa slúchadlá nezmenia vo funkcii, takže ak sa opotrebujú, nie je to problém. Na prispôsobenie veľkosti má tradičnú výsuvnú čelenku, ktorá dobre drží svoju pozíciu a nie je potrebné ju nastavovať počas celého dňa.

V okamihu, keď si PH805 nasadíte na hlavu, je pohodlie trochu sklamaním. Náušníky sú dosť tvrdé a čelenka ich primeranou silou tlačí na vašu hlavu. Pretože sú vankúše také tvrdé, tiež správne neberú tvar vašej hlavy, aby sa dobre neuzatvárala od okolitého prostredia. Po niekoľkých minútach sa však vankúše zahrejú a pomaly vám začnú plesnivieť až po hlavu. Maximálny komfort pri nosení je v poriadku, ale kvôli veľkej sile, ktorou sú slúchadlá upnuté okolo hlavy, je stále potrebné každú chvíľu ich zložiť.

Vďaka tesnej čelenke je PH805 vhodný na šport. V porovnaní s ostatnými slúchadlami na uši zostáva tento Philips perfektne na svojom mieste, aj keď si idete zabehať. Bezdrôtové možnosti do uší v tejto oblasti stále prekonávajú model PH805, ale pre bežné použitie sú často menej príjemné. Odporúča sa tiež vypnúť potlačenie hluku pri cvičení na verejných komunikáciách, o tom však neskôr.

Kvalita zvuku

Všeobecne platí, že reprodukcia zvuku je celkom dobrá, kladie sa však príliš veľký dôraz na nízke tóny. Sú také prítomné, že niekedy prehlušia stredy a výšky. Preto, ak to vaše zariadenie alebo program podporuje, je dobré sa trochu pohrať s ekvalizérom. Ovládače sa navyše zdajú byť obmedzené, a to aj pri nízkych tónoch, použitým zvukovým kodekom SBC, zatiaľ čo mnoho ďalších slúchadiel Bluetooth už podporuje LDAC, aptX HD alebo aptX Adaptive. Závisí to samozrejme od vášho zdrojového súboru, pretože tým neutrpí napríklad zvuk z YouTube alebo bezplatného Spotify.

Kvôli chýbajúcej podpore aptX (a teda aptX LL) možno pri sledovaní videí pozorovať aj malé oneskorenie. Ak nebudete venovať pozornosť, nebude vás to trápiť, hoci to sa dá vyjasniť napríklad pomocou snímok zo strelných zbraní alebo bubnov.

Funkcia Active Noise Canceling (ANC) tlmí hluk klávesníc a verejnej dopravy ako zvuk, ale v kancelárskom prostredí s veľkým hlasovým šumom sa mu darí menej. Výhodou toho je samozrejme to, že poznáte, keď s vami hovorí kolega, ale niekedy ich tiež nechcete počuť. Vonku na vetre alebo na bicykli je lepšie ANC vypnúť. Hluk vetra je namiesto odfiltrovaný zosilnený mikrofónmi, čím však trpia takmer všetky slúchadlá ANC do uší.

Pretože slúchadlá dobre fungujú so zvukom podobným šumu, je rozumné ich aj vypnúť na verejných komunikáciách. Väčšina zvukov z premávky je prehľadne odfiltrovaná, čo však znamená, že vás môže ľahko prekvapiť auto alebo cyklista, ktoré ste nepočuli prichádzať.

Životnosť batérie

Podľa špecifikácií vydržia slúchadlá s ANC na batériu zhruba 25 hodín. V praxi získavame z batérie asi 23 hodín počúvania, takže údaje poskytnuté spoločnosťou TP Vision sú veľmi prijateľné. Navyše na 6 hodín radosti z počúvania stačí iba 15 minút nabíjania, škoda, že namiesto USB-C je použitý micro-USB.

Záver

Philips PH805 od spoločnosti TP Vision je alternatívou pre tých, pre ktorých sú konkurenčné ANC slúchadlá príliš drahé. Redukcia šumu a reprodukcia zvuku sú v poriadku, ale komfort je veľmi slabý, najmä na začiatku. Slúchadlá môžu v každom prípade udrieť a sú dodávané s úhľadným balíkom príslušenstva.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found