Preskúmanie

Thecus N4810 - brzdné nevybavenie

Aj keď Thecus a QNAP začali v tom istom roku, na rozdiel od QNAP sa zatiaľ nestali skutočnou výzvou pre lídra na trhu Synology. Nie je to kvôli nedostatku vnútorností, Thecus opakovane prichádzal s dôležitými novinkami. N4810 je tiež sľubným NAS, ktorý zaostáva za bodom, v ktorom už boli iné modely tejto značky.

Thecus N4810

cena 410 € (bez diskov)

Jazyk anglický jazyk

OS Thecus OS 7 s aplikáciami pre iOS a Android

Webová stránka: www.thecus.com

6 Skóre 60

 • Pros
 • HDMI
 • USB-C porty
 • Prekódovanie 4K
 • Snímky Btrfs
 • LED displej
 • Negatíva
 • Operačný systém
 • Balíčky
 • Aplikácie pre iOS / Android
 • Anglické GUI

Zariadenia NAS s väčším úložným priestorom, napríklad 4-pozičné modely, sú čoraz populárnejšie. Nedávno sme sa pozreli na rôzne modely v komparatívnom teste, Thecusov príspevok bol bohužiaľ príliš neskoro. Aj keď je Thecus N4810 v predaji dva roky, je zďaleka najzaujímavejší. Preto sme ho otestovali, aby sme zistili, ako je na tom značka v porovnaní s možno slávnejšími Synology a QNAP.

Skvelý výkon

V každom prípade je výkon v poriadku. Štvorjadrový procesor Celeron N3160 spolu so 4 GB RAM stále poskytuje vynikajúci výkon s 93,9 a 87,9 MB / s čítaním a zápisom pomocou RAID5. Procesor navyše ponúka 4K hardvérové ​​prekódovanie. Okrem toho existujú napríklad dva gigabitové sieťové porty, tri USB3.0 a jeden USB-C port pre ďalšie úložisko. Pre prehrávanie cez pripojený televízor alebo stereo je k dispozícii výstup S / PDIF, HDMI a port displeja.

Príležitosti

NAS je navyše jedným z mála vo svojej cenovej kategórii s LED displejom pre stavové správy a nahliadnutie do konfigurácie. Ak chcete používať priame zobrazenie, musí byť nainštalovaná aplikácia Local Display, ktorá je jedným z mnohých funkčných rozšírení v aplikácii Thecus App Center. Aj keď množstvo aplikácií je určite plus, spoločnosť Thecus by mala dostať metlu cez svoje Centrum aplikácií. Zastaraných a nedostatočne kvalitných aplikácií je jednoducho príliš veľa. K dispozícii sú tiež najdôležitejšie položky, ako sú rôzne možnosti synchronizácie, napríklad s Diskami Google, Dropbox a OwnCloud a mediálnymi centrami KODI a Plex.

Operačný systém Thecus OS7 je dostatočný na väčšinu úloh, ale neočakáva kvalitu a bohatosť QNAP QTS alebo Synology DSM. Thecus OS7 je tiež primárne určený na správu NAS, u jediného používateľa bude menšia pravdepodobnosť jeho použitia. Plusom je podpora súborového systému Btrfs pre nekonečné snímky dát na NAS. Pre mobilné použitie vždy existovala aplikácia T-OnTheGo, vývoj sa však zastavil. Thecus teraz spolupracuje s OrbWeb, americko-taiwanským poskytovateľom cloudových služieb. Po nainštalovaní aplikácie Orbweb na NAS a registrácii v cloudovej službe vám aplikácia Orbweb umožňuje prezerať súbory a fotografie na NAS, nahrávať nové súbory a fotografie a tiež streamovať hudbu a filmy. Po skúšobnom období bude aplikácia zobrazovať reklamy.

Záver

Model N4810 dorazil neskoro na veľký 4-pozičný test NAS. Napriek vynikajúcemu výkonu a mnohým spojeniam si kvôli menej dobrému softvéru nezarobil žiadne odporúčanie. OS7 aj rozšírenia a aplikácie bodujú horšie ako konkurencia. Aj keď N4810 po dvoch rokoch určite nie je zastaraný, za rovnaké peniaze si teraz môžete kúpiť novší QNAP alebo Synology s modernejším hardvérom a hlavne lepším softvérom. Ak chce byť Thecus viac ako špecializovaný hráč, bude musieť urobiť veľký krok vpred, čo by malo byť možné teraz, keď je už dva roky súčasťou veľkého Foxconnu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found