Preskúmanie

Adobe Photoshop Fix je Photoshop vo vrecku

Pre používateľov iOS to už viac ako rok nebolo tajomstvom, fanúšikovia Androidu si však na ňu museli dlho počkať: slušná mobilná aplikácia Photoshop. Teraz konečne nastal čas: Spoločnosť Adobe vydáva verziu aplikácie Photoshop Fix pre Android, odľahčenú verziu verzie pre stolné počítače.

Začnime zlou správou: Photoshop Fix samozrejme nie je skutočnou náhradou za počítačovú verziu aplikácie Photoshop. Kvalita je menšia, súbory RAW nie sú podporované a možnosti sú oveľa obmedzenejšie ako u veľkého brata. Prečítajte si tiež: Všetky tieto fotografie môžete bezplatne upravovať pomocou týchto 20 fotografických programov.

To znamená, že Photoshop Fix je skutočne dobrý pokus o uvedenie Photoshopu na Android. Spoločnosti Adobe sa darí príjemne a logicky prekladať často používané funkcie do vášho smartphonu alebo tabletu, a to si zaslúži pochvalu. Možnosti môžu byť oveľa menšie ako v prípade verzie pre počítač. To neznamená, že pomocou aplikácie Photoshop Fix nemôžete vytvárať umelecké diela.

Orezanie vo Photoshope Fix

Keď sa fotografia otvorí v aplikácii Photoshop Fix, v spodnej časti obrazovky sa zobrazí rad možností, ako ste zvyknutí z iných aplikácií na úpravy. Prvá možnosť je Vysekávanie. Tam nenájdete veľa noviniek: takmer každá (bezplatná) aplikácia v Google Play ponúka túto možnosť, a hoci máte o niečo rozsiahlejšie možnosti - môžete otáčať, zrkadliť a zvoliť plodinu v rôznych štandardných veľkostiach - to vlastne nie je pravda spadajú pod nadpis „progresívny“.

Kontrast

S ďalšou kartou bude ešte zábavnejšie Správne. Tu získate možnosť upraviť expozíciu a stupeň kontrastu. Tu je tiež možná úprava tieňov a ďalších detailov.

Všetko to funguje celkom jednoducho: tyče posúvate doľava alebo doprava, v závislosti od nápadu, ktorý pre fotografiu máte. Chcete dramatickú farebnú bombu, ktorá dýcha na jeseň, alebo pokojný a atmosférický obraz zo 60. rokov? Môžu byť oboje. Hrajte sa s rôznymi posúvačmi, kým nenájdete pekný výsledok.

Skvapalniť

Pod pohárom Skvapalniť Skutočne vidíte, že spoločnosť Adobe nielenže vytvorila nástroj na úpravy, ale na trh skutočne uvádza aj aplikáciu založenú na Photoshope. Podmienky Krútenie, Zväčšiť a Krútiť sa veľmi pripomínajú možnosti Liquify, ktoré máte vo Photoshope. Fungujú tiež úplne rovnako, aj keď výsledok môže byť pre stratu kvality trochu sklamaním.

Retuš a vyfarbovanie

Na ďalších kartách je priestor pre ďalšie funkcie úprav, ktoré poznáme z Photoshopu. Môžete urobiť strom tak, aby vyzeral mimoriadne zelene, alebo mu môžete dodať ďalší nádych sýtosti. Môžete rozmazať pozadie, aby vynikli portréty, alebo pridať vinetáciu, aby ste odstránili ostré hrany fotografie. Možná je aj výmena farieb.

Záver: Photoshop Fix je ideálna fotografická aplikácia

Photoshop Fix je dlho očakávaným bratom verzie, ktorá je v systéme iOS oveľa dlhšie. Aplikácia preberá z počítačovej verzie niekoľko dôležitých funkcií a pekne ich implementuje do vášho smartfónu alebo tabletu. Možnosti samozrejme nie sú také rozsiahle ako plná verzia aplikácie Photoshop, ale spoločnosť Adobe vykonala prenos v poriadku.

Je škoda, že súbory RAW nie sú podporované, čo robia niektoré bezplatné aplikácie na úpravy. Strata kvality pri ukladaní súborov jpg je neprekonateľný problém, ak chcete vykonať nejaké úpravy skôr, ako fotografiu vložíte na Facebook alebo Instagram. Keď už sme pri tom, veľa z týchto možností sa dá dosiahnuť aj filtrom na Instagrame alebo v inej aplikácii na úpravy. Skutočnosť, že to musíte urobiť pomocou samotnej aplikácie Photoshop Fix, vám zabezpečí, že budete mať o niečo viac možností - a vďaka tomu bude o to zábavnejšia.

Adobe Photoshop Fix je zadarmo na stiahnutie pre Android a iOS. Potrebujete (tiež bezplatný) účet Adobe.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found