Ako

Takto zakážete automatické aktualizácie aplikácií v systéme Android

Je to užitočné, ak váš telefón automaticky inštaluje aktualizácie aplikácií hneď, ako budú k dispozícii, ale existuje niekoľko dobrých dôvodov na manuálnu inštaláciu aplikácií. Ukážeme vám, ako na to.

Možno by ste chceli venovať pozornosť tomu, koľko dát používate, alebo chcete iba väčšiu kontrolu nad tým, čo sa nainštaluje do vášho zariadenia so systémom Android. Nová verzia populárnej aplikácie niekedy obsahuje chyby, ale napríklad neexistuje ľahký spôsob, ako prepnúť späť na staršiu verziu. Prečítajte si tiež: 5 tipov, ako zostať v rámci svojho dátového limitu.

Nech už sú vaše dôvody akékoľvek, je ľahké toto nastavenie vypnúť, aby ste získali viac kontroly nad procesom aktualizácie aplikácie.

Vypnite automatické aktualizácie aplikácií

Otvorte aplikáciu Obchod Play. Stlačte vysunutie tlačidlo ponuky v ľavom hornom rohu (tri vodorovné čiary) a stlačte nastavenie. V okne nastavení stlačte Automaticky aktualizovať aplikácie.

Môžete si vybrať medzi automatickou aktualizáciou, aktualizáciou iba cez WiFi alebo neaktualizáciou vôbec.

Na ďalšej obrazovke môžete zvoliť, či chcete, aby aplikácie dostávali automatické aktualizácie cez WiFi, či chcete, aby boli aplikácie vždy schopné aktualizovať a či chcete aplikácie vždy inštalovať manuálne. V tejto príručke nechceme, aby sa automatické aktualizácie vyskytovali vôbec, takže stlačte Nerobiť žiadne aplikácie s automatickou aktualizáciou.

Okno sa zatvorí a vrátite sa na hlavnú obrazovku aplikácie Nastavenia služby Google Play. Stlačením tlačidla späť na zariadení Android sa vráťte na domovskú obrazovku Google Play (čo môže byť hardvérové ​​tlačidlo alebo tlačidlo na obrazovke, v závislosti od zariadenia).

V časti Moje aplikácie sa môžete pre každú aplikáciu rozhodnúť, či chcete aktualizáciu vykonať alebo nie.

Stiahnite si aktualizácie aplikácií manuálne

Ak chcete nainštalovať aktualizácie aplikácie, vráťte sa späť do vysúvacej ponuky v priečinku Hračkárstvoaplikáciu a vyberte svoju Moje aplikácie v zozname. Choď do toho NainštalovanéAk tam ešte nie ste, hľadajte hlavičku Aktualizácie, ktorá sa zobrazí, keď budú k dispozícii aktualizácie aplikácií.

Ak chcete nainštalovať aktualizácie pre všetky aplikácie, stlačte zelenú Aktualizovať všetko- tlačidlo. Ak ich chcete aktualizovať jeden po druhom, stlačte nižšie názov aplikácie Aktualizácie a stlačte Aktualizáciana nasledujúcej obrazovke. Tento postup opakujte pre všetky aplikácie, ktoré chcete aktualizovať.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found