Preskúmanie

B&O PLAY Beoplay M3 - Štýlová krabička trikov

Multiroom je trendová téma vo svete rečníkov. Vďaka úspechu spoločnosti Sonos a zavedeniu prístupných štandardov, ako je napríklad Google Chromecast Audio, vstupuje do sveta multiroom čoraz viac značiek. To je prípad aj B&O PLAY, ktoré s M3 prináša do obývacej izby zvuk spoločnosti Bang & Olufsen. Bolo nám dovolené zariadiť obývaciu izbu Beoplay M3.

B&O PLAY Beoplay M3

Cena: 299 eur

Rozsah frekvencie: 65 Hz - 22 kHz

Vodiči: 1 x 3,75-palcový basový reproduktor, 1 x palcový výškový reproduktor

Zosilňovač: Trieda D pre basový reproduktor, trieda D pre výškový reproduktor

Pripojiteľnosť: 3,5 mm zvukový port, vstup micro USB, napájací kábel

Streaming: Apple AirPlay, bluetooth, Google Chromecast

Streamovacie služby: TuneIn, QPlay, Deezer

Rozmery: 11,2 x 15,1 x 14 cm (Š x V x H)

Hmotnosť: 1,46 kg

Farba: Čierna, prírodná

Iné: Odnímateľná mriežka, odnímateľný napájací kábel, ovládacie tlačidlá na zadnej strane

Webová stránka www.beoplay.com

8 Skóre 80

  • Pros
  • Veľa možností na streamovanie
  • Analógový vstup na použitie s videom
  • Tone Touch
  • Negatíva
  • Niekedy až príliš veľa basov
  • Žiadne pripojenie Spotify

Spoločnosť B&O PLAY nedávno uviedla na trh dva nové multiroom reproduktory, Beoplay M3 a Beoplay M5. Tieto modely je možné použiť ako samostatný reproduktor, ale je možné ich prepojiť aj so systémom viacerých miestností pomocou aplikácie Google Cast.

Zodpovedajúce

Beoplay M3 je kompaktný reproduktor s mriežkou reproduktora, ktorý pokrýva celú prednú časť reproduktora. Tento je odnímateľný a je k dispozícii v rôznych farbách. Minimalistické puzdro má oválny tvar, a preto je dosť úzke. Na zadnej strane nájdeme tri tlačidlá, pomocou ktorých je možné ovládať hlasitosť a hudbu je možné pozastaviť a prehrať. Vstup pre odpojiteľný napájací kábel je pekne skrytý za akýmsi sklopným vekom v spodnej časti reproduktora. Ďalej tu nájdeme 3,5 mm vstup, tlačidlo na zapnutie alebo vypnutie reproduktora a tlačidlo, ktoré slúži na pripojenie reproduktora k domácej sieti.

Inštalácia reproduktora je celkom jednoduchá. Potrebujete iba funkčnú WiFi sieť a aplikáciu Beoplay pre Android alebo iOS. Pri nastavovaní reproduktora môžete určiť, či je reproduktor voľný, umiestnený pri stene alebo v rohu. Podľa toho sa upraví aj zvukový profil - a najmä nízka oblasť. Na zmenu nastavení reproduktora je potrebné špeciálne bluetooth, mysleli by ste si, že zmeny sa prenášajú cez domácu sieť.

Streamujte ďalej

Na bezdrôtové odosielanie hudby do reproduktora môžete použiť AirPlay, bluetooth a zabudovaný prehrávač Google Chromecast Audio. Vďaka Chromecastu môžete tiež prepojiť Beoplay M3 s inými reproduktormi Chromecastu. V aplikácii Google Home môžete zoskupiť reproduktory Chromecastu a odosielať hudbu do viacerých reproduktorov súčasne. Skupina, ktorú vytvoríte, sa zobrazí spolu s jednotlivými reproduktormi v zozname dostupných zariadení v streamovacích aplikáciách, ako sú TIDAL alebo Spotify. Beoplay M3 nepodporuje Spotify Connect, takže na prenos zvuku Spotify do samostatného reproduktora musíte použiť aj Chromecast.

Beoplay M3 si so svojimi rozmermi poradí obzvlášť tvrdo a ako samostatný reproduktor má toho dostatok pre malú obývaciu izbu. Zvuk je dusný a je v ňom prítomná nadpriemerná oblasť basov - často na úkor detailov v iných frekvenciách. Ahoj klobúky v piesni ako Čokoláda z roku 1975 počas refrénu trochu vypadli. Pri skladbách ako Stranger in Town od Toto si toho všimnete opäť menej, pretože basová časť a vokál si skutočne prídu na svoje.

Pre každú chvíľu

V aplikácii môžete pomocou Tone Touch upraviť zvukový profil Beoplay M3 podľa vášho vkusu. Zobrazí sa matica s výrazmi Teplý, Vzrušený, Uvoľnený a Jasný v rohoch. Posunutím bodu v strede do polohy Teplá sa nízka oblasť mierne zosilní a vysoké tóny sa stanú (dokonca) menej prítomnými. Vzrušený robí hudbu energickejšou zosilnením vysokých a nízkych tónov. Uvoľnená uvoľní zvuk pomerne dutým znížením stredných a nízkych tónov a funkcia Jasná vytvorí čistý zvuk miernym znížením nízkych tónov.

Vďaka technológii Tone Touch je reproduktor flexibilný a použiteľný pre rôzne situácie. Napríklad Warm je užitočné, ak nechcete, aby bola hudba príliš prítomná, zatiaľ čo Excited je ideálne, ak je to zámer. Napriek tomu nemôžete úplne obísť dusný zvuk Beoplay M3 s funkciou Tone Touch, takže reproduktor zostáva zvlášť vhodný pre milovníkov nízkych tónov.

Funkčnosť aplikácie pokračuje. Tu tiež môžete určiť, či sa reproduktor používa na videozáznam, začiarknutím políčka „Použiť na videozáznam“. Beoplay M3 môžete k televízoru pripojiť pomocou 3,5 mm vstupu - za predpokladu, že má analógový vstup. Týmto spôsobom môžete tiež použiť multiroom reproduktor pre svoju televíziu - na rozdiel napríklad od Sonos One. Pre stereofónny obraz bohužiaľ nie je možné použiť dva reproduktory Beoplay M3.

V okamihu, keď naznačíte, že sa reproduktor používa na videozáznam, je analógový vstup povolený a funkcie streamovania sú deaktivované. Ak chcete Beoplay M3 opäť používať ako bezdrôtový reproduktor, musíte v aplikácii zrušiť začiarknutie políčka. Aplikácia našťastie funguje dostatočne hladko, aby ste sa s touto námahou trochu usilovali.

Záver

Beoplay M3 je flexibilný a štýlový reproduktor. Zvukový obraz bohužiaľ nie je príliš vyvážený kvôli príliš nízkej oblasti, ktorá je príliš prítomná, ale množstvo funkcií vyrovnáva veľa. Možnosť zavesiť reproduktor na televízor a prítomnosť Tone Touch dávajú Beoplay M3 v porovnaní s konkurenciou o niečo viac. Pridajte k tomu funkcie streamovania vďaka AirPlay, bluetooth a Google Chromecast a máte veľmi všestranný reproduktor.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found