Ako

20 tipov na vylepšenie vyhľadávania Google

Možnosti vyhľadávacieho nástroja Google sú nekonečné a existuje veľa trikov, ako hľadať ešte efektívnejšie. V tomto článku uvádzame 20 tipov, ako lepšie využiť svoje výsledky vyhľadávania.

01 Hľadajte pomocou Google

Ak vyhľadávate pomocou vyhľadávača Google, nechcete získať čo najviac výsledkov vyhľadávania. Radšej ani nie, pretože sa ich chystáte všetky preosiať? V skutočnosti ich chcete mať čo najmenej. Konkrétne presne tie webové stránky, na ktorých nájdete informácie, ktoré hľadáte. Nejde teda o viac, ale o lepšie. Preto je pri každom vyhľadávaní dôležité zamyslieť sa nad tým, ako sa najrýchlejšie dostanete na správne webové stránky. Kľúčové slová hľadáte v službe Google. Sú preto rozhodujúce pre váš úspech. Vďaka správnym kľúčovým slovám nájdete relevantný obsah rýchlejšie. Preto premýšľajte o niekoľkých jednoduchých, ale konkrétnych kľúčových slovách, pomocou ktorých môžete jasne definovať otázku. Nie kde môžem jesť dobré grécke jedlo ale niečo ako grécka reštaurácia amsterdam.

02 Chrobáky a chrobáky

Môžete začať jednoduchým vyhľadávaním niekoľkých kľúčových slov. V závislosti od výsledkov môžete vyhľadávanie kedykoľvek potom spresniť. Predpokladajme, že hľadáte informácie o čiernom chrobákovi. Google zobrazuje podozrivé množstvo obrázkov a informácií o roztomilom (alebo škaredom?) Malom stvorení ako ste vy čierny chrobák napíš. Alebo ste nakoniec mysleli auto? Pri slovách, ktoré majú viac významov, buďte vždy opatrní. Pozri sa hore čierny volkswagen chrobák potom to ide oveľa lepšie. Uvidíte niekoľko pekných obrázkov a odkazy na trhoviská. Na predaj ich je zjavne dosť. Nechcete si kúpiť chrobáka, ale chcete si prečítať viac o histórii? Potom pridajte kľúčové slovo ako napr história do hľadania. Číslo dva v našom zozname výsledkov je okamžite zasiahnuté.

03 Otvorené samostatne

Hneď ako kliknete na zoznam výsledkov vyhľadávania, prehliadač prejde priamo na webovú stránku, kde nájdete odpoveď na svoju otázku. Ak nie, alebo ak potrebujete ďalšie informácie, budete musieť prejsť späť na stránku s výsledkami vyhľadávania Google. To je trochu ťažkopádne. Web je lepšie otvoriť na samostatnej karte kliknutím na ikonu Ctrltlačidlo. Potom sa môžete kedykoľvek vrátiť na stránku s výsledkami vyhľadávania. Môžete tiež otvoriť viac webových stránok na kartách, ktoré sa vám zdajú zaujímavé, a potom si ich môžete prečítať vo svojom voľnom čase. Chcete vždy mať webové stránky otvorené na nových kartách? Na stránke s výsledkami vyhľadávania kliknite na pravú hornú časť obrázka výbava a vyber si Nastavenia vyhľadávania. Pridajte k tomu Kde sa otvárajú výsledky znak začiarknutia Každý vybraný výsledok otvorte v novom okne prehliadača. Užitočné tiež je, že môžete zmeniť počet Výsledky na stránku v nastaveniach.

04 Ignorovať webové stránky

V tipe 2 sme videli veľa reklám na Volkswagen Beetle, zatiaľ čo sme hľadali iba informácie. Tiež sa vám zobrazujú webové stránky, ktoré vám nie sú nijako užitočné, vďaka čomu je zoznam výsledkov vyhľadávania zbytočne dlhý? Môžete Googlu povedať, aby pri vyhľadávaní ignoroval bežné webové stránky. Robíte to prostredníctvom zadania stránky k vášmu vyhľadávaniu. Napríklad -stránka: marktplaats.nl alebo stránka: wikipedia.org. V tejto časti vyhľadávania určite nepoužívajte medzery. Ak chcete ignorovať viac webových stránok, je to tiež možné. Potom jednoducho pridáte takéto priradenie pre každú webovú stránku. Ako -site wikipedia.org -site kieskeurig.nl.

05 Ignorované slová

Pri vyhľadávaní nemusíte používať veľké písmená. Google ich ignoruje. Pokojne teda zadajte všetko malými písmenami. Interpunkcia tiež nie je nutná, takže vynecháte iba bodky a čiarky a podobne. Slová, ktoré Google považuje za irelevantné pre vyhľadávanie, sú automaticky vynechané. Spomeňte si na slová ako „the“ a „a“ a „van“. Ak sú slová dôležité pre vaše hľadanie, vložte tieto hľadané výrazy do úvodzoviek. Google potom vie, že sú dôležité. Vyhľadaj si napr willem pomaranč, potom nájdete množstvo informácií o Viliamovi z Orange. Slovo „de“ bolo ignorované a zdá sa, že William of Orange je o niečo slávnejší ako William the Orange. Môžete to vyriešiť vyhľadaním výrazu „willem pomaranč".

06 Zástupný znak

Ak dáte niečo do úvodzoviek, hovoríte spoločnosti Google, aby to na webe napísala doslovne a v tomto poradí. To sa trochu pokazí, keď pokračujeme. “Armin van BuurenVidíme veľa výsledkov, ale stále nám chýbajú stránky, pretože sme predtým nevedeli, že jeho celé meno je Armin Jozef Jacobus Daniël van Buuren. Môžete to vyriešiť pomocou takzvaného zástupného znaku. Pomocou hviezdičky (hviezdičky) môžete pridať, naznačujete, že sa tam môžu vyskytovať ďalšie slová (v tomto prípade mená).Armin van Buuren„poskytuje ešte viac výsledkov vyhľadávania. Iný príklad: klepnite na“rýchlo zavolať„potom nájdete viac a iných výsledkov, ako keď“len Cal poistovna„vstúpiť.

07 Vyhľadávanie na webovej stránke

Nie každá webová stránka má svoju vlastnú vyhľadávaciu funkciu alebo môžete vyhľadávať aj tam, ale prevádzka je obmedzená. Našťastie s Googlom môžete vyhľadávať na konkrétnych webových stránkach aj pomocou príkazu stránky použit. Tentokrát bez znamienka mínus pred sebou (ako v tipe 4). Ak chcete nájsť informácie o architektúre Ivy Bridge v spoločnosti Intel, môžete to urobiť pomocou vyhľadávacieho dotazu web brečtanového mosta: intel.nl. Pretože spoločnosť Intel má niekoľko webových stránok, ako sú .nl a .com, môžete zástupný znak z predchádzajúceho tipu použiť nielen na vyhľadávanie na holandských webových stránkach. Potom klepnete na web brečtanového mosta: intel. * v.

08 Vylúčiť

Môžete tiež určiť, čo hľadáte, pridaním znamienka mínus do kľúčového slova. Napríklad fotografická tlačiareň-všetko-v-jednom. Týmto spôsobom vylúčite výsledky vyhľadávania, ktoré vám aj tak nie sú k ničomu. Musíte s tým byť opatrní. Pretože vzhliadnete procesor Intel -amd potom riskujete, že vám budú chýbať zaujímavé stránky. Pretože ak je na stránke hocikde pozm túto stránku neuvidíte. Aj keď o procesoroch Intel hovorí veľa užitočného. Na príklade fototlačiarne vám tiež chýbajú stránky, keď sa hovorí o výhodách a nevýhodách v porovnaní so zariadením all-in-one.

09 Synonymá

Niektoré slová majú viac významov. Rovnako ako chrobák z hrotu 1. Je tiež možné, že sa na tú istú vec používa niekoľko slov. Ako napríklad dezert, dezert a dezert. Alebo bicykel, dvojkolka a bicykel. Všetky tieto kľúčové slová môžete samozrejme zadať sami, ale pravdepodobne existujú synonymá, ktoré vás nenapadnú. Našťastie prichádza na rad Google. Ak chcete do vyhľadávania automaticky zahrnúť všetky druhy synoným, použite vlnovku. Potom pozrieš hore ~ dezert alebo ~ bicykel.

10 Dôležité slovo

V tipe 6 sme videli, že kľúčové slová môžete vložiť do dvojitých úvodzoviek, ak musia všetky v texte vyzerať presne takto. Niekedy iba chcete naznačiť, že slovo, ktoré Google predvolene ignoruje, je pre vaše hľadanie nevyhnutné. Napríklad článok. Články sú v názvoch spoločností bežné, ale Google ich predvolene ignoruje. Pokiaľ však nedáte slovo do jednoduchých úvodzoviek. Tak použite 'garáž nájsť napríklad obchod, divadlo alebo reštauráciu s týmto názvom.

11 Rozhodovanie

Google predvolene vyhľadáva všetky slová, ktoré zadáte. Niekedy však chcete hľadať jedno alebo druhé. To je možné prostredníctvom zadania ALEBO použit. Napríklad ak ešte neviete, či chcete ísť na turistiku do hôr Švajčiarska alebo Francúzska. Potom doplňte hľadaný výraz Švajčiarsko ALEBO Francúzsko do. uvedom si to ALEBO musí to byť teda veľké písmeno. Ak chcete spresniť svoje vyhľadávanie, radšej použite zátvorky. Ako turistika (švajčiarsko ALEBO francúzsko) alebo ešte viac skomplikovať (pešo ALEBO na bicykli) (kemping ALEBO hotel) (švajčiarsko ALEBO francúzsko). Namiesto ALEBO môžete tiež | takže zvislá čiara, ktorá sa tiež nazýva potrubie.

12 Vyhľadávanie súborov

Môžete tiež vyhľadávať súbory, nie informácie, ktoré sa nachádzajú niekde na webovej stránke. Urobíte to pomocou zadania typ súboru. Predpokladajme, že vás skutočne zaujímajú iba čísla o raste populácie. Potom zadáte niečo ako populačný rast typ súboru: xls. Teraz nájdete iba tabuľky s informáciami. Rovnakým spôsobom môžete vyhľadávať prezentácie (ppt) alebo dokumenty (napríklad doc alebo pdf). Ak sa chcete vo výsledkoch vyhľadávania nestretnúť s podobnými tabuľkami, použite ich správne populačný rast-typ súboru: xls.

13 Číselné sekvencie

Sú čísla pre vaše hľadanie dôležité? Ako napríklad obdobie, v ktorom musí byť automobil alebo dom postavený, alebo cenové rozpätie, v ktorom sa produkt nachádza? Potom je užitočné vedieť, že v službe Google môžete vyhľadávať čísla, ktoré sú v určitom rozsahu. Označujete to dvoma bodkami. Ako letné vydanie časopisu 100..200 hľadať číslo sto až dvesto. Všetky znaky v poradí musia byť prilepené k sebe. V číslach (tisíce) by tiež nemali byť bodky. Každé z týchto čísel môžete tiež nahradiť hviezdičkou. S *..200 hľadáte dvesto alebo menej a s 100..* hľadáte stovku alebo vyššiu.

14 naliehavých otázok

Vo Vyhľadávaní Google je tiež zabudovaných niekoľko šikovných trikov. Napríklad klepnete na čas potom Google zobrazí dátum a čas. Klepnite na svoje západ slnka potom vy v akom čase zapadne slnko vo vašom mieste. Môžete samozrejme svitanie písanie na stroji. Chcete vedieť o inom mieste? Potom zadáte názov mesta, napríklad západ slnka bern alebo čas moskva. Týmto spôsobom môžete tiež požiadať o pomerne podrobnú predpoveď svojej polohy alebo iného miesta na Zemi počasie alebo opäť las vegas.

15 (prepočet)

Vo vyhľadávači Google je dokonca aj kalkulačka. Môžete tak rýchlo vypočítať všetky druhy vecí bez toho, aby ste opustili prehliadač. Môžete použiť zátvorky, aby ste sa nehádali s pánom van Dalenom. Odpoveď sa zobrazuje vo vedeckej kalkulačke na stránke s výsledkami. Okamžite teda máte k dispozícii rozsiahlu virtuálnu kalkulačku. Jednotky môžete prevádzať aj pomocou služby Google. Stačí klepnúť 20 stupňov Celzia do Fahrenheita alebo 5 míľ na kilometre alebo 30 centimetrov až palcov (alebo kratšie: 30 cm v palcoch) v. Môžete si napríklad vypočítať aj percento 25% z 1 200.

16 Pokročilé vyhľadávanie

Môžete samozrejme tiež použiť vstavaných pomocníkov spoločnosti Google. Zadajte hľadaný výraz a kliknite na Google vyhľadávanie alebo stlačte kláves Enter a potom použite tlačidlá pod vyhľadávacou lištou. Máte na výber Obrázky, nakupovanie, videá, správy, ďalšie a Vyhľadávacie nástroje. Prvé pojmy sú zrejmé, sú však pozadu Vyhľadávacie nástroje sú niektorí šikovní pomocníci. Tu môžete filtrovať výsledky vyhľadávania podľa krajiny, jazyka alebo obdobia. Nemôžete nájsť to, čo hľadáte? Potom použite príslušné vyhľadávania úplne dole. Google koniec koncov navrhuje vylepšené priradenia pre každé vyhľadávanie. Myslíte si, že je to všetko príliš veľké trápenie? Tu nájdete praktický formulár pre rozšírené vyhľadávanie.

Tip 17 Filtrovať obrázky

Ak chcete vyhľadávať obrázky, stačí zadať hľadaný výraz a kliknúť na výsledky Obrázky kliknúť. Alebo použijete túto adresu URL priamo. Cez tlačidlo Vyhľadávacie nástroje potom môžete výsledky filtrovať. Vďaka Veľkosť môžete označiť, či hľadáte napríklad veľký obrázok, ikonu alebo obrázok väčší ako 4 megapixely. Farba vám umožní filtrovať podľa Plná farba, čierna a biela alebo Transparentné. Tu je dokonca možné kliknúť na jeden z dvanástich farebných blokov a vyhľadávať podľa konkrétnej farby. Môžete tiež uviesť typ súboru, ktorý hľadáte. Vyberte si pod Typ pred Tvár, fotografia, kliparty, perokresba alebo Animácia. Skrz Čas Ak si prajete, môžete stále hľadať obrázky, ktoré sa zhodujú iba s obrázkom Posledných 24 hodín alebo Minulý týždeň doplnené.

Práva na používanie

Chcete použiť fotografiu pre svoj blog alebo web? Potom vedzte, že kvôli autorským právam nemôžete len tak použiť akýkoľvek obrázok, ktorý nájdete cez Google. Nechcete platiť za obrázok z akcií? Google vám môže pomôcť tiež. Aspoň ak vezmete do úvahy práva na používanie. Napríklad vyhľadajte obrázok pre „pružina“ a potom kliknite na Vyhľadávacie nástroje / Práva na používanie. Vyberte si medzi nimi Označené na opätovné použitie (vrátane úpravy) alebo Označené na nekomerčné opätovné použitie (vrátane úpravy).

18 Podobná fotografia?

Nielenže môžete vyhľadávať obrázky, ale môžete tiež sami nahrávať obrázky, aby ste sa o nich dozvedeli viac alebo aby ste vyhľadali podobné fotografie. Prejdite na adresu //images.google.nl a kliknite na ikonu fotoaparátu v pravom rohu vyhľadávacieho panela. Potom si môžete vybrať medzi Vložte webovú adresu obrázka alebo Nahrajte obrázok. Fotografia krajiny podobná púšti vám okamžite poskytne veľa fotografií s mnohými podobnosťami. Ak fotografiu opíšete na vyhľadávacom paneli jedným alebo dvoma kľúčovými slovami, porovnateľné obrázky budú ešte lepšie. Používate to často? Potom si môžete nainštalovať rozšírenie Search by Image pre Firefox alebo Chrome.

19 Nastavenia vyhľadávania

Môžete vidieť vpravo dole na domovskej stránke Google nastavenie stáť. Skrz Nastavenia vyhľadávania filtre Bezpečného vyhľadávania môžete nastaviť tak, aby blokovali okrem iného nevhodné alebo explicitné obrázky. Môžete tiež určiť, či ho chcete použiť Okamžité predpovede Google a tiež môžete zmeniť počet výsledkov na stránku. Dynamické vyhľadávanie Google sa odporúča, iba ak je váš počítač dostatočne rýchly. Vďaka tejto funkcii sa vám pri písaní zobrazia dynamické výsledky vyhľadávania alebo návrhy. Úplne dole nájdete ďalšiu funkciu na vyžiadanie vašej histórie vyhľadávania. Toto je možné, iba ak ste prihlásení pomocou účtu Google. V histórii vyhľadávania môžete okrem iného vidieť, koľko vyhľadávaní denne zadáte a na ktoré stránky vedie najčastejšie.

20 vyrovnávacej pamäte

Google vytvorí akúkoľvek kópiu každej objavenej stránky a uloží ju do vyrovnávacej pamäte pre prípad, že pôvodná stránka nie je dostupná. To znamená, že stále môžete vyhľadávať informácie z webu alebo webovej stránky, ktorá je už offline. Okrem toho je Google Cache tiež zaujímavé skontrolovať, ako vyzerala určitá stránka v minulosti. Napríklad chcete vyhľadať reklamu, ktorá zmizla z Marktplaats? Vyhľadajte napríklad „Nintendo DS Dora“ a potom vo výsledkoch vyhľadávania kliknite na malý trojuholník vedľa adresy URL a vyberte Cache. Potom si môžete vybrať Plnáverzia, Textová verzia a Zobraziť zdroj.