Ako

Zrušte všetky svoje účty na deseat.me

Na vytvorenie účtu používate svoju e-mailovú adresu. Ako často však taký účet vlastne zrušíte? Pravdepodobne zriedka, ak vôbec. To znamená, že pravdepodobne máte tucty, ak nie stovky účtov, ktoré sa túlajú s vašou e-mailovou adresou (a možno heslom, ktoré používate častejšie). Je čas s tým niečo urobiť. S pomocou od deseat.me môžete zrušiť všetky svoje účty.

Zaregistrujte sa na deseat.me

Služba deseat.me pomocou adries Gmail alebo Outlook kontroluje, na ktorých webových stránkach máte online účet. Trochu vám pomôžeme zo sna, bohužiaľ webová stránka vás nedokáže odhlásiť kliknutím na tlačidlo. Poskytuje vám praktický prehľad o tom, kde ste všetci vytvorili účet. Pred začatím skenovania sa musíte najskôr prihlásiť pomocou svojho účtu Gmail alebo Outlook. To je neškodné, pretože webovým stránkam neposkytnete svoje prihlasovacie údaje, prihlásenie sa vykonáva pomocou služby Google alebo Outlook; týmto iba autorizujete stránky na prístup k vášmu účtu.

Vyplňte poradie odstránenia

Po prihlásení vykoná server deseat.me skenovanie a o chvíľu sa vám zobrazí zoznam webových stránok, na ktorých máte podľa týchto stránok účet. Potom máte na každú stránku tri možnosti. Ak kliknete na výkričník, znamená to, že na tejto stránke nemáte účet, a táto položka bude zo zoznamu odstránená. Kliknite na Uložiť potom označíte, že si chcete tento účet ponechať. Kliknite na Odstrániť poradie potom umiestnite príslušnú webovú stránku do zoznamu webových stránok, ktoré chcete odstrániť. Vtedy sa nedeje vôbec nič, je to iba nominačná listina.

Zrušiť účty

Keď si vyberiete všetky webové stránky, automaticky sa dostanete na zoznam webových stránok, ktoré ste nominovali na odstránenie. Niektoré webové stránky majú tlačidlo Odstrániť, keď kliknete na túto položku, dostanete sa priamo na správnu stránku na zrušenie odberu. Ostatné webové stránky nemajú priamy odkaz, takže musíte svoj účet vyhľadať na samotnom webe. Po odhlásení kliknite na hotový na označenie, že ste spracovali tento web. Dobrá vec je, že to nemusíte robiť naraz; tento zoznam je zachovaný. Takto ich môžete každý deň zrušiť a do dvoch týždňov ste vyčistili celý online život.