Ako

Čo sa nachádza v priečinku Windows AppData a ako ho nájdete?

Je to otázka, ktorú si často pýtame v redakcii: Ako sa dostanete do priečinka AppData a môžete z neho kopírovať aj súbory? Pre každého, koho táto problematika znepokojuje, tu ju vysvetlíme zrozumiteľným spôsobom ...

Priečinok Application Data alebo AppData obsahuje údaje vytvorené programami. Takmer každý program, ktorý si nainštalujete, si vytvorí v AppData svoj vlastný priečinok a uloží si tam informácie. Teoreticky sa používatelia týchto súborov nemusia obávať. Ale to je v praxi asi iné.

Moje prispôsobené šablóny programu Microsoft Word a súbor Sticky Notes sú napríklad v AppData. Ak používate staršiu verziu Outlooku, jeho údaje sa pravdepodobne nachádzajú aj v AppData.

Mapa nie je ľahká, ak nepoznáte triky. Priečinok AppData sa nachádza vo vašom priečinku používateľa - na rovnakom mieste ako Dokumenty, Hudba a ďalšie knižnice (pokiaľ ste ich nepresunuli). Ale na rozdiel od týchto priečinkov je AppData skrytý.

Pokiaľ nenastavíte systém Windows tak, aby zobrazoval skryté súbory alebo priečinky, nebudete ho môcť vidieť. A ak niečo nevidíte, nemôžete na to kliknúť.

Rýchlo otvorte AppData

Existuje však trik, ktorý vás môže dostať do priečinka. kliknite na Štart alebo prejdite na kúzlo Windows 8 Search a zadajte % dáta aplikácie% a vyberte ju Roaming spis.

Prečo roaming? Pretože premenná prostredia% appdata% v skutočnosti neukazuje na priečinok AppData. Ukazuje na priečinok Roaming vo vnútri AppData.

Je to celkom logické. Priečinok Roaming obsahuje väčšinu všetkých súborov v aplikácii AppData - vrátane tých, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať.

A ak naozaj chcete prejsť do samotného priečinka AppData, po prechode do režimu Roaming môžete kliknúť Dáta aplikácie kliknite do poľa Cesta v hornej časti okna.

Keď už tam budete, nemali by ste mať problémy s kopírovaním (alebo zálohovaním) súborov. Buďte však veľmi opatrní, aby ste ich nepresúvali ani neodstraňovali, pretože to môže spôsobiť, že program prestane fungovať.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found