Preskúmanie

Hranie arkádových hier v systéme Windows 10

Späť do osemdesiatych rokov s týmto arkádovým emulátorom! Program Mame prevádzkuje všetky druhy klasických počítačových hier z najrôznejších systémov zo sedemdesiatych, osemdesiatych a deväťdesiatych rokov.

Mame 0,210

cena

zadarmo

Jazyk

Angličtina

OS

Windows 7/8/10

Webová stránka

www.mamedev.org 8 Skóre 80

  • Pros
  • Rád hrám staré hry
  • Podpora rôznych ROM
  • Možnosti filtra
  • Negatíva
  • Proces inštalácie je trochu zložitý

Mame je takzvaný emulátor, a preto môže simulovať rôzne počítačové systémy. Ak chcete program nainštalovať, vytvorte vo svojom systéme nový priečinok a rozbaľte súbor exe.

Filtre

Je dôležité vedieť, že program je iba emulátor a sám o sebe neobsahuje žiadne hry. Toto si musíte stiahnuť osobitne. Je to tak preto, lebo väčšina hier nie je k dispozícii iba zadarmo, takže si musíte stiahnuť „menej“ legálnych verzií hry. Tento program robí to, že zobrazuje databázu všetkých hier, ktoré Mame podporuje - to je v čase písania tohto článku viac ako 35 000. Môžete vyhľadávať podľa hier a ak niektorú vyberiete, okamžite sa zobrazí jej stav. V dolnej časti vidíte zadnú časť Celkovo či hra nefunguje čiastočne alebo úplne. Nižšie je zobrazené presne to, čo nemusí fungovať. Môžete tiež filtrovať odkazy na hry, ktoré sú plne funkčné, alebo filtrovať určité vlastnosti, napríklad rok, tvorca alebo schopnosť ukladať váš postup.

Rim

Teraz, keď máte spustenú program Mame, vyhľadajte pre program takzvané ROM. Na stránkach Mame už nájdete niekoľko licencovaných ROM, ktoré si môžete stiahnuť. U ostatných hier budete musieť googliť; existuje veľa stránok, kde nájdete tisíce hier. Je dôležité, aby ste rozbalili akýkoľvek zip súbor do priečinka roms kópie, inak to Mame nerozpozná. Ak do priečinka vložíte rom, otvorte ho spustením programu Mame. Ak je s rom niečo v neporiadku, Mame dá chybové hlásenie. Môžete mať napríklad zastaranú verziu ROM. Niekedy je to celkom dobrá práca a napriek tomu trvá nejaký pokus a omyl, kým spustíte hru.

Záver

Keď pochopíte Mameovu metódu, je skvelým zdrojom retro hier. Veľkou výhodou je, že pred stiahnutím romu viete presne, čo v hre funguje a čo nie.