Preskúmanie

5 bezplatných alternatív k WhatsApp

To, že Facebook prevzal WhatsApp, neboli všetci vítané. Nielen z hľadiska ochrany súkromia, ale aj s ohľadom na možné reklamy. Pre každého, kto dáva prednosť nič spoločné s Facebookom, je tu päť vynikajúcich bezplatných alternatív k WhatsApp.

Signál

WhatsApp môže v dnešnej dobe podporovať šifrovanie typu end-to-end, existujú však aplikácie, ktoré sa oveľa viac zaujímajú o súkromie používateľov. Signál je toho príkladom v učebnici. Aplikácia ponúka bezplatné šifrované chaty a telefónne hovory, vďaka čomu je jednou z mála aplikácií, vďaka ktorým je ochrana súkromia aj koncový používateľ dôležitý.

Aplikácia ponúka všetko, čo by ste od konkurenta WhatsApp čakali: jednoduché chaty, skupinové konverzácie, kvalitné hovory a v neposlednom rade prázdnu cenovku. Signal je skvelá aplikácia, ak si vážite svoje súkromie.

Stiahnite si Signal pre iOS a Android.

Stretnutia

Google Hangouts je nástupcom známeho Google Talk. Táto služba vám umožňuje komunikovať s priateľmi mnohými rôznymi spôsobmi. Týmto spôsobom môžete pomocou aplikácie nielen odosielať textové správy, ale aj uskutočňovať zvukové a videohovory. Príjemným detailom je, že to môžete robiť spoločne aj v skupinách.

Pre Google Hangouts, rovnako ako napríklad Facebook Messenger, je možné túto službu využívať nielen na vašom smartfóne, ale aj z počítača. Takto budú vaše konverzácie vždy tam, kde ste. Praktický!

Stiahnite si aplikáciu Hangouts pre iPhone a Android

Allo

Stretnutia sa jednoducho nechcú začať, tak čo robíte ako Google? Skúste to znova! Allo vyjde toto leto a mala by byť odpoveďou na WhatsApp. Vďaka šifrovaniu typu end-to-end, početným funkciám formátovania a hlbokej integrácii spoločnosti Google má Allo už pekný zoznam funkcií. Aplikácia sa momentálne vyvíja a pre Android a iOS by mala byť dostupná v lete.

Kik Messenger

V časoch, keď WhatsApp ešte nebol k dispozícii pre Windows Phone, zažil Kik Messenger na platforme svoj rozkvet. Aj keď ten čas už skončil, nemali by sme zabudnúť na aplikáciu. Napríklad Kik Messenger stále tvrdí, že má 100 miliónov používateľov, a to je podľa nášho názoru správne.

Aplikácia vám napríklad umožňuje posielať vlastné memy a kresby. Takto sa komunikácia s priateľmi stane skutočnou tvorivou činnosťou.

Stiahnite si Kik pre iPhone, Android, Windows Phone, Symbian a BlackBerry

Viber

Viber je v Ázii mimoriadne populárny, ale postupne dobýva aj západný trh. Viber funguje rovnako ako WhatsApp na základe vášho telefónneho čísla. Aplikácia je oveľa hravejšia ako konkurencia, má farebnú zbierku vlastných emodži a možnosť pridávať do správ nálepky.

Šikovná vec na Vibere je, že existuje aj jeho verzia pre stolné počítače, takže na telefonovanie nemusíte vždy potrebovať svoj telefón. Aplikácia podporuje aj zvukové a videohovory, aj keď v rôznej kvalite.

Stiahnite si Viber pre iPhone, Android a Windows Phone.

Telegram

Popularita Telegramu prudko vzrástla, keď bolo oznámené, že Facebook prevezme WhatsApp. Dôvod je jasný: Telegram je klon WhatsApp, ktorý je v mnohých bodoch sotva odlíšiteľný od originálu. Okrem modrej základnej farby namiesto zelenej sú podobnosti zrejmé.

Telegram navyše používateľom od začiatku ponúkal šifrovanie typu end-to-end, zatiaľ čo WhatsApp ho uplatnil iba nedávno. V prospech Telegramu hovorí aj skutočnosť, že je k dispozícii verzia pre stolný počítač, ktorú môžete používať bez potreby smartfónu.

Stiahnite si Telegram pre iPhone, Android a desktop.