Preskúmanie

Samsung QE65Q67RALXXN - cenovo dostupný televízor QLED

Samsung QE65Q67RALXXN je najdostupnejšia voľba z rady QLED televízorov Samsung. Oplatí sa vám tento televízor alebo by ste mali viac investovať do iného televízora Samsung QLED?

Samsung QE65Q67RALXXN

cena 1.199,-

Webová stránka www.samsung.com/sk 8 Skóre 80

 • Pros
 • Okolitý režim
 • Inteligentné diaľkové ovládanie
 • Smart Hub
 • Nízke oneskorenie a herné vlastnosti
 • Spracovanie obrazu
 • Farebné podanie a kontrast
 • Negatíva
 • Zvuk
 • Žiadny 3,5 mm konektor
 • Obmedzený uhol pohľadu
 • Jas
 • Žiadne Dolby Vision
 • Redukcia šumu je príliš agresívna

Dizajn a pripojenia

Dobrý povrch sa dá dosiahnuť aj na automobile strednej triedy. Stačí sa pozrieť na Q67R: dosť tenký profil, pekne zakrivená zadná strana s pekným pásikovým vzorom, rám z brúsenej kovovej farby a dve elegantné nožičky.

Všetky pripojenia sú zboku, ideálne na montáž na stenu. Zariadenie má štyri pripojenia HDMI, všetko pripravené na Ultra HD HDR. Podporujú tiež VRR, ALLM, HFR a ARC. Nie je tu žiadny konektor pre slúchadlá, ale bezdrôtové slúchadlá majú Bluetooth.

Kvalita obrazu

Samsungmi používanými vo všetkých modeloch QLED 2019 sú Quantum Processor 4K. To zaisťuje veľmi dobré spracovanie obrazu. Obraz je ostrý a nádherne detailný a upscaling je vynikajúci. Redukcia šumu blokuje obraz a odstraňuje jemné farebné pásy. Najlepšie je však ponechať toto nastavenie v polohe „Nízka“. Režim „Auto“ niekedy odstráni príliš veľa detailov. Hráči môžu tiež počítať s vynikajúcim oneskorením 15,6 ms a podporou VRR (variabilná obnovovacia frekvencia), ALLM (režim automatickej nízkej latencie) a HFR (vysoká snímková frekvencia). Pri rýchlo sa pohybujúcich obrázkoch stratíte minimum detailov, okolo pohybujúcich sa objektov je viditeľná mierne rozmazaná hrana, ale výsledok je v tejto cenovej kategórii dobrý.

Q67R nie je vybavený lokálnym stmievaním, takže musíte ísť na vyššie modely QLED. Ale panel VA poskytuje vynikajúci kontrast s vynikajúcou hodnotou čiernej a mnohými viditeľnými odtieňmi tieňov. V kombinácii s vynikajúcou reprodukciou farieb a prirodzenými odtieňmi pleti to zaručuje veľmi krásny obraz. Musíte vziať do úvahy obmedzený uhol pohľadu, typický problém s VA panelmi. Kontrast sa zriedi veľmi rýchlo, ak nie ste v strede obrazu.

HDR

Od modelu QLED čakáte značnú čistotu, ale v tejto oblasti Q67R trochu sklame. S 450 nitmi zostáva tesne pod hranicou 500 nitov, ktorú sme nastavili pre dobrú reprodukciu HDR. Je to krok späť od minulého roku. Farebná škála je vynikajúca. Kalibrácia v režime Film je slušná, ale zariadenie mierne zosvetlí svetlé časti. Na niektorých obrázkoch navyše vytvára príliš svetlé tmavé časti a príliš tmavé časti, čo vedie k strate kontrastu a pôsobenia. Samsung má dostatočný potenciál na pekné obrázky HDR, prospela by mu však lepšia kalibrácia. Rovnako ako všetky modely Samsung podporuje HDR10, HDR10 + a HLG, ale bohužiaľ nie Dolby Vision.

Smart TV

Vlastný systém Smart TV spoločnosti Samsung, Smart Hub, je zďaleka jedným z našich obľúbených systémov Smart TV. Inštaláciu môžete vykonať pomocou inteligentného telefónu a aplikácie SmartThings alebo tradičným spôsobom pomocou diaľkového ovládača. Rozhranie je kompaktné, veľmi prehľadné, funguje hladko a rýchlo nájdete všetky funkcie, aplikácie, živé televízne vysielanie, externé zdroje a nastavenia televízora. Pomocou niekoľkých kliknutí tiež umiestnite svoje obľúbené veci do popredia zoznamu. Spoločnosť Samsung teraz podporuje aj AirPlay 2 a má aplikáciu Apple TV, takže používatelia iOS môžu teraz bez námahy sledovať ich obsah v televízii.

Diaľkové

Jednou z výhod modelu Q67R v porovnaní s ostatnými modelmi Q60R je, že dostane rovnako prémiové diaľkové ovládanie Smart Controller ako špičkové modely. Diaľkový ovládač zo zliatiny má luxusný vzhľad, dobre padne do ruky a ľahko sa ovláda. Nerobte si starosti s obmedzeným počtom klávesov, vďaka vynikajúcemu prostrediu Smart Hub je možné rýchlo a ľahko nájsť a vykonať takmer každú akciu. Netflix, Amazon Prime Video a Rakuten TV dostali vlastné tlačidlo na diaľkovom ovládaní.

Po jednoduchom postupe inštalácie môže Smart Controller slúžiť aj na ovládanie pripojených zdrojových zariadení, ako sú Blu-ray prehrávač, herná konzola alebo set-top box digitálnej televízie. Na konferenčnom stolíku teda musí byť iba jeden diaľkový ovládač.

Okolitý režim

Ak práve nesledujete televíziu, režim Ambient Mode umiestni vaše fotografie na obrazovku, informácie o počasí a správach alebo všetky druhy rafinovaných vzorov. Okolitý režim sa od minulého roku výrazne rozšíril a teraz je jednoduchšie ho upraviť pomocou smartphonu. Týmto spôsobom môžete prispôsobiť farby niektorých umeleckých vzorov svojej obývacej izbe. Stále môžete nasnímať fotografiu steny za zariadením, ktoré potom šikovne použije televíziu ako pozadie, takže takmer akoby zmizla. Veľká čierna plocha v obývacej izbe, keď je televízor vypnutý, je minulosťou.

Kvalita zvuku

Kvalita zvuku je dostatočná pre vašu každodennú časť sledovania televízie, ale neexistujú skutočne pôsobivé zvukové stopy filmov alebo dobrá reprodukcia hudby. Len čo požiadate o trochu väčšiu hlasitosť, vysoké a nízke tóny znateľne slabnú. Zvukový panel sa javí ako vhodný pre maximálny pôžitok z filmu.

Záver

Samsung QE65Q76R je základný model z prémiovej série QLED od spoločnosti Samsung. Zbavíte sa funkcií vyšších modelov, ako je miestne stmievanie a pole One Connect. Špičkový jas ale tiež predstavuje veľký krok späť v porovnaní s drahšími modelmi. Napriek tomu má tento Samsung stále veľa výhod.

65-palcová obrazovka je obzvlášť atraktívna pre hráčov. Má dobrú pohybovú ostrosť, dobrý kontrast a nádherné farby. Vstupné oneskorenie je veľmi nízke a pripojenia HDMI ponúkajú všetky požadované herné funkcie. Priemerný televízny divák ale dostane aj pekné zariadenie s vynikajúcou kvalitou obrazu a veľmi dobrým spracovaním obrazu. Vďaka Ambient Mode a jeho prémiovému dizajnu bez námahy zmizne vo vašom interiéri. Okrem vynikajúceho jednoduchého použitia ponúka Smart Hub aj obrovskú škálu streamovacích služieb. Každý, kto môže získať zariadenie so zľavou, robí dobrú vec, inak sa určite nájdu konkurenti, ktorí ponúkajú podobnú kvalitu obrazu.