Ako

4 spôsoby, ako vás sleduje vaše zariadenie Android

Na druhý deň som sa motal s nejakými záhadnými nastaveniami svojho Moto G a narazil som na niečo, čo ma prekvapilo: archív všetkých hovorených príkazov, ktoré som kedy dal svojmu telefónu.

Čo sa teraz zobrazuje? Kedykoľvek niečo poviete do vyhľadávacieho poľa služby Google Now, Android uloží kópiu toho, čo ste povedali, do histórie hlasu a zvuku. Táto história sa môže vracať späť mesiace alebo dokonca roky a obsahuje prepis toho, čo ste povedali, plus tlačidlo prehrávania, ktoré vám umožní znovu prežiť okamih. Prečítajte si tiež: Aplikácie pre Android komunikujú s tisíckami reklamných webov.

Ale to nie je všetko. Vaše zariadenie s Androidom - a všetky vaše účty Google, mobilné alebo iné - môže tiež ukladať históriu vášho správania pri klikaní a vyhľadávania na webe, ako aj to, čo ste hľadali a sledovali na YouTube. Android dokáže uložiť aj mapu miest, kde ste boli s telefónom alebo tabletom, aj keď sa slúchadlo nepoužíva.

Strašidelné? No záleží na tom, aký si paranoidný. Podľa spoločnosti Google je ukladanie vašej aktivity v systéme Android najlepším spôsobom, ako generovať výsledky vyhľadávania, ktoré vyzerajú, že vám čítajú myšlienky. Spoločnosť tvrdí, že to zlepší kvalitu jej rozpoznávania reči, odporučí reštaurácie v okolí, kde by ste sa možno chceli najesť atď. Google prisahá, že ste jediný, kto má prístup k vašej histórii systému Android.

Môžete tiež vypnúť svoju históriu - alebo sa môžete aspoň pozrieť na to, čo sa ukladá. Tu diskutujeme štyri spôsoby, ako vás sleduje vaše zariadenie Android.

Vaša internetová história

Kedykoľvek prehľadávate web pomocou prehliadača Chrome na svojom zariadení s Androidom - alebo pomocou Google v prehliadači pre počítače - Google sleduje, čo ste hľadali a na ktoré výsledky vyhľadávania ste klikli.

Okrem toho, že vaše výsledky vyhľadávania budú relevantnejšie, vaša webová história môže byť užitočným, fascinujúcim a / alebo strašidelným spôsobom, ako sledovať, čo ste hľadali za posledných pár dní, týždňov, mesiacov alebo dokonca rokov.

Otvorené Aplikácie (zvyčajne stlačením tlačidla v doku v dolnej časti domovskej obrazovky zariadenia s Androidom) stlačte Nastavenia Googleikona a vyberte História účtu> Aktivita na webe a v aplikáciách> Správa histórie. Voilà, tu je celá vaša história Google v plnej kráse.

Svoju webovú históriu môžete prehľadať pomocou Vyhľadávaniev hornej časti stránky alebo môžete jednotlivé položky odstrániť začiarknutím príslušných políčok a kliknutím na tlačidlo Odstrániť položky kliknúť.

Ak chcete vymazať väčšinu svojej webovej histórie - alebo všetko -, stlačte nastavenie pod Vyhľadávanie pole a potom stlačte Odstrániť položky a vyberte, koľko chcete odstrániť: všetko za poslednú hodinu, deň, týždeň, mesiac alebo úplne všetko.

Celú históriu Google môžete tiež pozastaviť zrušením začiarknutia tohto veľkého nastavenia On na jej vrchole Aktivita na webe a v aplikáciách- obrazovka. Potom už Google nebude ukladať vaše vyhľadávania a správanie pri prehliadaní, kým funkciu znova nezapnete. Pamätajte však, že vaše predtým uložené aktivity zostanú na webe, kým ich sami ručne nevymažete.

Webovú históriu môžete tiež pozastaviť na konkrétnom zariadení, napríklad na telefóne s Androidom. Ak to chcete urobiť, choďte na to Aktivita na webe a v aplikáciách- obrazovka. Stlačte Údaje z tohto zariadenia a zrušte začiarknutie On pre toto nastavenie.

Poznámka: Ďalším jednoduchým, ale dočasným spôsobom, ako zabrániť systému Android v ukladaní vyhľadávaní, je povoliť súkromný režim prehliadača Chrome.

Vaše hovorené príkazy

Vaše zariadenie Android sleduje všetky vaše hovorené príkazy - všetko od položky „Aké je dnes počasie?“ na „Pripomenúť mi, že mám kúpiť mlieko v obchode“.

Ak chcete zobraziť a počuť históriu svojich hovorených príkazov, zadajte ikonu Nastavenia Googleaplikáciu História účtuobrazovka. Potom stlačte Hlasová a zvuková aktivita a Spravovať históriu.

Posuňte sa nadol a nájdite obrovský zoznam všetkých hovorených príkazov, ktoré ste kedy vyslovili. Ak si chcete príkaz vypočuť, môžete stlačiť kláves hraťtlačidlo. Zaujímavé - a trochu zvláštne.

Rovnako ako vaša webová história, aj vy môžete pozastaviť svoju históriu hovorených príkazov (natrvalo alebo nie) a odstrániť niektoré (alebo všetky) uložené hlasové aktivity.

Stlačte na nastavenietlačidlo (ikona ozubeného kolieska) a potom Odstrániť položky. Dostanete rovnaké možnosti ako s vašou webovou históriou: môžete odstrániť poslednú hodinu, deň, týždeň, mesiac alebo všetko.

Ak chcete pozastaviť históriu hovorených príkazov, musíte sa vrátiť späť na Hlasová a zvuková aktivitaobrazovke a zrušte začiarknutie On v hornej časti obrazovky.

Nezabúdajte však, že to môže spôsobiť, že Android nebude menej zdatný v dešifrovaní vašich hovorených príkazov.